Dzisiaj jest: 24 Marzec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Gabriel, Marek, Gabor

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1247 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

01 mecz0Data publikacji: 2017-08-31 10:53:40

Wczorajsze spotkanie w Bukówku pokazało, że wspólnymi siłami można wiele. Podczas zbiórki przeprowadzonej w przerwie meczu 1/32 Pucharu Polski organizatorzy zebrali dla małego Filipka ponad 16 tys. złotych.

Wczoraj o godzinie 17 na boisku sportowym w Bukówku drużyna gospodarzy Orzeł Bukówek podjęła w rozgrywkach 1/32 Pucharu Polski drużynę średzkiej Polonii. Dla miłośników piłki nożnej z pewnością było to prawdziwie emocjonujące spotkanie nie tylko ze względu na ciekawe akcje w wykonaniu średzkiej drużyny i grę zawodników z Bukówka, ale również ze względu na dyskusyjne, zdaniem kibiców, decyzje arbitrów. I choć pierwsze minuty spotkania należały do drużyny gospodarzy, już w siódmej minucie pierwszą bramkę dla średzkiej drużyny zdobył Piotr Rybak. W 36 minucie drugą bramkę dla gości zdobył Bartek Rybka i tym samym na przerwę drużyna Polonii schodziła z dwubramkową przewagą.

W drugiej połowie tempo spotkania narzucili zawodnicy Polonii, koncentrując grę na połowie przeciwników, stwarzając pod bramką Orłów kilka groźnych akcji. Kolejne bramki dla drużyny Mirosława Drączkowskiego zdobyli: w 48 minucie Piotr Rybak, w 68 minucie Gagat i w 76 minucie Filip Zając. Tym samym drużyna średzkiej Polonii zakończyła spotkanie 1/32 Pucharu Polski zwycięstwem 5:0.

Zadowolenie szkoleniowca

Zadowolenie z gry swoich zawodników nie kryje Mirosław Drączkowski, choć jak podkreśla szkoleniowec w trakcie meczu jego zawodnicy mieli jeszcze kilka ciekawych akcji, które przy odpowiednim wykończeniu mogły zakończyć się celnymi strzałami na bramkę.

- Przyjechaliśmy rozegrać mecz w ramach Pucharu Polski, chcieliśmy uniknąć kontuzji i rozegrać mecz jak najmniejszym nakładem sił. Początek nie układał się nam tak, jak tego chcieliśmy, bo drużyna Bukówka, dopóki miała siły próbowała przeciwstawiać się nam – mówił po meczu trener Drączkowski. - Po czasie wyszła wyższość techniczna, fizyczna naszych zawodników i w konsekwencji strzeliliśmy pięć bramek. Daliśmy również pograć rezerwowym piłkarzom. Martwimy się jedynie o stan Karola po brutalnym ataku na nim. Myślami jesteśmy już przy sobotnim meczu z Bierutowem – dodał trener.

Ponad 16 tys dla Filipka

W przerwie meczu przeprowadzono zbiórkę pieniędzy dla małego Filipka Banasia chorującego na neuroblastomę. Wynik wczorajszej akcji zorganizowanej przez klub Orzeł Bukówek i sołtysa Bukówka, Piotra Seredyńskiego, z pewnością przerósł oczekiwania samych organizatorów. Podczas licytacji uczestnicy imprezy, a jak szacują oraganizatorzy, było ich ponad czterustu mogli wylicytować niezwykłe przedmioty – koszulki z autografami znanych piłkarzy i trenerów, jak również dwie ramki ze zdjęciami Kuby Błaszczykowskiego z jego autografami. Jak informują organizatorzy sześć koszulek i dwie ramki ze zdjęciami zostały zlicytowane łącznie za kwotę 10 120zł. W akcję włączyli się również synowie piłkarzy - Adrian Cieliński i Wojtek Cieliński sprzedając naleśniki.

Drobne upominki czekały również na dzieci biorące udział w zabawie podarowane przez Mariusza Pawelca ze Śląska Wrocław.

- W publiczność poleciały trzy piłeczki wyrzucone przez byłego bramkarza Śląska Wrocław – Tomasza Zajączkowskiego. Dzieci, które złapały piłeczki otrzymały Poduszkę Śląska Wrocław, Szalik Śląska Wrocław, oraz getry sportowe – relacjonują wydarzenie organizatorzy.

Podczas imprezy prowadzone były również zbiórki pieniędzy do puszek, w których uzbierano 6086,50zł, 1,5 euro i czeską koronę. Tym samym podczas wczorajszej imprezy uzbierano łącznie kwotę 16 206,50 zł.

Licytacja koszulek

Podczas licytacji poszczególne przedmioty zostały zlicytowane przez:

- Koszulka Jakuba Błaszczykowskiego z autografem Kuby – 2000 zł (Pan Marcin)

- Koszulka Reprezentacji Polski z autografem Z. Bońka i A. Nawałki – 2000 zł (Firma Eldisy Polska)

- Koszulka Lecha Poznań M. Makuszewski z autografami piłkarzy Lecha – 1000 zł (Pan Marcin)

- Koszulka Śląska Wrocław J. Wrąbel z autografami piłkarzy Śląska – 1320 zł (Polonia Środa Śl.)

- Koszulka Śląska Wrocław z autografami piłkarzy Śląska – 1500 zł (Agnieszka i Tomasz Gudziejewscy)

- Koszulka Legii Warszawa z autografami piłkarzy Legii – 1000 zł (Pan Marcin)

- Ramka ze zdjęciami Kuby Błaszczykowskiego z autografami – 500 zł (Zakład Szewski Zbigniew Witoś)

- Ramka ze zdjęciami Kuby Błaszczykowskiego z autografami – 800 zł (Sylwia Jasińska)

Jesteśmy zaskoczeni

Przebieg licytacji i chojność uczestników imprezy zaskoczyła samych organizatorów, którzy nie kryją swojej wdzięczności dla wszystkich osób, które tego dnia wsparły zupełnie bezinteresownie akcję.

- Korzystając z okazji chciałbym podziękować panom na motorach za przybycie i udostępnienie motorów dzieciom. Dzieciaki miały niesamowitą frajdę mogąc przejechać się harleyami. Kolejną atrakcją za którą chcemy podziękować był kucyk. Dziękujemy państwu z Wrocławia, którzy przyjechali na mecz i całkowicie za darmo udostępnili kucyka dzieciom. Kolejki były ponad 20-osobowe, więc także zainteresowanie było spore. Chcemy także podziękować Jackowi i Gosi Cielińskim za wystawienie zamków dmuchanych dla dzieci – informują organizatorzy. - Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które pomagały w przygotowaniu boiska, w obsłudze cateringu, nagłośnienia. Osobom i klubom, które przekazały rzeczy na licytację dziękujemy z całego serca. Chcemy także podziękować redakcjom za pomoc w nagłośnieniu informacji o meczu. Nie chcę wymieniać z imienia bym nikogo nie zapomniał, więc jeszcze raz dziękujemy wszystkim. Bez Was wszystkich nie udało by się zebrać tak fajnej sumy dla Filipka. W imieniu klubu, rodziców Filipka, a także w imieniu Filipka: DZIĘKUJEMY, ŻE BYLIŚCIE Z NAMI – dodaje Piotr Sreredyński.

Iza Szczygieł, Fot. isz

1 309 IMG 5586

1 mecz4

2 mecz

2 mecz3

3 mecz8

3 mecz9

4 mecz1

5 mecz6

6 mecz2

7 mecz7

8 mecz5

Więcej zdjęć TUTAJ

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • smutne
  chciałabym wieżyc że to prawda i wszyscy tacy ekologiczni ale to tylko czepianie się i to tam gdzie nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • kibic
  ciekawe z czego wykonane byly te "ekologiczne" Marzanny, skoro ich spalanie skutkowalo tym czarnym ...

  Czytaj więcej...

   
 • Jasne
  Mi również nie wydano skierowania na RTG dla mnie i męża w Pulsie. Otrzymałam informację że skoro ...

  Czytaj więcej...

   
 • Ta pani
  Ta pani miała rację. Nie można w mieście grodzic wszystkiego! A że są właściciele psów, którzy po ...

  Czytaj więcej...

   
 • mamon
  Cała Świdnicka w kupach, białe pieseczki w kubraczkach też załatwiają się, ale ich właściciele tego nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • EvA
  Idzie wiosna nasi strażnicy wyjadą na rowerach o ile je znajda.

  Czytaj więcej...

   
 • pukpuk
  super pomysł, popieram

  Czytaj więcej...

   
 • kibic
  oj,daniel,Daniel-zostaw te babcie w spokoju... ;-)

  Czytaj więcej...

   
 • kibic poloni
  Dobrze ze boisko na kajakach ogrodzili,tam to sie dopiero dzialo.I gdzie jest teraz ta pani co sie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Stefan
  musisz zapytac staroste, on zna sie na tym najlepiej

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box