Dzisiaj jest: 18 Styczeń 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Piotr, Małgorzata

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1351 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

kostomloty dozynki 0

Data publikacji: 2017-08-31 11:07:28

- Dziękując Panu Bogu za tegoroczne zbiory, dziękujemy za sprzyjającą aurę, która pozwoliła zebrać z pól to, co zasiane - rozpoczął tegoroczne Święto Plonów w Kostomłotach wójt, Stanisław Wicha.

- Szanowni rolnicy! Wincenty Witos powiedział: w chłopie żyje i odradza się naród, z niego czerpie swą siłę państwo. On najwięcej daje, najmniej wymaga, bez niego nie może być zdrowego narodu i silnego państwa - mówił wójt, witając wszystkich uczestników uroczystości, która odbyła się 26 sierpnia w Kostomłotach.

Tradycyjnie gminne dożynki rozpoczęła msza święta w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kostomłotach. Po mszy, uczestnicy barwnym korowodem przeszli na boisko, gdzie odbyła się dalsza część programu. Tutaj obchody zainaugurował Obrzęd Chleba oraz przekazanie symbolicznego bochenka gospodarzowi gminy, którego dokonali starostowie dożynek - Agnieszka Śladowska z Bogdanowa i Marek Pomykała z Mieczkowa.

- Trzymając w ręku chleb czuje radość i wdzięczność - podkreślał wójt. - Ziemia, która jest warsztatem pracy rolnika, rodzi i karmi. Ziemia pozbawiona opieki nie daje plonów, pielęgnowana zaś jest naszą żywicielką. Aby jednak ten proces przebiegał, potrzebny jest światły umysł i sprawna ręka gospodarza. Niech dzielenie chleba będzie symbolem jedności tworzonego przez nas dobra samorządowego, braterstwa i przyjaźni - mówił wójt.

Występy sceniczne zapoczątkowała kapela Kostomłocianie. Zanim ogłoszono wyniki konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy wystąpiła grupa Ladies. Po pełnych gracji i wdzięku tanecznych pokazach odbył się koncert discopolowego zespołu Gentleman's. Tej formacji nie trzeba przedstawiać. Ich klip na YouTube zatytułowany "Raz Aniołek Raz Diablica" obejrzało blisko 700 tys. osób. Kolejni wykonawcy, to miejscowy zespół Black and White, grający na żywo znane przeboje oraz zespół Exeo, także wywodzący się z Kostomłotów, czujący się doskonale w gatunkach disco polo i dance.

Na zakończenie odbyła się dyskoteka pod gwiazdami. Wspólna zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

Dożynkom towarzyszyły dodatkowe atrakcje. Były dmuchańce, namiot kreatywny dla dzieci, stoiska gastronomiczne i z zabawkami oraz wiele innych.

Warto nadmienić, że i w tegorocznych uroczystościach, prócz wielu gości, przedstawicieli samorządów, sołectw oraz firm i instytucji, uczestniczył Jean Marie Belliard, mer Sierentz partnerskiej gminy z Francji.

(red) fot. Wiktor Kalita

WYNIKI KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZY WIENIEC DOŻYNKOWY

 1. miejsce Mieczków, 2. Samborz, 3. Osiek i Paździorno, 4. Jarząbkowice i Chmielów, 5. Karczyce, Siemidrożyce, Zabłoto i Piersno, 6. Kostomłoty i Sikorzyce, 7. Wichrów i Piotrowice.

Wieńce oceniała komisja w składzie: Magdalena Kożuszko - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Malczycach, Jolanta Klimkiewicz - dyrektor Gminnego Ośrodka Obsługi Szkół w Kostomłotach, Monika Budiukin-Senk - pracownik Biblioteki w Karczycach.

kostomloty dozynki

kostomloty dozynki 007

kostomloty dozynki 023

kostomloty dozynki 017

kostomloty dozynki 047

kostomloty dozynki 070

kostomloty dozynki 053

kostomloty dozynki 060

kostomloty dozynki 069

kostomloty dozynki 011

kostomloty dozynki 094

kostomloty dozynki 096

kostomloty dozynki 114

kostomloty dozynki 119

kostomloty dozynki 118

kostomloty dozynki 130

kostomloty dozynki 128

kostomloty dozynki 143

kostomloty dozynki 144

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • widziałam
  piękne prace Aniu - powodzenia!

  Czytaj więcej...

   
 • Rafał
  Jasne rozumiem :) ale jak to mówią jak masz miękkie serce to musisz mieć twardą d,... :) Bez urazy ...

  Czytaj więcej...

   
 • ignacy
  Zapraszam drogą na Zawadkę to jest tragedia :-x

  Czytaj więcej...

   
 • o!
  2:1 dla WKSu tak obstawiam

  Czytaj więcej...

   
 • Arkadiusz Olejnik
  Mistrzu a może ujawnię Twoją tożsamośc ? Po numerze IP widzę, że jesteś na portalu bardzo aktywny ...

  Czytaj więcej...

   
 • Arkadiusz Olejnik
  Panie Rafale. Jak już wcześniej pisałem można powiedziec, że 26 dni w miesiącu nasz prywatny parking ...

  Czytaj więcej...

   
 • Hlaski
  Wygrany remis dla przyjezdnych gospodarzy.

  Czytaj więcej...

   
 • Rafał
  Panie Arkadiuszu może wystarczyć oznaczyć Parking teren prywatny. Ze zdjęć wynika że mam przywiezie znak ...

  Czytaj więcej...

   
 • kibic
  FC Środa Śl. jak obstawiacie?

  Czytaj więcej...

   
 • staryESELDUCH
  o to znalazł A.O moralizator! wzór cnót i solidności. Pani Olejnik naucz się Pan parkowac jak do ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box