Dzisiaj jest: 17 Marzec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Gertruda, Patryk, Zbigniew

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1040 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

korytarz 0

Data publikacji: 2017-09-06 12:00:19

Dwie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Kilkunastu ochotników, dla których najważniejsze jest dobro społeczeństwa. Razem prowadzą ważną akcję informacyjną “Korytarz życia – włącz myślenie”.

 

Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Ujazdu Górnego i Czernej od dawana słyną ze swoich działań informacyjnych, akcji społecznych i zaangażowania w działanie OSP. Jak już informowaliśmy na naszym portalu, tym razem połączyły siły, by uświadomić kierowców, jak ważnym jest prawidłowe wykonanie korytarza życia.

- Bardzo często pracujemy na A4. W wyjazdach do wypadków i osób poszkodowanych najważniejsze są pierwsze minuty. Gdyby korytarz życia funkcjonował bez zarzutu, dojazd na miejsce zdarzenia byłaby to kwestia kilku minut. Tymczasem najczęściej dojazd wydłuża się nawet do ośmiu minut – mówi Wojciech Sukta z OSP KSRG Ujazd Górny.

O tym, jak ważnym jest prawidłowo wykonany przez kierowców korytarz życia i szybki czas dojazdu na pomoc, doskonale wie Jarek Śliwa z OSP KSRG Czerna.

- Kilkanaście lat temu miałem wypadek. Byłem wówczas zakleszczony
w pojeździe. Nie wiem, jak długo to trwało, jednak dla mnie czas oczekiwania na pomoc bardzo się wydłużał
– mówi strażak. - Pomysł na akcję pojawił się w zeszłym roku. Wyjechaliśmy wówczas do wypadku na autostradzie. Podczas dojazdu na miejsce zdarzenia, pierwsi kierowcy robili korytarz życia, po czym następni kierowcy blokowali nam drogę. Wtedy postanowiliśmy z kolegami skontaktować się z Wojtkiem z Ujazdu Górnego, by wspólnie przygotować akcję informacyjną – dodaje.

Honorowy patronat Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej

Jak sami mówią, z dnia na dzień ich akcja rozrasta się coraz bardziej, a do współpracy z nimi przyłącza się coraz więcej osób, firm i instytucji.

- Przyłącza się do nas coraz więcej organizacji i instytucji, dla których walka o lepsze jutro jest sprawą priorytetową. Dolnośląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu objął patronatem honorowym nasze przedsięwzięcie. Stanowi to dla nas wszystkich, zaangażowanych realizację projektu wielkie wyróżnienie i umacnia w przekonaniu, że nasze działania mają sens – podkreślają strażacy.

W realizacji projektu “Korytarz życia – włącz myślenie” dołączyli się strażacy
z Komendy Powiatowej PSP w Bolesławcu i w Środzie Śląskiej, a także Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu i Jeleniej Górze. Dzięki współpracy z kilkoma firmami, akcja nabrała rozmachu. Pojazdy zostały wyposażone w dziesięć wideo - rejestratorów, dzięki którym strażacy gromadzą materiały filmowe, publikowane na profilu akcji na FB.

Jak podkreślają zarówno Jarek Śliwa, jak i Wojtek Sukta bez sponsorów i firm wspierających ochotników ich akcja nie miałaby szans na powodzenie.

- Mat-Poż Rzgów Sklep Strażacki pomaga nam na każdym etapie projektu. Firmy: Wideorejestratory24, Xblitz, vat19.pl dostarczyły nam dziesięć kamer, a agencja reklamowa 3D Studio przygotuje dla nas banery i naklejki. Natomiast firma Fot Gadżet przygotowała dla nas koszulki związane z prowadzoną przez nas akcją – wylicza Wojtek Sukta.

“Korytarz życia – włącz myślenie” w telewizji

Wraz z coraz większą popularnością akcji prowadzonej przez ochotników
z Czernej i Ujazdu Górnego pojawiło się zainteresowanie ze strony wrocławskiego oddziału TVP. Efektem wizyty był reportaż, jaki mogliśmy obejrzeć z udziałem strażaków we wrocławskich Faktach.

- Przyjechała do nas ekipa telewizyjna i pani redaktor Jarzębowicz, która bardzo profesjonalnie podeszła do tematu – mówią strażacy. - Jesteśmy mile zaskoczeni zainteresowaniem naszą akcją – dodają.

Po reportażu emitowanym w TVP Wrocław przyszedł czas na antenę ogólnopolską. Akcją zainteresowały się także ogólnopolskie media. W sierpniu na antenie TVN i TVN 24 mogliśmy obejrzeć reportaż przestawiający działania ochotników. Dwa dni później materiał o walce strażaków w uświadamianiu kierowców na temat prawidłowego tworzenia „korytarza życia” prezentowało Radio ZET.

 

- Z każdym nowym dniem dajemy kolejne kroki do przodu! Konsekwentnie, ciężką pracą zmierzamy do edukacji naszych kierowców! Dzięki telewizji TVN mogliśmy wyjść na całą Polskę! Pokazać, na czym polega korytarz życia i dlaczego jest on tak ważny! - informowali na swojej stronie strażacy.

Jak podkreślają nie spodziewali się takiego rozgłosu medialnego, jednak jak sami mówią - dzięki wsparciu możemy dotrzeć do szerszej ilości odbiorców i nasza akcja ma ogromny wydźwięk na portalach społecznościowych oraz w eterze.

Zdaniem inicjatorów, to bardzo ważne, żeby ich informacje dotarły do jak największej liczby kierowców, od których zależy szybkość dojazdu służb na miejsce zdarzenia. Wszystkie nagrania pokazujące zarówno te pozytywne, jak i negatywne zachowania kierowców, które publikowane są przez strażaków na ich profilu, posłużą do stworzenia spotu informacyjnego.

Życzyć świadomości....

Na pytanie, czego im życzyć, zarówno Wojtek Sukta, jak i Jarek Śliwa, odpowiadają zgodnie: większej świadomości społeczeństwa.

- Zachęcamy wszystkich do przesyłania do nas materiałów zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Chcielibyśmy uświadomić społeczeństwo, jak ważny jest korytarz życia – dodają zachęcając jednocześnie kierowców do współdziałania.

Przed strażakami kolejne działania, tworzenie spotu reklamowego i naklejek, którymi będą oklejane tyły wozów bojowych. Gratulujemy obu zastępom OSP inicjatywy i życzymy sił, wytrwałości i zapału do działania.

Chcesz przeczytać o akcji zajrzyj:

- na stronę: www.korytarzzycia.pl

- na profil na FB: https://www.facebook.com/korytarzzycia/

Filmy na You Tube można obejrzeć TU 

Reportaże możesz obejrzeć w TVN i na stronie Radia ZET.

(isz) fot. facebook/Korytarz życia

korytarz

korytarz 1

korytarz 3

korytarz

korytarz 2

korytarz 4

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • marek perlak
  jak ty,bartoszto" potrzebujesz do poderwania fajnej dziewczyny usług internetu,to słabo widzę proces ...

  Czytaj więcej...

   
 • Średzianin
  Nasza władza bardzo lubi jeździć po imprezach,a nie w głowie im ulice i drogi zasypane śniegiem i ...

  Czytaj więcej...

   
 • Olo
  Oszczędzają, dobrze że niedługo odwilż...

  Czytaj więcej...

   
 • taktak
  na żywo może tak byc - internet rządzi :-)

  Czytaj więcej...

   
 • bartoszto
  Ale to są przydatne informację. Teraz wiem że w mojej okolicy są zalotne singielki i tylko czekają ...

  Czytaj więcej...

   
 • Średzianin
  Pierdu-pierdu a drogi nie ma kto oczyścić ze śniegu i błota.Gdzie jest służba drogowa,za co biorą ...

  Czytaj więcej...

   
 • Adasem
  Przypomnę, że Adaś należy doDReSu. To prawie jak platforma i PiS nie ma tutaj nic do tego. W Środzie ...

  Czytaj więcej...

   
 • marek perlak
  proszę redakcię ,aby wywaliła te namolne reklamy środków na potencję(nie dlatego,iż sam ich jeszcze nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • marek perlak
  ważna informacja!!! jestem mieszkańcem Juszczyna,od wielu lat korzystam z komunikacji publiczne,.dowiedziałem ...

  Czytaj więcej...

   
 • An
  Finka szczęśliwie wróciła do domu. Dziękujemy za pomoc w odnalezieniu naszej "powsinogi"

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box