Dzisiaj jest: 19 Listopad 2017    |    IMIENINY MAJĄ: Elżbieta, Seweryn, Paweł

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1850 gości oraz 0 użytkowników.

PRACA DLA OPERATORA WÓZKA…

Firma SCHÜRHOLZ POLSKA w związku z rozbudową zakładu w Komornikach... Czytaj więcej

PRACA NA PRODUKCJI W…

Firma Schürholz Polska w Komornikach niedaleko Środy Śląskiej zajmująca się... Czytaj więcej

OSIEDLE ŚREDZKIE - IDEALNE…

"Osiedle Średzkie" ma Państwu do zaoferowania projekt osiedla domów z... Czytaj więcej

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

PRACA DLA OPERATORA MASZYN…

voestalpine Rotec Sp. z o.o. jest producentem komponentów dla dostawców... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

korytarz 0

Data publikacji: 2017-09-06 12:00:19

Dwie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Kilkunastu ochotników, dla których najważniejsze jest dobro społeczeństwa. Razem prowadzą ważną akcję informacyjną “Korytarz życia – włącz myślenie”.

 

Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Ujazdu Górnego i Czernej od dawana słyną ze swoich działań informacyjnych, akcji społecznych i zaangażowania w działanie OSP. Jak już informowaliśmy na naszym portalu, tym razem połączyły siły, by uświadomić kierowców, jak ważnym jest prawidłowe wykonanie korytarza życia.

- Bardzo często pracujemy na A4. W wyjazdach do wypadków i osób poszkodowanych najważniejsze są pierwsze minuty. Gdyby korytarz życia funkcjonował bez zarzutu, dojazd na miejsce zdarzenia byłaby to kwestia kilku minut. Tymczasem najczęściej dojazd wydłuża się nawet do ośmiu minut – mówi Wojciech Sukta z OSP KSRG Ujazd Górny.

O tym, jak ważnym jest prawidłowo wykonany przez kierowców korytarz życia i szybki czas dojazdu na pomoc, doskonale wie Jarek Śliwa z OSP KSRG Czerna.

- Kilkanaście lat temu miałem wypadek. Byłem wówczas zakleszczony
w pojeździe. Nie wiem, jak długo to trwało, jednak dla mnie czas oczekiwania na pomoc bardzo się wydłużał
– mówi strażak. - Pomysł na akcję pojawił się w zeszłym roku. Wyjechaliśmy wówczas do wypadku na autostradzie. Podczas dojazdu na miejsce zdarzenia, pierwsi kierowcy robili korytarz życia, po czym następni kierowcy blokowali nam drogę. Wtedy postanowiliśmy z kolegami skontaktować się z Wojtkiem z Ujazdu Górnego, by wspólnie przygotować akcję informacyjną – dodaje.

Honorowy patronat Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej

Jak sami mówią, z dnia na dzień ich akcja rozrasta się coraz bardziej, a do współpracy z nimi przyłącza się coraz więcej osób, firm i instytucji.

- Przyłącza się do nas coraz więcej organizacji i instytucji, dla których walka o lepsze jutro jest sprawą priorytetową. Dolnośląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu objął patronatem honorowym nasze przedsięwzięcie. Stanowi to dla nas wszystkich, zaangażowanych realizację projektu wielkie wyróżnienie i umacnia w przekonaniu, że nasze działania mają sens – podkreślają strażacy.

W realizacji projektu “Korytarz życia – włącz myślenie” dołączyli się strażacy
z Komendy Powiatowej PSP w Bolesławcu i w Środzie Śląskiej, a także Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu i Jeleniej Górze. Dzięki współpracy z kilkoma firmami, akcja nabrała rozmachu. Pojazdy zostały wyposażone w dziesięć wideo - rejestratorów, dzięki którym strażacy gromadzą materiały filmowe, publikowane na profilu akcji na FB.

Jak podkreślają zarówno Jarek Śliwa, jak i Wojtek Sukta bez sponsorów i firm wspierających ochotników ich akcja nie miałaby szans na powodzenie.

- Mat-Poż Rzgów Sklep Strażacki pomaga nam na każdym etapie projektu. Firmy: Wideorejestratory24, Xblitz, vat19.pl dostarczyły nam dziesięć kamer, a agencja reklamowa 3D Studio przygotuje dla nas banery i naklejki. Natomiast firma Fot Gadżet przygotowała dla nas koszulki związane z prowadzoną przez nas akcją – wylicza Wojtek Sukta.

“Korytarz życia – włącz myślenie” w telewizji

Wraz z coraz większą popularnością akcji prowadzonej przez ochotników
z Czernej i Ujazdu Górnego pojawiło się zainteresowanie ze strony wrocławskiego oddziału TVP. Efektem wizyty był reportaż, jaki mogliśmy obejrzeć z udziałem strażaków we wrocławskich Faktach.

- Przyjechała do nas ekipa telewizyjna i pani redaktor Jarzębowicz, która bardzo profesjonalnie podeszła do tematu – mówią strażacy. - Jesteśmy mile zaskoczeni zainteresowaniem naszą akcją – dodają.

Po reportażu emitowanym w TVP Wrocław przyszedł czas na antenę ogólnopolską. Akcją zainteresowały się także ogólnopolskie media. W sierpniu na antenie TVN i TVN 24 mogliśmy obejrzeć reportaż przestawiający działania ochotników. Dwa dni później materiał o walce strażaków w uświadamianiu kierowców na temat prawidłowego tworzenia „korytarza życia” prezentowało Radio ZET.

 

- Z każdym nowym dniem dajemy kolejne kroki do przodu! Konsekwentnie, ciężką pracą zmierzamy do edukacji naszych kierowców! Dzięki telewizji TVN mogliśmy wyjść na całą Polskę! Pokazać, na czym polega korytarz życia i dlaczego jest on tak ważny! - informowali na swojej stronie strażacy.

Jak podkreślają nie spodziewali się takiego rozgłosu medialnego, jednak jak sami mówią - dzięki wsparciu możemy dotrzeć do szerszej ilości odbiorców i nasza akcja ma ogromny wydźwięk na portalach społecznościowych oraz w eterze.

Zdaniem inicjatorów, to bardzo ważne, żeby ich informacje dotarły do jak największej liczby kierowców, od których zależy szybkość dojazdu służb na miejsce zdarzenia. Wszystkie nagrania pokazujące zarówno te pozytywne, jak i negatywne zachowania kierowców, które publikowane są przez strażaków na ich profilu, posłużą do stworzenia spotu informacyjnego.

Życzyć świadomości....

Na pytanie, czego im życzyć, zarówno Wojtek Sukta, jak i Jarek Śliwa, odpowiadają zgodnie: większej świadomości społeczeństwa.

- Zachęcamy wszystkich do przesyłania do nas materiałów zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Chcielibyśmy uświadomić społeczeństwo, jak ważny jest korytarz życia – dodają zachęcając jednocześnie kierowców do współdziałania.

Przed strażakami kolejne działania, tworzenie spotu reklamowego i naklejek, którymi będą oklejane tyły wozów bojowych. Gratulujemy obu zastępom OSP inicjatywy i życzymy sił, wytrwałości i zapału do działania.

Chcesz przeczytać o akcji zajrzyj:

- na stronę: www.korytarzzycia.pl

- na profil na FB: https://www.facebook.com/korytarzzycia/

Filmy na You Tube można obejrzeć TU 

Reportaże możesz obejrzeć w TVN i na stronie Radia ZET.

(isz) fot. facebook/Korytarz życia

korytarz

korytarz 1

korytarz 3

korytarz

korytarz 2

korytarz 4

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
9
12
13
14
15
16
17
18
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30

Najnowsze komentarze

 • do Marty
  Z pewnością p. Marto. Odpowiedni dla dzieci z przedszkola byłby krzyż i umartwianie się pod nim.

  Czytaj więcej...

   
 • M.T.z K.
  Jeśli to był ksiądz, to czekamy, my wierni, na oświadczenie i przeprosiny !!!!!!

  Czytaj więcej...

   
 • Marta
  Uważam, że to nieodpowiednie dla dzieci.

  Czytaj więcej...

   
 • kazimierz grabas
  Gratullacje Bogdan,,,,

  Czytaj więcej...

   
 • Kasia
  Super!!!Gratulacje dla sportowców i dla trenera. Kolejnych sukcesów życzę :lol:

  Czytaj więcej...

   
 • PooooLoooNiaaa
  Ta wybory sie zbliżają, więc zaczyna działać. To może i nawet stadion powstanie? Tylko po co to ...

  Czytaj więcej...

   
 • Franek Dolas
  Brawo Boguś . . . Miszcz. Takich ludzi którzy tak wychowują młode pokolenia nam trzeba więcej, a nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Amity
  Nie wiem czy tu się chwalic. Mordercy zwierzat i tyle

  Czytaj więcej...

   
 • Marta
  Gratulacje ogromne dla trenera i dzielnych karateków ;-)

  Czytaj więcej...

   
 • bebzol
  czy to ten z Pęczkowa może? :o

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box