Wydrukuj tę stronę
    Dział: Sport niedziela, 03 listopad 2019 21:10

Medalowy weekend średzkich karateków

Skomentuj

2 listopada w hali sportowej Orbita we Wrocławiu odbył się International Wrocław Open Karate Adidas Cup w karate olimpijskim WKF. Zawody rozgrywano na 5 tatami.

Wzięło w nim udział 482 zawodników z 34 klubów z Polski, Ukrainy i Czech, w tym  9 średzkich karateków. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza zdobyli 6 medali. Złoty oraz 5 brązowych.

Pierwsze miejsce w kategorii U-14  wywalczyła Emilia Wysocka, która bezapelacyjnie wygrała 5 walk. Trzecie  miejsca i brązowe medale zdobyli Bartłomiej Babiński w kata indywidualnym juniorów, Emilia Wysocka i Maria Kułakowska w kategorii U-16 oraz 2 drużyny w U-14 w składzie: Kamil Brzeziński, Daniel Mańkowski i Adam Dul oraz w U-18 w składzie: Patryk Dul, Bartosz  Zamaro i Michał Dziedzicki.

Dorobek medalowy średzkich karateków mógłby być większy, ale niestety przegrali swoje walki repasażowe o 3 miejsce i ostatecznie zostali sklasyfikowani na 5. Bartłomiej Babiński w kata seniorów, Patryk Dul w U-16 oraz Kamil Brzeziński w U-14.

Zagraniczne ekipy reprezentowali medaliści mistrzostw świata i Europy w karate olimpijskim WKF. Zwycięzcy otrzymali, puchary medale oraz dyplomy i cenne nagrody rzeczowe, których sponsorem była firma Adidas.

Z kolei 3 listopada Maria Kułakowska wystartowała u naszych południowych sąsiadów w Karate Grand Prix Ostrava 2019.W tych zawodach wzięło udział 571 zawodników z 61 klubów i 6 krajów. Walcząc z całą Słowacką i Czeską czołówką spisała się znakomicie zdobywając 2 medale - złoty w U-13 i srebrny w U-14.