Dzisiaj jest: 18 Styczeń 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Piotr, Małgorzata

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1338 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

s w 0

Data publikacji: 2017-09-12 22:10:32

W tym roku odbyła się już 13 edycja Święta Wina w Mieście Skarbów. Do naszego miasta przyjechało mnóstwo gości, także z zagranicy. Odbyły się koncerty muzycznych gwiazd i spora ilość wydarzeń towarzyszących.

Imprezę zainaugurował piątkowy koncert w ramach Festiwalu Wratislavia Cantans w kościele św. Andrzeja Apostoła. Była to niezwykła uczta muzyczna. Wytęp chóru Narodowego Forum Muzyki zgromadził sporą widownię. Ku zadowoleniu organizatorów świątynia była wypełniona po brzegi.

Sobotnie atrakcje

Przez kolejne dwa dni świętowano w rynku. Od soboty w dolnej części królowały dzieci. Tam przygotowano dla nich strefę rozrywki z niezliczonymi atrakcjami. Była mała scena, spektakle, zajęcia edukacyjne i artystyczne, zabawy z animatorami i urządzenia do zabaw. Przygotowano również konkurs plastyczny dla najmłodszych "Winogrona i inne rzeczy czyli martwa natura z winnym gronem".

Na rynku dolnym z kolei ustawiona została duża scena i przeróżne stoiska. Dużym zainteresowaniem cieszył się zorganizowany po raz drugi Festiwal Rzemiosł Dawnych, podobnie jak stoiska rękodzielnicze, walki rycerskie i prezentacja broni. Nie zbrakło oczywiście stoisk z winami, a także sołeckich - z trunkami i smakołykami, przeróżnych wytwórców, pszczelarzy i wielu, wielu innych. Kuszących zapachami i wystrojem.

Sobotnim wydarzeniem kulturalnym zorganizowanym w Muzeum Regionalnym było spotkanie autorskie ze średzką poetką Marią Jolantą Szkwarek promujące jej nowy tomik "W trybach czasu". Towarzyszył mu recital Pawła Wenderskiego przy akompaniamencie Andrzeja Bielskiego.

Wieczorne atrakcje to oczywiście koncerty gwiazd. W tym dniu na średzkiej scenie zagrali i zaśpiewali - Antek Smykiewicz, Red Lips i Happysad. Pomimo pewnych problemów spowodowanych przesunięciami czasowymi w występach niektórych gwiazd, fani dopisali.

Ostatni dzień najbardziej widowiskowy

Niedziela rozpoczęła się niezwykle barwnie, jak na winne święto w naszym mieście przystało. Także w tym roku liczna publiczność obserwowała barwny korowód poprzedzony  wjazdem na koniu Henryka Pobożnego i poloneza odtańczonego w pięknych strojach z epoki. To widowisko zakończył tradycyjny toast z gospodarzem miasta i gośćmi.

Po oficjalnym rozpoczęciu przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursów na Kostium Historyczny, Deptania winogron, wybrano także Miss Winnego Grona 2017 (wyniki publikujemy poniżej w naszej wideorelacji). Zanim odbył się finał gry terenowej "Nepomucen" i rozstrzygnięcie wspomnianego konkursu plastycznego dla dzieci, wystąpiła Średzka Orkiestra Dęta.

Tego dnia najmłodsi także korzystali ze strefy rozrywki, a Festiwalowi Rzemiosł Dawnych, towarzyszył turniej i pojedynki rycerskie, pasowanie na rycerza, kramy rzemieślnicze, stoiska wybijania monet, stanowisko kata oraz konkurs dla siłaczy.

Atrakcji naprawdę nie brakowało i kto w tym czasie odwiedził Środę Śląską na pewno się nie nudził. Dla miłośników wydarzeń kulturalnych w Muzeum Regionalnym odbyło się otwarcie niecodziennej wystawy "Sztuka w kropkach", która była podsumowaniem wakacyjnych warsztatów malarstwa kropkowego dla dzieci. Kto chciał mógł na miasto i okolicę popatrzeć sobie z góry. Przez dwa dni trwania imprezy udostępniona była wieża widokowa przy kościele św. Andrzeja.

Tegoroczną edycję Święta Wina w Mieście Skarbów zakończył "przebojowy wieczór". W niedzielę koncertowali także znani i lubiani polscy wykonawcy. Najpierw wystąpiła Lanberry, po niej Kasia Popowska, a na zakończenie Varius Manx. Była świetna atmosfera, wspólne śpiewy i bisy w kroplach deszczu. Licznych fanów nie odstraszyła kapryśna aura.

(red)

IMG 4257

IMG 4293

iza 010

iza 036

iza 103

gazeta sw 007

gazeta sw 028

gazeta sw 041

gazeta sw 066

gazeta sw 068

gazeta sw 079

gazeta sw 080

gazeta sw 105

gazeta sw 103

gazeta sw 123

gazeta sw 153

gazeta sw 162

gazeta sw 184

gazeta sw 192

gazeta sw 203

gazeta sw 207

gazeta sw 209

gazeta sw 230

gazeta sw 229

gazeta sw 233

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

fot. Anna Kalita, Grzegorz Zaczyk, Wiktor Kalita, Dariusz Dziadosz, Iza Szczygieł, Waldemar Jaworski

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • widziałam
  piękne prace Aniu - powodzenia!

  Czytaj więcej...

   
 • Rafał
  Jasne rozumiem :) ale jak to mówią jak masz miękkie serce to musisz mieć twardą d,... :) Bez urazy ...

  Czytaj więcej...

   
 • ignacy
  Zapraszam drogą na Zawadkę to jest tragedia :-x

  Czytaj więcej...

   
 • o!
  2:1 dla WKSu tak obstawiam

  Czytaj więcej...

   
 • Arkadiusz Olejnik
  Mistrzu a może ujawnię Twoją tożsamośc ? Po numerze IP widzę, że jesteś na portalu bardzo aktywny ...

  Czytaj więcej...

   
 • Arkadiusz Olejnik
  Panie Rafale. Jak już wcześniej pisałem można powiedziec, że 26 dni w miesiącu nasz prywatny parking ...

  Czytaj więcej...

   
 • Hlaski
  Wygrany remis dla przyjezdnych gospodarzy.

  Czytaj więcej...

   
 • Rafał
  Panie Arkadiuszu może wystarczyć oznaczyć Parking teren prywatny. Ze zdjęć wynika że mam przywiezie znak ...

  Czytaj więcej...

   
 • kibic
  FC Środa Śl. jak obstawiacie?

  Czytaj więcej...

   
 • staryESELDUCH
  o to znalazł A.O moralizator! wzór cnót i solidności. Pani Olejnik naucz się Pan parkowac jak do ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box