Dzisiaj jest: 24 Marzec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Gabriel, Marek, Gabor

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1070 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

opratorium KopiaData publikacji: 2017-09-14 11:45:40

Tegoroczne wakacje były bardzo intensywne dla salezjanów, wychowawców i animatorów ze Środy Śląskiej. Podjęliśmy w sumie 5 różnych akcji - wyjazdy sportowe, półkolonie i kolonie.

Nasze propozycje rozpoczęły się wyjazdem sportowym - Intersport Youth Football Festival (2– 8.07). Część drużyny oratoryjnej, wraz z trenerem i ks. Wiesławem Pindlem SDB, wyjechała do naszych „bratanków” na Węgry do miejscowości Kaposvár, gdzie przez tydzień uczestniczyła w rozgrywkach piłkarskich z drużynami z całego świata i wypoczywała nad brzegiem Balatonu.

Półkolonia z Kubusiem Puchatkiem i szlak Orlich Gniazd

Kiedy sportowcy starali się zwyciężać na boisku, animatorzy w Środzie Śląskiej po efektywnym przeżyciu SASu przygotowywali się do rozpoczęcia kolejnej propozycji w naszej parafii - półkolonii z Kubusiem Puchatkiem. Przez pięć dni (10–14.07) grupa 70 dzieci ze średzkiej parafii i okolic poznawała tajniki dobrego wychowania, ucząc się od Kubusia Puchatka. Aby urozmaicić przekaz, animatorzy z kl. Krzysztofem Jaskólskim SDB przygotowali teatrzyk kukiełkowy, przedstawiając czytane fragmenty książki. Oczywiście na tym nie kończyły się nasze atrakcje. W tym czasie zwiedziliśmy Twierdzę w Kłodzku i port lotniczy we Wrocławiu. Podczas półkolonii nie mogło zabraknąć także Salezjańskiej Tomboli - zawsze z niesamowitym entuzjazmem i zaangażowaniem przyjmowanej przez dzieci. Był to także czas spotkania się z Ojcem. Każdy dzień rozpoczynaliśmy modlitwą, w środę przepraszaliśmy Boga podczas nabożeństwa pokutnego, a na zakończenie, w piątek, spotkaliśmy się z Nim podczas Eucharystii. Dobrze nie skończyliśmy półkolonii, a już trzeba było przygotowywać kolonie dziecięce.

W poniedziałek (14.07) wyruszyliśmy 57 osobową grupą na szlak Orlich Gniazd. Sami zagnieździliśmy się w Domaniewicach - niewielkiej wsi niedaleko Olkusza - skąd mieliśmy dobrą bazę wypadową, aby zwiedzać okoliczne zamki. Te 10 dni było dla nas bardzo wymagające. Spora grupa rozbrykanych dzieci wymagała naszej całkowitej uwagi, zaangażowania, kreatywności i asystencji. Na szczęście wraz z animatorami, ks. Bartłomiejem Polańskim SDB i wspomnianym już wcześniej kl. Krzysiem SDB dzielnie stawiliśmy czoła temu wyzwaniu. W tym czasie odwiedziliśmy: Kraków, Częstochowę, zamek Piaskowa Skała, Ojcowski Park Narodowy, zamek w Ogrodzieńcu i pustynię Błędowską. Staraliśmy się aktywnie korzystać z pięknej pogody, spędzając jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, ucząc się nowych gier i zabaw. I chyba nam się to udawało, bo dzieci zasypiały równo ze zgaszeniem świateł. Ten czas pokazał dzieciom (i nam!), że można wytrzymać 10 dni bez telefonu i... czas ten wcale nie musi być nudny.

Wyprawa na Mazury i obóz sportowy

Niedługo po powrocie (4.08) znów wsiadaliśmy do autobusu. Tym razem grupą młodzieży (34 osoby) wraz z s. Zofią Kacprzak CMW i (znów) kl. Krzysiem SDB wyruszyliśmy - tym razem w zupełnie inną stronę Polski - na Mazury do naszego Salezjańskiego Ośrodka w Kaczorach pod Ostródą. Ten czas był dla nas mniej wymagający. Staraliśmy się, korzystając z pięknej pogody, wykorzystywać jezioro, rowerki i kajaki, okoliczne lasy, ciszę, spokój i kaplicę. Zwiedziliśmy pola grunwaldzkie, zamek w Malborku, tajną kwaterę Hitlera - Wilczy Szaniec. Jednak dużo większy nacisk kładliśmy na wspólny czas, integrację i wypoczynek. Oczywiście nie brakowało momentów spotkania się z Bogiem - podczas codziennych Eucharystii i nabożeństw.

Choć wakacje się kończą, my jeszcze nie kończymy - akcje wakacyjne spinamy klamrą. Zaczęliśmy od obozu sportowego i na nim także kończymy. W niedzielę 20.08 nasi trenerzy, biorąc pod opiekę małych sportowców, wyjechali do Kępna, gdzie przez tydzień, wyciskając z nich ostatnie poty, przygotowywali się na rozpoczęcie nowego sezonu piłkarskiego.

Mówiąc o wakacjach nie możemy nie podziękować naszym partnerom. Poza osobami prywatnymi, którym bardzo jeszcze raz dziękujemy, sponsorowała nas Gmina Środa Śląska oraz fundacja KHGM. Dzięki ich pomocy udało się zrealizować te wszystkie akcje na taką skalę. Dziękujemy!

Sporo się działo, dużo nowych doświadczeń, nowych pomysłów, nowych miejsc i przede wszystkim nowego zapału, by od września wyruszyć w nową przygodę, na którą zaprasza nas Jezus i ksiądz Bosko. Obyśmy potrafili wraz z Nimi stawić czoła wszystkim nadchodzącym wyzwaniom.

Tym wydarzeniom towarzyszył, prowadził i starał się nie przeszkadzać kierownik Oratorium w Środzie Śląskiej ks. Mikołaj Wyczałek SDB.

ks. Mikołaj Wyczałek SDB

kierownik Oratorium w Środzie Śl.

opratorium

opratorium1

opratorium2

opratorium3

opratorium4

opratorium5

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • smutne
  chciałabym wieżyc że to prawda i wszyscy tacy ekologiczni ale to tylko czepianie się i to tam gdzie nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • kibic
  ciekawe z czego wykonane byly te "ekologiczne" Marzanny, skoro ich spalanie skutkowalo tym czarnym ...

  Czytaj więcej...

   
 • Jasne
  Mi również nie wydano skierowania na RTG dla mnie i męża w Pulsie. Otrzymałam informację że skoro ...

  Czytaj więcej...

   
 • Ta pani
  Ta pani miała rację. Nie można w mieście grodzic wszystkiego! A że są właściciele psów, którzy po ...

  Czytaj więcej...

   
 • mamon
  Cała Świdnicka w kupach, białe pieseczki w kubraczkach też załatwiają się, ale ich właściciele tego nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • EvA
  Idzie wiosna nasi strażnicy wyjadą na rowerach o ile je znajda.

  Czytaj więcej...

   
 • pukpuk
  super pomysł, popieram

  Czytaj więcej...

   
 • kibic
  oj,daniel,Daniel-zostaw te babcie w spokoju... ;-)

  Czytaj więcej...

   
 • kibic poloni
  Dobrze ze boisko na kajakach ogrodzili,tam to sie dopiero dzialo.I gdzie jest teraz ta pani co sie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Stefan
  musisz zapytac staroste, on zna sie na tym najlepiej

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box