Dzisiaj jest: 23 Marzec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Pelagia, Feliks, Zbysław

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 979 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

energy 00

Data publikacji: 2017-09-14 13:25:46

Pięć lat temu w Środzie Śląskiej powstała Grupa Zakupowa Polskich Składów Nowoczesnych Instalacji Energy Group. Drugiego września w nowej siedzibie, zarząd grupy w obecności zaproszonych gości, członków, przyjaciół i przedstawicieli firm producenckich, z którymi współpracuje, świętował jubileusz.

 

Sobotnie spotkanie w Komornikach było nie tylko okazją do świętowania piątych urodzin Grupy Zakupowej Energy Group, ale również okazją do poświęcenia nowej siedziby firmy i dyskusji podczas konferencji ekonomiczno-ekologicznej na temat nowoczesnych rozwiązań.

- W 2013 roku rozpoczęliśmy swoją działalność jako grupa zakupowa. Po pięciu latach spotykamy się w naszej nowej siedzibie, która jest jednocześnie jednym z najnowocześniej wyposażonych salonów sprzedaży techniki grzewczej i sanitarnej – mówił na rozpoczęciu konferencji Przemysław Babiński, prezes zarządu Grupy Zakupowej Energy Group.

W obecności zaproszonych gości, m.in. przedstawicieli władz powiatowych na czele ze starostą - Sebastianem Burdzym, wójtem gminy Udanin -Teresą Olkiewicz, radnymi oraz skarbnikiem gminy Środa Śląska - Elżbietą Czarnotą, ksiądz proboszcz Krzysztof Bigoń poświecił nową siedzibę firmy, a następnie przecięto wstęgę. Tym samym umożliwiając zgromadzonym gościom zwiedzanie wyjątkowego salonu. Wyjątkowego, bo na kilkuset metrach możemy zobaczyć innowacyjne rozwiązania techniki grzewczej i sanitarnej. Coś, co mogło dotychczas wydawać się nierealnym, w przypadku grupy Energy Group okazało się możliwym.

- W naszym salonie możemy zobaczyć nie tylko innowacyjne urządzenia, które w wielu salonach są niedostępne, ale również urządzenia przyjazne osobom starszym i niepełnosprawnym - mówi Przemysław Babiński.

I jeśli do tej pory mogło się wydawać, że nowoczesne pompy ciepła nie znajdą zastosowania w starym budownictwie, firma udowadnia, że energooszczędne rozwiązania mogą zostać wykorzystane również w starych budynkach, czego przykładem jest nowy salon Energy Group ogrzewany powietrzną pompą ciepła.

- Klienci znajdą tu nie tylko nowoczesne urządzenia pozwalające na zaoszczędzenie wody, ale ciekawą ekspozycję pozwalającą na porównanie w praktyce baterii tradycyjnych z bateriami energooszczędnymi - dodaje prezes zarządu Energy Group.

24 hurtownie i 300 pracowników

W ciągu pięciu lat nieduża grupa zakupowa rozwijała się stale poszerzając swoją ofertę, zatrudniając obecnie ponad 300 osób. W tej chwili grupa to już 24 hurtownie techniki grzewczej i instalacyjnej w całym kraju, a także centrala w Komornikach. Jak podkreślał w przemówieniu Przemysław Babiński, to również kadra ekspertów, która jest w stanie dobrać odpowiednie produkty z oferty ponad 60 producentów, proponując ponad kilkadziesiąt pozycji nowoczesnych rozwiązań techniki grzewczej i sanitarnej.

- Polskie Składy Nowoczesnych Instalacji Energy Group, to miejsce spotkań. Spotkań z inwestorami indywidualnymi, z firmami wykonawczymi i producentami. To miejsce, gdzie można otrzymać fachową poradę i fachowe informacje w 24 placówkach w Polsce - opowiadał o specyfice firmy prezes zarządu.

Jak podkreślono podczas spotkania, grupa zakupowa kładzie duży nacisk na ekologię i innowacyjne rozwiązania pozwalające na walkę z zanieczyszczeniem powietrza i mniejszym zużyciem wody. Stąd w czasie oficjalnego spotkania zaplanowano również konferencję ekonomiczno-ekologiczną, podczas której poruszono kwestie oszczędzania wody i zanieczyszczenia powietrza.

W 2050 będzie problem z wodą

W jaki sposób możemy oszczędzać wodę? Czy czeka nas kryzys związany z brakiem wody? Co zostawimy swoim wnukom? Czy stać nas na coraz bardziej zanieczyszczone powietrze? Na te i inne pytania odpowiedzi szukali podczas prelekcji Damian Majer - dyrektor generalny firmy Ferro, która od 25 lat z powodzeniem działa w branży sanitarno-grzewczej, a także Przemysław Babiński - prezes zarządu grupy zakupowej Energy Group.

I choć, jak mówił podczas prelekcji dyrektor Ferro, 70% powierzchni ziemi stanowi woda, już w roku 2050 problem braku wody dotknie 7mld ludzi na całym świecie. A statystyki są zatrważające - 750mln ludzi cierpi na brak wody, ponad 840 tys. umiera z powodu braku wody.

- W UE zużywamy 60mld3 wody rocznie, w Polsce w ciągu doby zużywamy 96 litrów na osobę - mówił Damian Majer. - Z kolei rocznie na ogrzanie i skanalizowanie wody w UE zużywa się 245 peta dżuli rocznie energii (dla porównania to ilość energii, jaką rocznie zużywa 250mln lodówek - przekonywał dyrektor Ferro.

Ekologicznie, czyli zdrowo i ekonomicznie

W Polsce standardowa bateria do wody (popularny kran), jaką możemy spotkać w przeciętnym domu, ma przepływ kilkunastu litrów na minutę. Tymczasem dla porównania w Singapurze wprowadzono restrykcje, wedle których w miejscach publicznych baterie nie mogą mieć przepływu większego niż 2litry/min. Mniejszy przepływ to mniejsze koszty nie tylko wody, ale i energii. Dlatego warto, jak zapewniają przedstawiciele grupy Energy Group, zastanowić się nad wymianą baterii lub wymianą perlatora czy też zainwestowania w głowice dwustopniowe.

- Biorąc pod uwagę typowe gospodarstwo domowe i zużycie wody, oszczędności w ciągu roku mogą wynosić od 530 do 564 zł. To są pieniądze, które warto zainwestować w dobrą i ekologiczną baterię. Co prawda jest ona droższa od tradycyjnej, jednak już w pierwszym roku koszt inwestycji zwróci się - wyjaśniał Damian Majer.

Woda jest skarbem, o który nie dbamy i już dziś mówi się, że kolejne wojny będą o zasoby nie ropy, a wody...

Katastrofalnym poza zużyciem wody jest również sposób, w jaki nadal, mimo XXI wieku, większość polskiego społeczeństwa ogrzewa swoje domy i mieszkania. Jak się okazuje Polska jest jednym z wiodących producentów kotłów stałopalnych. Węgiel, drewno, to opał, po który z racji „oszczędności” sięgamy. Jednak ten sposób ogrzewania nie jest wcale oszczędny i co najważniejsze wpływa negatywnie na jakość powietrza i poziom smogu w okresie grzewczym.

- 33 z 50 najbardziej zadymionych miast w Unii, to miasta polskie. Normy w naszym kraju są przekroczone o kilka tysięcy procent. Obserwujemy już teraz zwiększoną umieralność w pierwszym kwartale 2017 r (tylko w styczniu 2017 wzrost o 35%) - mówił Przemysław Babiński. - 3,5 mln osób na całym świecie umiera z powodu zanieczyszczonego powietrza, w Polsce ponad 40 tys. rocznie - przekonywał.

Zanieczyszczone powietrze, jak dowodzi prezes, staje się również przyczyną dużej liczby przypadków chorób układu oddechowego i chorób nowotworowych, na których leczenie rocznie wydawanych jest około 3,6 mln euro, co stanowi 1,22 PKB. Rozwiązaniem i szansą na zdrowe powietrze mają być stacje monitorowania powietrza, a także wymiana starych kotłów na innowacyjne rozwiązania grzewcze. Pompy ciepła, kotły gazowe kondensacyjne, kotły elektryczne mają być szansą nie tylko na oszczędność czasu ale i pieniędzy.

Dla przykładu koszt zakupu pompy ciepła powietrznej, to koszt około 40 tys. złotych, natomiast roczny koszt zużycia energii to koszt około 2,5 tys. złotych. W porównaniu do kotłów na paliwo stałe, odnawialne źródła energii są nie tylko tańsze w użytkowaniu, ale i absorbują mniejszą ilość czasu przy ich obsłudze. Nie ma kominów, opału, czasu poświęconego na czyszczenie kotłów i przewodów kominowych.

Program Granty dla sołectw

Od września 2017 r. do 30 czerwca 2018 potrwa program przygotowany przez Energy Group, skierowany do mieszkańców powiatu średzkiego. Za każdą wydaną przez mieszkańców danego sołectwa złotówkę na zakup nowoczesnych rozwiązań grzewczych i sanitarnych, sołectwo otrzyma jeden punkt. Dla najlepszych przygotowano granty w wysokości: 8 tysięcy złotych (1 miejsce), 5 tysięcy złotych (drugie miejsce), 3 tysiące złotych (3 miejsce).

Celem programu jest wsparcie finansowe dla sołectw, wsparcie świadomości, jak również wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań i promocja wymiany starych urządzeń na nowe. A ponieważ w Polsce pomimo tak dramatycznej sytuacji z jakością powietrza możemy zaobserwować niebezpieczną tendencję wycinki drzew, które chronią nas przed zanieczyszczeniami i produkują tlen, każdy z gości zaproszonych na konferencję otrzymał sadzonkę jodły koreańskiej. W ten sposób, jak podkreśla prezes grupy, możemy wspierać środowisko, w którym żyjemy.

- Posadźmy drzewo. Inni wycinają - wyjdźmy im na przekór. Sadźmy drzewa, bo każde drzewo równa się tlen - mówił Przemysław Babiński.

Po części konferencyjnej na zgromadzonych gości czekał obiad wraz z tortem, a także muzyczna uczta.

(red) fot. isz

068 IMG 5692

013 IMG 5637

023 IMG 5647

128 IMG 5752

132 IMG 5756

111 IMG 5735

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

----- ARTYKUŁ SPONSOROWANY -----

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Loyd
  thank you ffor this terrific post, I am glad I discovefed this internet site on yahoo. Herre is my ...

  Czytaj więcej...

   
 • Monika
  Szkoła Ciechów sory ale to chyba jedna z najgorszych szkół w tym okręgu oni nic nie robią tylko ...

  Czytaj więcej...

   
 • eamuteloxqaso
  http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.anko r onlinebuycytotec.site.ankor ...

  Czytaj więcej...

   
 • ahibiop
  http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.anko r onlinebuycytotec.site.ankor ...

  Czytaj więcej...

   
 • unotawowoluev
  http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.anko r onlinebuycytotec.site.ankor ...

  Czytaj więcej...

   
 • uvufoyejarp
  http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.anko r onlinebuycytotec.site.ankor ...

  Czytaj więcej...

   
 • eezezepgodi
  http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.anko r onlinebuycytotec.site.ankor ...

  Czytaj więcej...

   
 • awiqosi
  http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.anko r onlinebuycytotec.site.ankor ...

  Czytaj więcej...

   
 • uqiyagehum
  http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.anko r onlinebuycytotec.site.ankor ...

  Czytaj więcej...

   
 • aloqereyjevip
  http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.anko r onlinebuycytotec.site.ankor ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box