Dzisiaj jest: 19 Marzec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Józef, Bogdan, Marek

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1240 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

pochowek

Data publikacji: 2017-09-15 13:06:00

W czerwcu na łamach naszego portalu informowaliśmy Państwa o nagłej śmierci młodego mężczyzny. W sprawie jego pochówku skontaktowała się z nami czytelniczka.

 

We Wrocisławicach nagle i niespodziewanie zmarł młody mężczyzna. Jak informowała nas wówczas średzka policja, 22-letni mężczyzna od pewnego czasu mieszkał razem z partnerką w mieszkaniu matki dziewczyny. Z ustaleń wynikało, że o godzinie 21 młodzi ludzie poszli spać. Kiedy rano matka dziewczyny przyszła ich obudzić, okazało się, że 22-latek nie żyje. Jej córka wymagała pomocy medycznej. Została przewieziona do szpitala. Ciało mężczyzny decyzją prokuratora skierowano na sekcję zwłok do Zakładu Medycyny Sądowej. Jak się okazało, za kilka miesięcy miał zostać ojcem...

Początek koszmaru

I choć mogłoby się wydawać, że śmierć bliskiego to największa tragedia i największy koszmar, jednak brak pochówku lub jego uproszczona forma mogą przysporzyć rodzinie i bliskim zmarłego kolejnych przykrych doświadczeń. W tej sprawie zwróciła się do nas czytelniczka.

- Szanowna redakcjo, 25 czerwca zmarł 22-letni mieszkaniec Wojczyc. Ukochany syn, brat, partner i tato jeszcze nienarodzonego dzidziusia. Niestety jeszcze nie wiemy, co było przyczyną jego nagłego odejścia z tego świata - pisze kobieta. Jak informuje, pogrzeb mężczyzny odbył się w Krynicznie. I tu, zdaniem kobiety, zaczęły się kolejne bolesne doświadczenia dla bliskich.

- Ksiądz z Kryniczna nawet nie pochował go z godnością! Nie było mszy świętej. Całość nie wyglądała nawet jak ceremonia pogrzebowa, a sam pogrzeb odbył się w kaplicy – opowiada.

W kaplicy duchowny odśpiewał ,,Anielski Orszak” i pomodlił się, po czym ciało odprowadzono na cmentarz, gdzie nastąpiło ostatnie pożegnanie. Pomimo próśb rodziny zmarłego o odprawienie w jego intencji mszy, duchowny odmówił.

- Stwierdził, że zmarły nie chodził do kościoła, nie był chrześcijaninem i nie może go pochować jak przystało - informuje czytelniczka. - Tak się nie robi. - dodaje prosząc o pomoc.

Nie był parafianinem

W sprawie kontaktujemy się z proboszczem parafii w Krynicznie. Podczas rozmowy telefonicznej dowiadujemy się, że młody chłopak, zdaniem księdza, nie był parafianinem tamtejszej parafii, ponieważ od siedmiu lat, od kiedy duchowny pełnił tu służbę duszpasterską jako proboszcz, mężczyzna ani razu nie uczestniczył we mszy świętej, ani razu też nie był obecny podczas kolędy.

Jak zatem można domniemywać, informował nas duchowny, przynależność parafialna 22-latka jest mocno dyskusyjna. Jak dowodził duchowny, brak czynnego uczestnictwa w obrządku świadczyć może również o braku woli zmarłego do przynależności do tutejszej parafii, a tym samym możliwym do odprawienia było jedynie nabożeństwo uproszczone.

Po przesłaniu do parafii prośby o autoryzację, do dziś nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

(red) fot. pixabay

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Marek
  Nie mieszaj w to polityki na szczeblu krajowy. Prawda jest taka, że gdyby nie Kaczyński i te pisiory ...

  Czytaj więcej...

   
 • saf
  Witam, Komunikacja jest potrzebna... nie wszyscy posiadają auta, a są tacy co poruszają się samochodami ...

  Czytaj więcej...

   
 • Mariusz
  Ja jechałem w czoraj po lodzie od piersna na A4.no coz placimy podatki w paliwie,epoka kamienia ...

  Czytaj więcej...

   
 • Stan
  Jechałem ok. 15 z Kątów w strone Środy i tragedia !!! Za Rakoszycami ustąpił mi Pierwszeństwa tir bo ...

  Czytaj więcej...

   
 • pwik00
  Stan drogi 346 na odcinku Środa Śląska - Kąty Wr. to skandal! Wzywamy władze samorządowe do natychmiastowej ...

  Czytaj więcej...

   
 • Włoch
  ...czyjeś życie oczywiście :)

  Czytaj więcej...

   
 • Włoch
  Dobrze że to kogoś w ogóle interesuje Obywatelska podstawa Dziękuję Pani Joanno być może taka sprawa ...

  Czytaj więcej...

   
 • edek
  A miał kto pojechac - no przeciez wszystkie jednostki byly w Konarach.

  Czytaj więcej...

   
 • edek
  To jest jakiś absurd , kto tym zarzadza. Tyle jednostek wysłac co za głupota

  Czytaj więcej...

   
 • kris
  no coz jaka wladza takie drogi.skoro nikt nie wymaga i nie naciska tak tez sa sprawowane obowiazki.przykre ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box