Dzisiaj jest: 18 Styczeń 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Piotr, Małgorzata

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 797 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

pochowek

Data publikacji: 2017-09-15 13:06:00

W czerwcu na łamach naszego portalu informowaliśmy Państwa o nagłej śmierci młodego mężczyzny. W sprawie jego pochówku skontaktowała się z nami czytelniczka.

 

We Wrocisławicach nagle i niespodziewanie zmarł młody mężczyzna. Jak informowała nas wówczas średzka policja, 22-letni mężczyzna od pewnego czasu mieszkał razem z partnerką w mieszkaniu matki dziewczyny. Z ustaleń wynikało, że o godzinie 21 młodzi ludzie poszli spać. Kiedy rano matka dziewczyny przyszła ich obudzić, okazało się, że 22-latek nie żyje. Jej córka wymagała pomocy medycznej. Została przewieziona do szpitala. Ciało mężczyzny decyzją prokuratora skierowano na sekcję zwłok do Zakładu Medycyny Sądowej. Jak się okazało, za kilka miesięcy miał zostać ojcem...

Początek koszmaru

I choć mogłoby się wydawać, że śmierć bliskiego to największa tragedia i największy koszmar, jednak brak pochówku lub jego uproszczona forma mogą przysporzyć rodzinie i bliskim zmarłego kolejnych przykrych doświadczeń. W tej sprawie zwróciła się do nas czytelniczka.

- Szanowna redakcjo, 25 czerwca zmarł 22-letni mieszkaniec Wojczyc. Ukochany syn, brat, partner i tato jeszcze nienarodzonego dzidziusia. Niestety jeszcze nie wiemy, co było przyczyną jego nagłego odejścia z tego świata - pisze kobieta. Jak informuje, pogrzeb mężczyzny odbył się w Krynicznie. I tu, zdaniem kobiety, zaczęły się kolejne bolesne doświadczenia dla bliskich.

- Ksiądz z Kryniczna nawet nie pochował go z godnością! Nie było mszy świętej. Całość nie wyglądała nawet jak ceremonia pogrzebowa, a sam pogrzeb odbył się w kaplicy – opowiada.

W kaplicy duchowny odśpiewał ,,Anielski Orszak” i pomodlił się, po czym ciało odprowadzono na cmentarz, gdzie nastąpiło ostatnie pożegnanie. Pomimo próśb rodziny zmarłego o odprawienie w jego intencji mszy, duchowny odmówił.

- Stwierdził, że zmarły nie chodził do kościoła, nie był chrześcijaninem i nie może go pochować jak przystało - informuje czytelniczka. - Tak się nie robi. - dodaje prosząc o pomoc.

Nie był parafianinem

W sprawie kontaktujemy się z proboszczem parafii w Krynicznie. Podczas rozmowy telefonicznej dowiadujemy się, że młody chłopak, zdaniem księdza, nie był parafianinem tamtejszej parafii, ponieważ od siedmiu lat, od kiedy duchowny pełnił tu służbę duszpasterską jako proboszcz, mężczyzna ani razu nie uczestniczył we mszy świętej, ani razu też nie był obecny podczas kolędy.

Jak zatem można domniemywać, informował nas duchowny, przynależność parafialna 22-latka jest mocno dyskusyjna. Jak dowodził duchowny, brak czynnego uczestnictwa w obrządku świadczyć może również o braku woli zmarłego do przynależności do tutejszej parafii, a tym samym możliwym do odprawienia było jedynie nabożeństwo uproszczone.

Po przesłaniu do parafii prośby o autoryzację, do dziś nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

(red) fot. pixabay

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Arkadiusz Olejnik
  Mistrzu a może ujawnię Twoją tożsamośc ? Po numerze IP widzę, że jesteś na portalu bardzo aktywny ...

  Czytaj więcej...

   
 • Arkadiusz Olejnik
  Panie Rafale. Jak już wcześniej pisałem można powiedziec, że 26 dni w miesiącu nasz prywatny parking ...

  Czytaj więcej...

   
 • Hlaski
  Wygrany remis dla przyjezdnych gospodarzy.

  Czytaj więcej...

   
 • Rafał
  Panie Arkadiuszu może wystarczyć oznaczyć Parking teren prywatny. Ze zdjęć wynika że mam przywiezie znak ...

  Czytaj więcej...

   
 • kibic
  FC Środa Śl. jak obstawiacie?

  Czytaj więcej...

   
 • staryESELDUCH
  o to znalazł A.O moralizator! wzór cnót i solidności. Pani Olejnik naucz się Pan parkowac jak do ...

  Czytaj więcej...

   
 • Arkadiusz Olejnik
  Drogi Panie, a tam jest jakiś zakaz wjazdu ? Jak Pan może wjechac na parking publiczny to ja juz nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Arkadiusz Olejnik
  Nie mam pojęcia w czym... Może znalazł się ktoś zawistny albo jak to często bywa, ktoś zupełnie ...

  Czytaj więcej...

   
 • xyz
  skoro ta dobrze żyjecie z mieszkańcami to skąd ten problem?

  Czytaj więcej...

   
 • mm
  A WASZE AUTA NA NIE WASZYM PARKINGU CO ROBIĄ?

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box