Dzisiaj jest: 18 Październik 2017    |    IMIENINY: Juliana, Łukasza, Bogumiła

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 693 gości oraz 0 użytkowników.

PRACA NA PRODUKCJI W…

Firma Schürholz Polska w Komornikach niedaleko Środy Śląskiej zajmująca się... Czytaj więcej

OSIEDLE ŚREDZKIE - IDEALNE…

"Osiedle Średzkie" ma Państwu do zaoferowania projekt osiedla domów z... Czytaj więcej

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

GIMNASTYKA KOREKCYJNA DLA DZIECI…

Gabinet Zdrowia i Urody GOGA w Środzie Śląskiej zaprasza na... Czytaj więcej

DOM CAŁODOBOWEJ OPIEKI "NA…

Dom Całodobowej Opieki "Na zaciszu" w Krynicznie położony jest w... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

ssmio 0

Data publikacji: 2017-09-18 16:35:00

Stowarzyszenie Sympatyków Malczyc i okolic zostało laureatem konkursu „zDolne NGO” za 2016 r. Wyróżnienie za wieloletnie działania prospołeczne na rzecz „małej ojczyzny” otrzymał również Adam Haładus.

- Podczas uroczystej gali „zDolne NGO”, która odbyła się 12 września br., w Sali Królewskiej w Akademii Rycerskiej w Legnicy cztery organizacje otrzymały wyróżnienia. Jest nam miło poinformować, że Stowarzyszenie Sympatyków Malczyc i okolic zostało laureatem konkursu „zDolne NGO” za 2016 r. Tytuł Stowarzyszeniu wręczył Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego dr Tadeusz Samborski - informuje Urząd Gminy Malczyce.

Za wieloletnie działania prospołeczne na rzecz Malczyc i okolic - swojej „małej ojczyzny” wyróżniony został także Adam Haładus.

Nagrodzone stowarzyszenie reprezentował jeden z założycieli - Kazimierz Szremski, gminę Malczyce - wójt Piotr Frankowski.

- Tegoroczna edycja konkursu „zDolne NGO” dedykowana była dolnośląskim organizacjom pozarządowym, prowadzącym działania na rzecz propagowania idei dolnośląskiego regionalizmu. Udział w gali wzięli przedstawiciele dolnośląskich organizacji pozarządowych, Dolnośląskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, laureaci konkursu z ubiegłych lat oraz dolnośląscy samorządowcy - informuje UG.

Stowarzyszenie Sympatyków Malczyc i okolic powstało w marcu 2001 roku w Malczycach. W pierwszym spotkaniu, które odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Malczycach uczestniczyli: Natalia Bachrynowska, Marcin Golemo, Mieczysław Kożuszko, Ryszard Skuła, Kazimierz Szremski.

W trakcie spotkania, powstała idea zawiązania stowarzyszenia, które zajmie się min. zdobywaniem i rozpowszechnianiem wiadomości o historii i dniu dzisiejszym Malczyc i okolic, gromadzeniem pamiątek oraz integracją z lokalnym środowiskiem. Opracowano statut i zarejestrowano organizację w Krajowym Rejestrze Sądowym we Wrocławiu jako stowarzyszenie posiadające osobowość prawną nie prowadzące działalności gospodarczej ani też odpłatnej.

Swoje cele stowarzyszenie realizuje poprzez prowadzenie prac badawczych i dokumentacyjnych, organizowaniem wieczornic, wystaw, imprez okolicznościowych, konkursów. Zajmuje się również wydawaniem książek i okolicznościowych wydawnictw. Skutecznie popiera i bierze udział w działalności na rzecz rozwoju społeczno – gospodarczego gminy, współpracuje z przedstawicielami organizacji pozarządowych i lokalnych. Stowarzyszenie opiera swoją działalność przede wszystkim na społecznej pracy swoich członków.

Nie zatrudnia osób i nie ponosi żadnych kosztów osobowych w związku z prowadzoną działalnością. Z inicjatywy stowarzyszenia Rada Gminy w Malczycach uchwaliła możliwość nadawania tytułu obywatelom: „Zasłużony dla Malczyc i Gminy Malczyce”, „Honorowy Obywatel Malczyc i Gminy Malczyce” oraz opracowała projekt dla wyróżnienia „Medal Malczyc i Gminy Malczyce”. Realizując cele statutowe organizuje cykliczne coroczne imprezy środowiskowe „Piknik nad Odrą”.

Propaguje i organizuje wycieczki krajoznawcze rowerowe i autobusowe po kraju i zagranicy. Owocnie współpracuje z organizacjami pozarządowymi min. ze Stowarzyszeniem Partnerstwa Doliny Środkowej Odry „Kraina Łęgów Odrzańskich”, stowarzyszeniami zagranicznymi oraz Wójtem i Urzędem Gminy w Malczycach, Starostą i Starostwem Powiatowym w Środzie Śląskiej oraz lokalnymi placówkami oświatowymi: Szkołą Podstawową, Gimnazjum i Przedszkolem w Malczycach. Utworzyło na terenie Malczyc Izbę Muzealną. Wszystkie działania Stowarzyszenia Sympatyków Malczyc i okolic służą współdziałaniu w zakresie wszechstronnego rozwoju Malczyc i gminy Malczyce - czytamy w informacji na stronie stowarzyszenia.

(rol/gm/ssmio) fot. ug

ssmio 2

ssmio 3

ssmio 1

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
30
31

Najnowsze komentarze

 • Miśka
  Służby nic sobie z tego nadal nie robią, dzisiaj jechałam i był korek, a piesi z targu wręcz pomiędzy ...

  Czytaj więcej...

   
 • Memo
  Doradca Burmistrza ds Projektów Kluczowych w Sferze Bezpieczeństwa Publicznego Ładny tytuł i stanowisko ...

  Czytaj więcej...

   
 • q..wa
  Proponuję wprowadzić jeszcze dodatkowo narkotesty.

  Czytaj więcej...

   
 • uzytkownik
  To zaburzy tryb treningowy. Wjazd musi być od Oławskiej.

  Czytaj więcej...

   
 • rooster
  Świeta prawda nic dodac,nic ując

  Czytaj więcej...

   
 • Cykcyk
  Straty na 80 tyś jak bo nie rozumiem

  Czytaj więcej...

   
 • Marco
  You have made some decent points there. I checked on the net for more info about the issue and found ...

  Czytaj więcej...

   
 • jahu
  To są najważniejszy argument kolego!

  Czytaj więcej...

   
 • uzytkownik
  Kto "zamiata" drogę? SAMOCHODY.

  Czytaj więcej...

   
 • kwiato
  jahu to nie są żadne argumenty , a prawda jest taka że "kolaże szosowi " myślą że są kimś wyjątkowym ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box