Dzisiaj jest: 24 Czerwiec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Danuta, Emilia, Jan

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1422 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

pomocna dlon

Data publikacji: 2017-09-26 08:48:00

Witam serdecznie! Jestem mieszkanką Środy Śląskiej i chcę prosić o pomoc... Nie znam instytucji, które mogłyby jej udzielić, ani do kogo by się w tej sprawie udać i pomyślałam, że Państwa redakcja jest dobrym punktem zaczepienia.

 

Nie ja jestem tu osobą potrzebującą, lecz inna mieszkanka Środy, a mianowicie pewna starsza Pani, o której niewiele wiem.

Od kilku miesięcy w późnych godzinach wieczornych (20.00-22.00), na stacji paliwowej ORLEN, dostrzegam straszą siwowłosą kobietę. Wiekowa już pani, ubrana w jasną kurtkę, okulary i chustkę na głowie, ma również na dłoniach lateksowe rękawiczki. Niestety, okazuje się, że owa staruszka, tylko dzięki nim w higieniczny sposób, wybierać może puszki z koszy na odpadki...

Serce się kraje na ten widok... Czasem spotkać ją można z dużym, choć sądzę, że równie wiekowym psem. Widząc taki obrazek, postanowiłam wielokrotnie wspomóc leciwą kobietę, przysłowiowymi dziesięcioma złotymi, choć ona sama NIGDY o to nie prosiła. Po moim, jedynie doraźnym wsparciu, zawsze słyszę wielokrotne serdeczne podziękowania.

Podczas ostatniego spotkania, oprócz podziękowań, pani ta oznajmiła ze łzami w oczach, które proszę mi wierzyć, budzą zaufanie, że jest jej TAK BARDZO CIĘŻKO... Moje oczy również się zaszkliły i dlatego, iż jestem osobą wrażliwą na ludzkie cierpienie, nie potrafię kontynuować dialogu, więc nie mogę podać żadnych więcej informacji dotyczących jej osoby.

Mnie osobiście nie stać finansowo, żeby zaopiekować się tą staruszką, ale może jest jakieś inne wyjście z tej sytuacji?! Pisząc ten krótki tekst, mam OGROMNĄ nadzieję, że odczyta go osoba o dobrym sercu, która będzie potrafiła zdziałać o wiele więcej niż ja. Uważam, że ta leciwa już kobieta zasługuje, aby godnie i spokojnie spędzać starość. Nie martwić się o kolejny dzień, który zapewne będzie przepełniony biedą, nędzą, ubóstwem.

Nie liczę na cuda, ale z całego serca proszę o zaangażowanie i informację czy możecie Państwo zareagować? Każda wskazówka i rada będzie również cenna!

I proszę pamiętać, jak mawia moja mama, że "dobroć się w złoto obraca".

KATARZYNA

Od redakcji. W opisanej przez Panią sprawie skontaktowaliśmy się z Mariolą Szczepan, kierowniczką średzkiego biura Polskiego Czerwonego Krzyża. - Znamy wiele osób potrzebujących, jednak o tej sytuacji nic nie wiemy - mówi p. Mariola. - Jesteśmy w stanie pomóc tej pani, jednak za jej zgodą. Możemy ją wesprzeć materialnie, przekazać ubrania czy żywność, pomóc w skierowaniu pism do odpowiednich instytucji i gdyby zechciała się do nas zgłosić na pewno jej pomożemy. Gdyby pani opisująca sprawę mogła przekazać starszej Pani żeby się do nas zgłosiła byłabym bardzo wdzięczna - podkreśla.

Średzkie biuro PCK mieści się przy pl. Wolności 59. Tel. kontaktowe: 71 317 23 78 lub 665 89 83 97.

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • przegladtowarow
  Rozwoju zakrzepów we krwi zostaje zatrzymany przez medycynę pracy, i już powstały skrzepy krwi są ...

  Czytaj więcej...

   
 • Plebania
  Przecie to Jurek Tosiek ;-)

  Czytaj więcej...

   
 • gol
  wygra, wygra co taki nihilista z ciebie?

  Czytaj więcej...

   
 • wierny kibic
  Polska i tak przegra z Kolumbią 3:1 :D :lol: :D

  Czytaj więcej...

   
 • pozamykane
  W tym mieście nie może być normalnie. Wszystko pozamykane. Boisko do siatkówki plażowej (piaskownica ...

  Czytaj więcej...

   
 • 123
  Justyno tak właśnie wygląda zarządzanie majątkiem gminy obecnego gospodarza zgodnie z hasłem "wyższy ...

  Czytaj więcej...

   
 • BOBEK
  To co tu wypisujecie to lepszy kabaret niż będzie w Bukówku,Ludzie zastanówcie się co piszecie.?????

  Czytaj więcej...

   
 • Jan
  Roland stał się już gazetą z większością informacji o straży

  Czytaj więcej...

   
 • Felix
  @Pati...Też miałem kiedyś psa rasy średni kundel...I on ginął mi dwa razy...Raz wrócił po 2 tygodniach ...

  Czytaj więcej...

   
 • WAffeL
  Bo Ci przywieźli swoje psy - a nasz już wszystkie bezpańskie wyłapał, a Ty pewnie niejednego zeżarłaś ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box