Dzisiaj jest: 25 Luty 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Wiktor, Cezary, Zygfryd

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 697 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

133 IMG 6668

Data publikacji: 2017-09-27 10:33:00

Przeprowadzone w Malczycach Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze wywołały spore poruszenie wśród uczestników. Wszystko za sprawą motopompy.

 

W połowie września na boisku sportowym w Malczycach przeprowadzono Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Wśród kilkunastu drużyn seniorów OSP zwycięską okazała się załoga z OSP Lutynia. Ochotnicy mieli do pokonania sztafetę i ćwiczenia bojowe. I to druga konkurencja, a w zasadzie rodzaj zastosowanej przez zwycięską drużynę motopompy, już w trakcie i po zakończeniu zawodów wywołał spore dyskuje i wątpliwości.

O komentarz w sprawie zastosowanego urządzenia i jego zgodności z regulaminem, zwróciliśmy się do Bogdana Wilczaka, członka Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP we Wrocławiu.

- W przypadku zarzutów co do prawidłowości w przeprowadzonych zawodach, warto nadmienić, że przed organizacją zawodów Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej przesłała do wszystkich gmin informację, że podczas zawodów mogą być wykorzystywane motopompy typ M8/8 i na takiej wystartowała drużyna OSP Lutynia (Ziegler TS8). Była to chyba jedyna pompa nieprzerabiana przez drużyny przed zawodami i chyba jedyna, która pomiędzy zawodami jest regularnie wykorzystywana do ćwiczeń i działań gaśniczych – wyjaśnił Bogdan Wilczak.

Zapytanie o wpisowe

Kilka dni po zakończeniu zawodów do naszej redakcji wpłynęło również zapytanie od jednego ze strażaków biorących udział w zawodach.

- Dlaczego organizatorzy zawodów sportowo-pożarniczych w dniu 16.09.2017 pobierali opłatę w wysokości 50 złotych? Z moich informacji wynika, że jednostki działają społecznie. Pozdrownienia, czytelnik. Proszę udostępnić wszystkim, ponieważ pobierana była opłata od każdej drużyny – prosi nas o poruszenie tej kwestii strażak.

Jak wyjaśnił podczas rozmowy z nami Bogdan Wilczak, opłata wpisowa w kwocie 50 zł była pobierana od wszystkich drużyn OSP seniorów przed i w trakcie Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych.

- Zebrana w ten sposób kwota została przeznaczona na poczęstunek i napoje dla biorących udział w zawodach drużyn Florków, Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych i strażaków. Ponieważ otrzymana kwota nie była wystarczająca, resztę środków dopłacili członkowie zarządu. Dodam, że wpłaty wpisowe pobierane są od drużyn przy okazji organizacji różnego rodzaju zawodów sportowych – wyjaśnia członek zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP we Wrocławiu.

Kolejne Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze za dwa lata.

(isz) fot. isz

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Paweł
  A co z planem podłączenia północy Środy Śląskiej do sieci gazowej ?

  Czytaj więcej...

   
 • borek
  Jaka ta drużyna średzka słaba - jak kawa z dolewki.

  Czytaj więcej...

   
 • Nowy
  I bardzo dobrze ! Naturalna selekcja tych co mają za "ciężką nogę". Przynajmniej nauczy się taki ...

  Czytaj więcej...

   
 • Jaro
  A to nie jest auto ktorym jezdzil piroman z Kryniczna

  Czytaj więcej...

   
 • Czarek
  Będą w weekend od 30 lutego .

  Czytaj więcej...

   
 • obywatel
  Wełlug ciebie wszystkiemu winne są Bobry,ale powiedz mi gdzie podziała się woda którą te Bobry ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kitka
  Czyżby Jadzia i Madzia?

  Czytaj więcej...

   
 • Wiesia
  Oświetlenie przy stacji....a co z oswietleniem drogii do stacji PKP....

  Czytaj więcej...

   
 • MarTa
  Wielka szkoda, że autobusy nie kursują w weekendy. Dla mmieszkańców wiosek byłoby to ogromne ...

  Czytaj więcej...

   
 • Shely
  Bobra nie Bobra - Wy***ał i dobra :cry:

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box