Dzisiaj jest: 12 Grudzień 2017    |    IMIENINY MAJĄ: Joanna, Aleksandra, Dagmara

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1368 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

PRACA DLA OPERATORA MASZYN…

voestalpine Rotec Sp. z o.o. jest producentem komponentów dla dostawców... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

xeos 000Decyzja środowiskowa dotycząca Centrum Serwisowania i Naprawy Silników Samolotowych XEOS w Środzie Śląskiej jest w świetle prawa ostateczna, informuje w odpowiedzi na interpelację posłanki Aldony Młyńczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Adam Hamryszczak.

 

Pod koniec lipca, jak informowaliśmy na naszym portalu, poseł na sejm RP Aldona Młyńczak, skierowała do Mateusza Morawieckiego, wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Rozwoju i Finansów interpelację poselską w sprawie realizowanej na terenie gminy Środa Śląska inwestycji spółki XEOS. 21 sierpnia na stronie http://orka2.sejm.gov.pl zamieszczono odpowiedź w imieniu Mateusza Morawieckiego przygotowaną przez Adama Hamryszczaka, podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju.

W krótkiej informacji powstałej we współpracy z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną SA z siedzibą w Legnicy wiceminister podkreśla fakt tworzenia spółki XEOS przez dwie znaczące i doświadczone firmy - Lufthansa Technik i GE Aviation, informując o zakresie prac wykonywanych na terenie zakładu serwisowania silników.

- Planowana inwestycja zakłada utworzenie centrum serwisowania silników lotniczych tzw. MRO (maintenance, repair, overhaul - utrzymanie, naprawa, przegląd). Nowy zakład ma naprawiać silniki GE dla Lufthansy i innych linii lotniczych oraz przedsiębiorstw transportu lotniczego. Oprócz utworzenia centrum MRO silników produkcji GE Aviation GEnx-2B do samolotów Boeing 747, zakładane jest również stworzenie ośrodka napraw podzespołów do silników oraz centrum testowania silników – informuje Adam Hamryszczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Jednocześnie zwraca uwagę na fakt szansy rozwoju, jak również współpracę XEOS z jednostkami naukowymi oraz technikami i szkołami zawodowymi w zakresie przygotowywania, jak również przeprowadzania szkoleń dla pracowników na najwyższym światowym poziomie. Jak przekonuje w swojej odpowiedzi Adam Hamryszczak - na planowanej współpracy mają skorzystać uczelnie, kadra naukowa, uczniowie, studenci oraz przyszli pracownicy.

Decyzja środowiskowa ostateczna i prawo do grantów

Adam Hamryszczak informuje również, że należy uznać, iż decyzja środowiskowa podpisana przez burmistrza Środy Śląskiej jest w świetle prawa ostateczna. W swojej odpowiedzi porusza również temat wsparcia publicznego dla spółki XEOS na poziomie zgodnym z prawem unijnym.

- Pierwszym dostępnym źródłem pomocy publicznej jest zwolnienie od podatku dochodowego w ramach specjalnych stref ekonomicznych, będących wyodrębnionymi administracyjnie częściami terytorium, w której działalność gospodarcza może być prowadzona na preferencyjnych warunkach. Projekt XEOS na podstawie deklaracji nakładów i utworzenia nowych miejsc pracy uzyskał 3 grudnia 2016 r. zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie LSSE (nr 149) – wyjaśnia Adam Hamryszczak. - Drugim instrumentem jest grant przewidziany przez Program wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2023. Jest to rządowe źródło dofinasowania inwestycji służące wzrostowi innowacyjności oraz konkurencyjności polskiej gospodarki poprzez wspieranie nowych inwestycji – dodaje podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

(red) fot. Xeos

LINK do dokumentów: http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?documentId=49EFC11A7C5C66C5C125816100485EAC

xeos 001

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • ziemowit
  Brawa dla tych co zdobyli medale i brawa dla tych którym sie nie udało jeszcze beda okazje na zdobycie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Aga
  Proszę w wiadomości mailowej o informację czyj to pies. Email: [email protected] oczywiscie anonimowo.

  Czytaj więcej...

   
 • a ja
  no nie sądzę jest tu kilka bardzo NIEwygodnych szcególnie o rynek :P

  Czytaj więcej...

   
 • Kuba
  Te pytania i odpowiedzi ukladal sam adas jedna wielka hipokryzja.

  Czytaj więcej...

   
 • ida
  Wójt jak zwykle promuje się za czyjeś pieniądze i rozdaje je swoim znajomym

  Czytaj więcej...

   
 • aandrzej
  Czy Mikołaj przyniósł wójtowi Frankowskiemu nowy angaż zgodny z buraczanym wnioskiem sołtysa Mazurowic?

  Czytaj więcej...

   
 • Grzegorz wróbel
  O na tym się starosta zna! I na robieniu głupiej miny do złej gry. Jeszcze jeden telewizor niech kupi ...

  Czytaj więcej...

   
 • josef
  Treść usunięta przez Administratora. Regulamin serwisu dostępny jest pod adresem ...

  Czytaj więcej...

   
 • xyz
  tyle narodu w tym roku przyszło że szok

  Czytaj więcej...

   
 • Jan Brzechwa
  "Daleko , za górami , za lasami , stał gdzieś szpital z wygodami... Dziatki drogie , dobrze wiecie, nie ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box