Dzisiaj jest: 18 Październik 2017    |    IMIENINY: Juliana, Łukasza, Bogumiła

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 666 gości oraz 0 użytkowników.

PRACA NA PRODUKCJI W…

Firma Schürholz Polska w Komornikach niedaleko Środy Śląskiej zajmująca się... Czytaj więcej

OSIEDLE ŚREDZKIE - IDEALNE…

"Osiedle Średzkie" ma Państwu do zaoferowania projekt osiedla domów z... Czytaj więcej

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

GIMNASTYKA KOREKCYJNA DLA DZIECI…

Gabinet Zdrowia i Urody GOGA w Środzie Śląskiej zaprasza na... Czytaj więcej

DOM CAŁODOBOWEJ OPIEKI "NA…

Dom Całodobowej Opieki "Na zaciszu" w Krynicznie położony jest w... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

xeos 000Decyzja środowiskowa dotycząca Centrum Serwisowania i Naprawy Silników Samolotowych XEOS w Środzie Śląskiej jest w świetle prawa ostateczna, informuje w odpowiedzi na interpelację posłanki Aldony Młyńczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Adam Hamryszczak.

 

Pod koniec lipca, jak informowaliśmy na naszym portalu, poseł na sejm RP Aldona Młyńczak, skierowała do Mateusza Morawieckiego, wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Rozwoju i Finansów interpelację poselską w sprawie realizowanej na terenie gminy Środa Śląska inwestycji spółki XEOS. 21 sierpnia na stronie http://orka2.sejm.gov.pl zamieszczono odpowiedź w imieniu Mateusza Morawieckiego przygotowaną przez Adama Hamryszczaka, podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju.

W krótkiej informacji powstałej we współpracy z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną SA z siedzibą w Legnicy wiceminister podkreśla fakt tworzenia spółki XEOS przez dwie znaczące i doświadczone firmy - Lufthansa Technik i GE Aviation, informując o zakresie prac wykonywanych na terenie zakładu serwisowania silników.

- Planowana inwestycja zakłada utworzenie centrum serwisowania silników lotniczych tzw. MRO (maintenance, repair, overhaul - utrzymanie, naprawa, przegląd). Nowy zakład ma naprawiać silniki GE dla Lufthansy i innych linii lotniczych oraz przedsiębiorstw transportu lotniczego. Oprócz utworzenia centrum MRO silników produkcji GE Aviation GEnx-2B do samolotów Boeing 747, zakładane jest również stworzenie ośrodka napraw podzespołów do silników oraz centrum testowania silników – informuje Adam Hamryszczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Jednocześnie zwraca uwagę na fakt szansy rozwoju, jak również współpracę XEOS z jednostkami naukowymi oraz technikami i szkołami zawodowymi w zakresie przygotowywania, jak również przeprowadzania szkoleń dla pracowników na najwyższym światowym poziomie. Jak przekonuje w swojej odpowiedzi Adam Hamryszczak - na planowanej współpracy mają skorzystać uczelnie, kadra naukowa, uczniowie, studenci oraz przyszli pracownicy.

Decyzja środowiskowa ostateczna i prawo do grantów

Adam Hamryszczak informuje również, że należy uznać, iż decyzja środowiskowa podpisana przez burmistrza Środy Śląskiej jest w świetle prawa ostateczna. W swojej odpowiedzi porusza również temat wsparcia publicznego dla spółki XEOS na poziomie zgodnym z prawem unijnym.

- Pierwszym dostępnym źródłem pomocy publicznej jest zwolnienie od podatku dochodowego w ramach specjalnych stref ekonomicznych, będących wyodrębnionymi administracyjnie częściami terytorium, w której działalność gospodarcza może być prowadzona na preferencyjnych warunkach. Projekt XEOS na podstawie deklaracji nakładów i utworzenia nowych miejsc pracy uzyskał 3 grudnia 2016 r. zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie LSSE (nr 149) – wyjaśnia Adam Hamryszczak. - Drugim instrumentem jest grant przewidziany przez Program wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2023. Jest to rządowe źródło dofinasowania inwestycji służące wzrostowi innowacyjności oraz konkurencyjności polskiej gospodarki poprzez wspieranie nowych inwestycji – dodaje podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

(red) fot. Xeos

LINK do dokumentów: http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?documentId=49EFC11A7C5C66C5C125816100485EAC

xeos 001

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
30
31

Najnowsze komentarze

 • Miśka
  Służby nic sobie z tego nadal nie robią, dzisiaj jechałam i był korek, a piesi z targu wręcz pomiędzy ...

  Czytaj więcej...

   
 • Memo
  Doradca Burmistrza ds Projektów Kluczowych w Sferze Bezpieczeństwa Publicznego Ładny tytuł i stanowisko ...

  Czytaj więcej...

   
 • q..wa
  Proponuję wprowadzić jeszcze dodatkowo narkotesty.

  Czytaj więcej...

   
 • uzytkownik
  To zaburzy tryb treningowy. Wjazd musi być od Oławskiej.

  Czytaj więcej...

   
 • rooster
  Świeta prawda nic dodac,nic ując

  Czytaj więcej...

   
 • Cykcyk
  Straty na 80 tyś jak bo nie rozumiem

  Czytaj więcej...

   
 • Marco
  You have made some decent points there. I checked on the net for more info about the issue and found ...

  Czytaj więcej...

   
 • jahu
  To są najważniejszy argument kolego!

  Czytaj więcej...

   
 • uzytkownik
  Kto "zamiata" drogę? SAMOCHODY.

  Czytaj więcej...

   
 • kwiato
  jahu to nie są żadne argumenty , a prawda jest taka że "kolaże szosowi " myślą że są kimś wyjątkowym ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box