Dzisiaj jest: 17 Luty 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Zbigniew, Julian, Łukasz

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 2016 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

xeos 000Decyzja środowiskowa dotycząca Centrum Serwisowania i Naprawy Silników Samolotowych XEOS w Środzie Śląskiej jest w świetle prawa ostateczna, informuje w odpowiedzi na interpelację posłanki Aldony Młyńczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Adam Hamryszczak.

 

Pod koniec lipca, jak informowaliśmy na naszym portalu, poseł na sejm RP Aldona Młyńczak, skierowała do Mateusza Morawieckiego, wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Rozwoju i Finansów interpelację poselską w sprawie realizowanej na terenie gminy Środa Śląska inwestycji spółki XEOS. 21 sierpnia na stronie http://orka2.sejm.gov.pl zamieszczono odpowiedź w imieniu Mateusza Morawieckiego przygotowaną przez Adama Hamryszczaka, podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju.

W krótkiej informacji powstałej we współpracy z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną SA z siedzibą w Legnicy wiceminister podkreśla fakt tworzenia spółki XEOS przez dwie znaczące i doświadczone firmy - Lufthansa Technik i GE Aviation, informując o zakresie prac wykonywanych na terenie zakładu serwisowania silników.

- Planowana inwestycja zakłada utworzenie centrum serwisowania silników lotniczych tzw. MRO (maintenance, repair, overhaul - utrzymanie, naprawa, przegląd). Nowy zakład ma naprawiać silniki GE dla Lufthansy i innych linii lotniczych oraz przedsiębiorstw transportu lotniczego. Oprócz utworzenia centrum MRO silników produkcji GE Aviation GEnx-2B do samolotów Boeing 747, zakładane jest również stworzenie ośrodka napraw podzespołów do silników oraz centrum testowania silników – informuje Adam Hamryszczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Jednocześnie zwraca uwagę na fakt szansy rozwoju, jak również współpracę XEOS z jednostkami naukowymi oraz technikami i szkołami zawodowymi w zakresie przygotowywania, jak również przeprowadzania szkoleń dla pracowników na najwyższym światowym poziomie. Jak przekonuje w swojej odpowiedzi Adam Hamryszczak - na planowanej współpracy mają skorzystać uczelnie, kadra naukowa, uczniowie, studenci oraz przyszli pracownicy.

Decyzja środowiskowa ostateczna i prawo do grantów

Adam Hamryszczak informuje również, że należy uznać, iż decyzja środowiskowa podpisana przez burmistrza Środy Śląskiej jest w świetle prawa ostateczna. W swojej odpowiedzi porusza również temat wsparcia publicznego dla spółki XEOS na poziomie zgodnym z prawem unijnym.

- Pierwszym dostępnym źródłem pomocy publicznej jest zwolnienie od podatku dochodowego w ramach specjalnych stref ekonomicznych, będących wyodrębnionymi administracyjnie częściami terytorium, w której działalność gospodarcza może być prowadzona na preferencyjnych warunkach. Projekt XEOS na podstawie deklaracji nakładów i utworzenia nowych miejsc pracy uzyskał 3 grudnia 2016 r. zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie LSSE (nr 149) – wyjaśnia Adam Hamryszczak. - Drugim instrumentem jest grant przewidziany przez Program wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2023. Jest to rządowe źródło dofinasowania inwestycji służące wzrostowi innowacyjności oraz konkurencyjności polskiej gospodarki poprzez wspieranie nowych inwestycji – dodaje podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

(red) fot. Xeos

LINK do dokumentów: http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?documentId=49EFC11A7C5C66C5C125816100485EAC

xeos 001

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • ze Środy
  Lepiej zajmijcie się Rucińskim, który wydaje publiczne pieniądze na jakieś chore publikacje, a nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • wyborca
  Tak sobie oglądam i dochodzę do wniosku, że są ludzie myślący w gminie Malczyce. Może dać szanse " ...

  Czytaj więcej...

   
 • kaśka
  no nie wierze - mamy cenzurę! redakcjo usuwać powinniście wulgaryzmy, a nie zwykłą opinie mieszkańca.

  Czytaj więcej...

   
 • ccc
  Niby nic, ale widac kto co może w tym kraju! Chodnik zniszczony, budynek nabiera wilgoci, "orła" można ...

  Czytaj więcej...

   
 • Chong
  You ought to be a part of a contest for one of the highest quality sites on the internet. I will ...

  Czytaj więcej...

   
 • Andrzej
  Drodzy Państwo Prosimy o to aby nie mieszać z błotem nauczycielki bo to tak naprawdę to nie ona jest ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kuba
  Ale śmieszne. Weźcie się za poważne sprawy, a nie wypisujecie takie pierdoły. Już nie macie czego się ...

  Czytaj więcej...

   
 • Janek
  Jakis tuman sie nachlal i uciekł , a pewnie tez 60 tka nie jechał

  Czytaj więcej...

   
 • Katarzyna
  Ten samochód leżał w rowie już w piątek ok.23.30

  Czytaj więcej...

   
 • gosc
  Tyle dróg i oświetlenia co w naszej gminie jest zrobionych i powstaje nadal to sąsiednie gminy mogą nam ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box