Dzisiaj jest: 12 Grudzień 2017    |    IMIENINY MAJĄ: Joanna, Aleksandra, Dagmara

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1475 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

PRACA DLA OPERATORA MASZYN…

voestalpine Rotec Sp. z o.o. jest producentem komponentów dla dostawców... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

wypadek kwietnoW dzisiejszy deszczowy poranek na drogach Dolnego Śląska doszło do kilku wypadków. W jednym z nich zginął mężczyzna. W wypadku w okolicach Kwietna poszkodowane zostały trzy osoby. Niebezpiecznym wtorkiem zainteresowała się wrocławska telewizja TVP 3.

 

Dzisiejszy poranek powitał kierowców deszczową aurą i śliskimi drogami. Tylko na Dolnym Śląsku doszło do kilku groźnych zdarzeń. Do jednego z nich doszło na terenie powiatu średzkiego na drodze 345, 4 km za Kwietnem. Najprawdopodobniej na skutek niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze bus marki Volkswagen Transporter na łuku wypadł z drogi, a następnie wpadł do rowu. Jak informują strażacy biorący udział w akcji, część pasażerów opuściła pojazd samodzielnie, kilku wypadło przez szybkę.

- Na miejsce zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej – trzy zastępy JRG Środa Śląska, OSP Wilczków, OSP Bukówek i OSP Rusko – informuje dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Środzie Śląskiej. - Pojazdem podróżowało siedmiu mężczyzn w wieku od 50 do 61 lat. Wszyscy znajdowali się na zewnątrz pojazdu – dodaje strażak.

Trzy osoby poszkodowane

Cztery osoby uskarżały się na ogólne dolegliwości bólowe i ucisk w klatce piersiowej. Trzej mężczyźni wymagali pomocy medycznej. Jeden z pasażarów uskarżał się na ból głowy i miednicy. Druga osoba doznała obfitego krwotoku z głowy, trzecia zaś uskarżała się na ból okolicy pleców i obojczyka. Wszyscy zostali przetransportowani do szpitala. Na miejscu poza Zespołem Ratownictwa Medycznego obecny był również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe, jak również na udzieleniu poszkodowanym kwalifikowanej pomocy przedmedycznej – wyjaśnia strażak.

- Kierujący busem, 61-letni mężczyzna, jak ze wstępnych ustaleń wynika, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, wjechał do rowu a następnie uderzył tyłem pojazdu w drzewo. Pojazdem oprócz kierowcy jechało jeszcze 6 osób. W wyniku tego zdarzenia trzech pasażerów zostało rannych: jeden z nich został przetransportowany pogotowiem lotniczym do szpitala we Wrocławiu, a dwóch kolejnych karetkami do Legnicy - wyjaśnia st. asp. Marta Stefanowska, oficer prasopwy KPP w Środzie Śląskiej. - Pozostali zostali zaopatrzeni na miejscu, nie byli hospitalizowani. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady, sprawdzili stan trzeźwości kierującego - trzeźwy. Obecnie wyjaśniane są okoliczności tego zdarzenia - dodaje.

Na czas prowadzonych działań jeden pas drogi był zablokowany. Ruch odbywał się wahadłowo.

Szersze informacje na temat dzisiejszych zdarzeń na dolnośląskich drogach znajdziesz na stronie TVP 3: http://wroclaw.tvp.pl/34239640/niebezpieczny-wtorek-na-dolnoslaskich-drogach.

(isz) fot. TVP 3 Wrocław

wypadek kwietno

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Grzegorz wróbel
  O na tym się starosta zna! I na robieniu głupiej miny do złej gry. Jeszcze jeden telewizor niech kupi ...

  Czytaj więcej...

   
 • josef
  Treść usunięta przez Administratora. Regulamin serwisu dostępny jest pod adresem ...

  Czytaj więcej...

   
 • xyz
  tyle narodu w tym roku przyszło że szok

  Czytaj więcej...

   
 • Jan Brzechwa
  "Daleko , za górami , za lasami , stał gdzieś szpital z wygodami... Dziatki drogie , dobrze wiecie, nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • baba jaga
  Co za szybkośc w korekcie. Kto jest ze strony redakcji autorem tego hitu. Poprawcie C z kreseczką

  Czytaj więcej...

   
 • widz
  super! gratuluję młodym pływakom

  Czytaj więcej...

   
 • baba jaga
  Szanowna redakcjo z tej krótkiej notki wnioskuję, że została ona skopiowana ze strony internetowej ...

  Czytaj więcej...

   
 • Pies Pluto
  A tera wystawta mu rachunek za poszukiwanie. Jak człowiek w domu zdycha to nie ma ani jednej karetki ...

  Czytaj więcej...

   
 • Ewa
  A co to Burdzemu kończy się kadencja że dzieciom czyta ,ale szpitala dla dzieci przez niego nie ma w ...

  Czytaj więcej...

   
 • Josef
  Tobie to chyba tata do wanny wchodził za małego

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box