Dzisiaj jest: 20 Maj 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1390 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

udanin2Kilkadziesiąt połamanych drzew, zablokowane drogi, uszkodzone dachy i zawalone ściany szczytowe budynków, to bilans wczorajszej wichury, jaka przeszła przez teren powiatu średzkiego.

 

Jak informuje Dariusz Domaradzki, oficer prasowy KP PSP w dniu wczorajszym jednostki PSP i OSP podjęły 28 interwencji. Większość z nich miała miejsce na południu powiatu.

18:39 – Mazurowice

Na skutek silnych wiatrów w budynku spalonej jakiś czas temu stodoły zawaliła się jej ściana szczytowa. Na miejsce zadysponowano jednostki OSP Rusko i JRG Środa Śląska. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przy pomocy taśmy ostrzegawczej.

18:57 – Kadłub

Z informacji, jakie wpłynęły do KP PSP w Środzie Śląskiej wynikało, że w Kadłubiu powalone drzewo spadło na pałac. Na miejsce zadysponowano zastępy JRG Środa Śląska i OSP Miękinia. Po przyjeździe ustalono, że powalona lipa znajduje się nad wejściem do budynku. Spadając uszkodziła część gzymsu ganku. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

19:14 – droga 2090 Udanin

Na drodze 2090 na wysokości Udanina duża gałąź blokowała przejazd drogą i część chodnika. Obecni na miejscu ochotnicy z OSP Udanin zabezpieczyli teren i usunęli drzewo, udrażniając przejazd.

20:07 – Szczepanów, ulica Średzka

W Szczepanowie powalony kasztan spadł na drogę powiatową zajmując ¾ jej powierzchni, tym samym blokując przejazd drogą. Strażacy z JRG Środa Śląska, zabezpieczyli teren, a następnie przy pomocy piły pocięli drzewo i usunęli z drogi.

20:12 – Bogdanów

Powalone drzewo blokowało drogę powiatową 2084 na wysokości Bogdanowa. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów OSP Paździorno i OSP Bogdanów ustalono, że powalone drzewo znajduje się w poprzek drogi blokując przejazd. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a także na pocięciu drzewa piłą i usunięciu z drogi.

20:22 – Wróblowice

Powalone drzewo blokowało drogę. Na miejscu strażacy z OSP Lutynia zabezpieczyli miejsce zdarzenia, pocięli drzewo i usunęli z jezdni.

20:30 – Środa Śląska, ul. Kilińskiego

Z informacji, jaka wpłynęła do KP PSP w Środzie Śląskiej wynikało, że powalone drzewo blokuje drogę. Po przyjeździe na miejsce jednostki JRG Środa Śląska ustalono, że nad chodnikiem zwisa nadłamana gąłąź. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i jej usunięciu.

20:50 - Jastrzębce

Na skutek silnych wiatrów doszło do zawalenia się części ściany szczytowej wielkości około 2 metrów. Na szczęście pomieszczenia obok zniszczonej ściany były niezamieszkane. Na miejsce zadysponowano zastęp JRG Środa Śląska. Uszkodzeniu uległa ściana szczytowa i dachówki. Straty oszacowano na 10 tys. złotych.

20:53 – Środa Śląska, ul. Kościuszki

Do Stanowiska Kierowania KP PSP w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie dotyczące uszkodzonego dachu w budynku wielorodzinnym. Zadysponowano zastęp JRG Środa Śląska. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia ustalono, że uszodzeniu uległy elementy dachu – pięć dachówek i pięć gąsiorów. Przy użyciu taśmy zabezpieczono teren.

21:02 – droga między Udaninem a Lusiną

Na drodze między Lusiną a Udaninem duża gałąź blokowała przejazd drogą. Na miejscu działania prowadził zastęp OSP Lusina. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu z drogi powalonej gałęzi.

Pozostałe zdarzenia, z którymi przyszło wczoraj zmierzyć się jednostkom OSP i PSP z terenu powiatu średzkiego już wkrótce na naszym portalu.

(isz), Fot. OSP Udanin

udanin2

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • Średzianin
  Smutna wiadomość . Bardzo znana postać - utożsamiana od zawsze z naszym miastem Żegnaj Panie Januszu ...

  Czytaj więcej...

   
 • wioskowi
  Do bloków we wrocisławicach to przecież droga powiatowa i chodnik powiatowy wiec chyba to zadanie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Mieszkaniec
  Na świecie nie ma nic za darmo, dlatego nie każdy jest zachwycony że za moje [ także ] pieniądze ...

  Czytaj więcej...

   
 • observer
  ty wez sie lepiej podpisz"burdzanin' a nie sredzianin i wyjedz do emiratow-tam zamiast drog bedziesz ...

  Czytaj więcej...

   
 • 123
  Starosta z całym tym śmiesznym zarządem do wymiany. Zamiast szpitala proponują nam zakład opiekuńczy ...

  Czytaj więcej...

   
 • Średzianin
  Nie ma z czego się cieszyć. Koncert był słaby i kosztował ze 100 tys. zł. a busy za darmo to kolejny ...

  Czytaj więcej...

   
 • hurra
  wczoraj na dode, dzisiaj na orkiestry dęte, pewnie w sierpniu na dożynki a we wrześniu na wino. może ...

  Czytaj więcej...

   
 • orlątko
  Więcej kontroli, więcej! Yanosik w dłoń i mogę wam pomachać

  Czytaj więcej...

   
 • goliat
  Kochani moi besos!!!

  Czytaj więcej...

   
 • Mariusz
  autobusy za free to kiełbasa wyborcza słupki w dol lecą adasiowi

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box