Dzisiaj jest: 20 Maj 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1405 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

edukacjaAż sześć projektów edukacyjnych realizuje w tym roku powiat średzki. Kolejne dwa rozpoczną się w przyszłym. Za ich przygotowanie i koordynację odpowiada Wydział Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Środzie Śl.

 

 

 

 

„Zawodowy Dolny Śląsk”

Projekt partnerski realizowany przez szesnaście powiatów oraz samorząd Województwa Dolnośląskiego. W naszym powiecie bierze w nim udział 112 uczniów z PZSP nr 1 i PZSP nr 2 kształcących się w zawodach deficytowych tj. technik informatyk, technik elektryk, technik logistyk i technik spedytor. Uczniowie uczestniczą w zajęciach laboratoryjnych na Politechnice Wrocławskiej, rozwijają swoje zainteresowania zawodowe w kołach zainteresowań oraz odbywają płatne staże u lokalnych pracodawców. Nauczyciele zawodu uczestniczą w warsztatach metodycznych prowadzonych przez DODN oraz politechnikę. W ramach projektu kupiono już projektor multimedialny, notebook, drukarkę laserową, słuchawki i dysk zewnętrzny. W planach jest doposażenie pracowni kształcenia zawodowego poprzez zakup zestawu elektromaszynowego, prądnicy, narzędzi monterskich i przyrządów pomiarowych oraz silniki prądu stałego.

Projekt realizowany będzie w latach 2017-2018, a kwota otrzymanego dofinansowania wynosi 171 tys. zł.

„Czas na zawodowców”

To również projekt partnerski, w którym udział bierze dziesięć samorządów powiatowych oraz samorząd Województwa Dolnośląskiego. Skierowany jest do dziewięćdziesięciu uczniów kształcących się w zawodach technik informatyk oraz technik żywienia i usług gastronomicznych z PZSP nr 2 oraz trzech nauczycieli. W ramach projektu uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych na Politechnice Wrocławskiej i Uniwersytecie Przyrodniczym oraz w mini projektach badawczych. Część z nich weźmie udział w obozie naukowym, a najlepsi będą mieli okazję odbyć płatny staż w przedsiębiorstwach na terenie powiatu.

Projekt realizowany będzie w latach 2018-2019, a jego wartość przypadająca na nasz Powiat to 192 tys. zł.

„Dobra edukacja – lepsza przyszłość”

Projekt ten skierowany jest do uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Środzie Śląskiej. Jego celem jest podniesienie kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy. W ramach projektu czterdziestu pięciu uczniów będzie mieć dodatkowe zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze i terapeutyczne oraz zajęcia rozwijające zainteresowania, głownie z zakresie kompetencji cyfrowych i matematyczno-przyrodniczych. Rodzice i dzieci będą mogli liczyć na pomoc psychologiczno-pedagogiczną, a ośrodek wzbogaci się w nowoczesną pracownię multimedialną oraz pomoce dydaktyczne.

Projekt realizowany będzie w latach 2017-2019, a jego wartość to 132 tys. zł.

„Zintegrowani”

Projekt partnerski realizowany przez jedenaście powiatów oraz samorząd Województwa Dolnośląskiego, a skierowany do wychowanków i absolwentów specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych oraz ich rodzin. W ramach projektu trzydziestu wychowanków i sześciu absolwentów naszej placówki będzie mogło wziąć udział w treningu kompetencji i umiejętności społecznych z zakresu zasad współżycia społecznego, alternatywnego sposobu spędzania wolnego czasu oraz zarządzania własnym budżetem. Projekt zakłada doradztwo zawodowe, trening kompetencji w zakresie autoprezentacji oraz kursy zawodowe. Nowością będą zajęcia terapeutyczne tj. zooterapia, arteterapia, floroterapia z elementami fotografiki, terapia przez dramę, muzykoterapia oraz terapia przez taniec. W ramach projektu Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy zostanie doposażony w sprzęt oraz pomoce dydaktyczne o łącznej wartości 113 750 zł.

Projekt realizowany będzie od grudnia 2018 roku.

Erasmus+ Mobilność Edukacyjna

Program międzynarodowych praktyk i kursów językowych realizowany przez PZSP nr 2. W ramach projektu czterdziestu uczniów klas trzecich Technikum nr 2 odbędzie czterotygodniowe praktyki zawodowe w Forli we Włoszech oraz w Sewilli w Hiszpanii.

Projekt będzie realizowany w latach 2017-2018, a jego wartość to 103 850 euro.

Zakup autobusu i modernizacja sanitariatów

Projekt realizowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Otrzymana dotacja pozwoli na zakup 21-osobowego autobusu do przewozu osób niepełnosprawnych oraz modernizację sanitariatów w PZSP nr 2 oraz budynku B w PZSP nr 1. Na zakup autobusu Powiat otrzymał 174 tys. zł. Koszt modernizacji toalet to 69 567 zł, z czego PFRON pokryje 25% tej kwoty.

Wsparcie kadry jednostek samorządu terytorialnego w zarządzaniu oświatą

Pilotażowy projekt realizowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie, w którym biorą udział wyłącznie przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego. Powiat Średzki jest jednym z ośmiu powiatów. Celem projektu jest podniesienie kompetencji przedstawicieli powiatów w zakresie zarządzania oświatą ukierunkowane na rozwój szkół i kompetencji kluczowych uczniów. Szkolenia składają się z pięciu trzydniowych modułów, pomiędzy którymi realizowane są zadania wdrożeniowe na terenie powiatu. Efektem projektu będzie opracowanie dokumentu strategicznego – planu podnoszenia jakości oświaty, a następnie objecie prowadzonych szkół kompleksowym wspomaganiem.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W ramach programu Powiat Średzki otrzymał dofinansowanie w wysokości 28 600 zł na zakup nowości wydawniczych. Książki nie będące podręcznikami trafią do bibliotek szkolnych w obu zespołach oraz do Biblioteki Pedagogicznej.

Łączna wartość projektu to 35 750 zł.

(rfp) fot. px

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • Średzianin
  Smutna wiadomość . Bardzo znana postać - utożsamiana od zawsze z naszym miastem Żegnaj Panie Januszu ...

  Czytaj więcej...

   
 • wioskowi
  Do bloków we wrocisławicach to przecież droga powiatowa i chodnik powiatowy wiec chyba to zadanie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Mieszkaniec
  Na świecie nie ma nic za darmo, dlatego nie każdy jest zachwycony że za moje [ także ] pieniądze ...

  Czytaj więcej...

   
 • observer
  ty wez sie lepiej podpisz"burdzanin' a nie sredzianin i wyjedz do emiratow-tam zamiast drog bedziesz ...

  Czytaj więcej...

   
 • 123
  Starosta z całym tym śmiesznym zarządem do wymiany. Zamiast szpitala proponują nam zakład opiekuńczy ...

  Czytaj więcej...

   
 • Średzianin
  Nie ma z czego się cieszyć. Koncert był słaby i kosztował ze 100 tys. zł. a busy za darmo to kolejny ...

  Czytaj więcej...

   
 • hurra
  wczoraj na dode, dzisiaj na orkiestry dęte, pewnie w sierpniu na dożynki a we wrześniu na wino. może ...

  Czytaj więcej...

   
 • orlątko
  Więcej kontroli, więcej! Yanosik w dłoń i mogę wam pomachać

  Czytaj więcej...

   
 • goliat
  Kochani moi besos!!!

  Czytaj więcej...

   
 • Mariusz
  autobusy za free to kiełbasa wyborcza słupki w dol lecą adasiowi

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box