Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

zwyciezcaW niedzielę zawodami o Puchar Burmistrza Środy Śląskiej średzkie koło PZW Sazan zakończyło tegoroczny sezon spławikowych zawodów wędkarskich. W zmaganiach wzięło udział 19 seniorów i 2 juniorów.

Pomimo pochmurnej aury w niedzielę o godznie 6 rano na akwenie w Brodnie stawiło się 21 wędkarzy, dwóch juniorów i 19 seniorów. Po tradycjnym losowaniu stanowisk, rozpoczęto wędkarskie zmagania. A te okazały się niezwykle emocjonujące, bo tym razem z wędkarzami nie współpracowała zarówno pogoda, jak i same ryby. Tylko kilku wędkarzy przekroczyło łączną wagę złowionych ryb powyżej dwóch kilogramów. Jednak, jak podkreślają członkowie koła Sazan, liczy się przede wszystkim dobra zabawa i możliwość wspólnego spotkania nad wodą.

Tradycyjnie o godzinie 12 sygnałem dźwiękowym zakończono zawody i komisja przystąpiła do ważenia złowionych przez wędkarzy ryb. Ostatnie w tym sezonie zawody spławikowe były również okazją do wręczenia nagród Grand Prix dla najaktywniejszych i najlepszych w sezonie wędkarzy. W uroczystym wręczaniu nagród, przeprowadzonym w radosnej i koleżeńskiej atmosferze, w obecności zgromadzonych wędkarzy, zarządu koła PZW Sazan, burmistrza Środy Śląskiej Adama Rucińskiego i radnego Jerzego Krycińskiego wręczono pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Uwieńczeniem wędkarskiego spotkania była wspólna biesiada przy ognisku.

- Jeszcze raz w imieniu całego zarządu koła PZW Sazan dziękuję wszystkim wędkarzom za udział w zawodach pomimo deszczowej pogody, a także naszym gościom za udział w dekoracji zwycięzców - mówi Jerzy Durman, prezes koła PZW Sazan. - Mam nadzieję, że w przyszłym roku jeszcze większe grono naszych wędkarzy będzie brało udział w organizawanych przez koło zawodach – dodaje prezes.

Wyniki zawodów

Zawody Spławikowe o Puchar Bursmistrza Środy Śląskiej

Juniorzy:

1 miejsce – Szymon Dziadyk,

2 miejsce – Piotr Wojewoda

Seniorzy:

1 miejsce – Zdzisław Ślemp (2,370kg),

2 miejsce – Wiesław Dziadyk (2,280kg),

3 miejsce – Józef Radoń (2,050kg),

4 miejsce – Tadeusz Buczak (1,280kg),

5 miejsce – Adrian Krowicki (1,040kg)

Klasyfikacja Grand Prix 2017

Juniorzy:

1 miejsce – Szymon Dziadyk

2 miejsce – Piotr Wojewoda,

3 miejsce – Marcelina Majchrzak

Seniorzy:

1 mieisce – Adrian Krowicki

2 misjec – Wiesław Dziadyk,

3 miejsce – Tadeusz Buczak,

4 miejsce – Henryk Chrzanowski,

5 miejsce – Zdzisław Ślemp.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.

(isz) fot. isz

01 zawody7

1 zawody8

02 zawody9

03 zawody10

05 zawody6

06 zawody3

07 zawody2

08 zawody1

09 zawody4

10 zawody5

11 zawody

Więcej zdjęć TUTAJ