piątek 29.03.2024

Imieniny: Wiktoryna Helmuta

Wyszukiwarka artykułów


Polecane wideo TVi ROLAND

wideo wiadomosci

kamera online

lokalne ogłoszenia

dyzury aptek

google news obserwuj

RAZEM_2024_PC


 

 


 

 


 
 

 


Ty też możesz uratować komuś życie. Masz to w genach!

Skomentuj



Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Wincentego Witosa w Środzie Śląskiej przystąpił do akcji #KOMÓRKOMANIA fundacji DKMS, która pomaga osobom chorym na nowotwory krwi.



W związku z #komórkomanią klasa IV Technikum Elektrycznego i Informatycznego przeprowadzi dzień potencjalnego dawcy, który odbędzie się 17 grudnia 2019 roku. Tego dnia w szkole PZS 2 przy ul.  Św. Andrzeja 4 w Środzie Śląskiej każdy będzie mógł zarejestrować się do bazy dawców  DKMS.

Fundacja DKMS działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja pożytku publicznego, w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia i jest największym Ośrodkiem Dawców Szpiku w kraju. Prowadzi głównie działania mające na celu edukację społeczną w zakresie szerzenia idei dawstwa szpiku oraz rejestruje potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.

#KOMÓRKOMANIA to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek. Nie tych, które nosi się w kieszeni – tych, które nosi się w swoim ciele.

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę lub inny nowotwór krwi.

Misją Fundacji DKMS jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta chorującego na nowotwór krwi, potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych.

Potencjalnym Dawcą szpiku może zostać osoba:

  • świadoma swojej decyzji,
  • w przedziale wiekowym 18-55 lat,
  • udzielająca zgody na pobranie komórek dwoma metodami (pobranie krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi odwodowej LUB pobranie szpiku kostnego z talerza kości biodrowej, które stanowi 20% wszystkich pobrań),
  • po raz pierwszy rejestrująca się jako potencjalny Dawca,
  • o wadze min. 50 kg i bez większej nadwagi,
  • o dobrym ogólnym stanie zdrowia.

Główny MIT, z którym walczy fundacja DKMS, że przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych jest związane z igłą wkłuwaną w kręgosłup, co może grozić paraliżem, jest nieprawdą!

Decydując się na zostanie potencjalnym Dawcą szpiku trzeba być przygotowanym na pobranie krwiotwórczych komórek macierzystych obiema metodami. Decyzja o wyborze jednej z powyższych metod pobrania komórek macierzystych uzależniona jest od stanu zdrowia Pacjenta oraz od decyzji jego lekarza prowadzącego. W miarę możliwości brane są pod uwagę  preferencje Dawcy.

Przyjdź do naszej szkoły 17 GRUDNIA w godzinach od 9:00 do 16:00

zarejestruj się i uratuj komuś życie!  

Zapraszamy!

Wolontariusze PZS nr 2 w Środzie Śląskiej

Fot. Fundacja DKMS






Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Skoro burmistrz biega w kamizelce odblaskowej między dziurami przed Biedronką to raczej znak intensywnych przygotowań do ...
W przedmiocie kosztów komorniczych nic się w tym zakresie nie zmieniło. Wciąż za umorzenie na wniosek ...
Nie głosuje na nikogo kto w tym momencie jest z Koalicji PO czyli tych fałszywych niemieckich ...

bus baner

wojciech bochanak

gora011