Dzisiaj jest: 21 Listopad 2017    |    IMIENINY MAJĄ: Albert, Janusz, Konrad

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 2112 gości oraz 0 użytkowników.

PRACA DLA OPERATORA WÓZKA…

Firma SCHÜRHOLZ POLSKA w związku z rozbudową zakładu w Komornikach... Czytaj więcej

PRACA NA PRODUKCJI W…

Firma Schürholz Polska w Komornikach niedaleko Środy Śląskiej zajmująca się... Czytaj więcej

OSIEDLE ŚREDZKIE - IDEALNE…

"Osiedle Średzkie" ma Państwu do zaoferowania projekt osiedla domów z... Czytaj więcej

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

PRACA DLA OPERATORA MASZYN…

voestalpine Rotec Sp. z o.o. jest producentem komponentów dla dostawców... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

most 0Biorąc przykład z Zarządu Województwa Dolnośląskiego, który od lat wspólnie z Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei realizuje „Program Infrastruktury Drogowej” zarząd powiatu w Środzie Śląskiej podjął decyzję

o przeniesieniu założeń programu na płaszczyznę powiatową i 11 października przyjął dokument pn. „Program rozwoju infrastruktury drogowej Powiatu Średzkiego na 2018 rok.”

Program ma uregulować zasady wspólnej realizacji zadań drogowych przez powiat średzki i samorządy gmin odnośnie dróg będących w zarządzie powiatu. Jest on ukierunkowany na realizację całkiem nowych zadań inwestycyjnych wpływających na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, takich jak budowa chodników (wraz z ewentualnymi kładkami), budowa ciągów pieszo-rowerowych, budowa zatok, przebudowa skrzyżowań (w tym budowa rond) oraz montaż sygnalizacji świetlnych.

– Dzięki programowi jasne będą kryteria oceny i wyboru zadań inwestycyjnych na drogach powiatu oraz zasady postępowania przy realizacji już wytypowanych. Finansowe wsparcie samorządów z kolei pozwoli na realizację większej liczby zadań, poszerzenie ich zakresu oraz przyspieszenie terminu realizacji – ocenia starosta powiatu Sebastian Burdzy.

Zadania modernizacyjne takie jak: budowa, przebudowa i remont dróg, obiektów mostowych oraz innych elementów infrastruktury drogowej nie mogą być wnioskowane do realizacji w ramach niniejszego programu. Zadania te, w przypadku ich zasadności i potrzeb, mogą być realizowane przy udziale finansowym gmin poza regułami programu.

Mechanizm działania programu jest bardzo prosty. To samorządy gminne zdecydują, na których odcinkach dróg powiatowych istnieje konieczność budowy infrastruktury drogowej oraz ile środków z własnego budżetu mogą na to zadanie przeznaczyć. Powiat oceni wniosek gminy biorąc pod uwagę trzy kryteria podstawowe: współfinansowanie zadania przez gminę, dochody podatkowe gminy oraz kryteria specyficzne tj. miejsce zdania, bliskość i ranga innych dróg, bliskość obiektów użyteczności publicznej. Gdy kilka wniosków uzyska tą samą wartość punktów zastosowane zostaną kryteria pomocnicze takie jak: analiza wypadkowość odcinka, ocena zasadności czy też stan techniczny obiektu.

Dzięki wdrożeniu nowego programu mieszkańcy miejscowości, w których istnieje szczególna potrzeba budowy np. chodników będą mogli zgłosić ją swoim samorządom gminnym, które poprzez deklarację wsparcia finansowego i złożenie wniosku na realizację zadania w ramach programu będą mogły przyczynić się do szybszej realizacji zadania. Dzięki partycypacji samorządów gminnych powiat zrealizuje więcej inwestycji (władze powiatu szacują, że dwukrotnie), a to z kolei wpłynie na poprawę warunków życia mieszkańców gminy i całego powiatu.

24 października w starostwie odbędzie się spotkanie dla przedstawicieli gmin powiatu, na którym zostaną przedstawione cele i założenia nowego dokumentu.

(rfp) fot. rfp

most 1

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
9
12
13
14
15
16
17
18
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30

Najnowsze komentarze

 • Jakiś
  No tak. Boiska nie ma i wójt taki wspaniały, ze nawet nie chce dac marnych 12 tys. na dokończenie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kibic
  Brawo dla wszystkich uczestników turnieju, a dla zwycięskiej drużyny podwójne. Wyobraźcie sobie państwo ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kazik
  Przeczytałem te komentarze i stwierdzam, że w tym Udaninie nic nigdy się nie zmieni. Jak nie auto ...

  Czytaj więcej...

   
 • Mirek
  Jeżeli to co mówisz jest prawdą to tą sprawą powinna się zając PSP i najlepiej nie wypisywać tu na ...

  Czytaj więcej...

   
 • Adam
  To pewnie wina asfaltu wylanego na droge :roll: . Powinni jeszcze tam hopki postawić. :P

  Czytaj więcej...

   
 • Cykcyk
  I co teraz tam będzie stał krzyż?

  Czytaj więcej...

   
 • Cykcyk
  Po takiej akcji dzieciaki będą próbować przynajmniej kilku tak zwanych asów jak to smakuje i się okaże ...

  Czytaj więcej...

   
 • Czaki
  Nawet nie wiesz co piszesz . Jak masz pisac brednie to zamilcz

  Czytaj więcej...

   
 • hubert
  pewien Pan z rady gm jest zdania ze szpital jest nam w miesci nie potrzebny a moze to raczej radni ...

  Czytaj więcej...

   
 • will
  Pewnie kierowca jechał bardzo wolno stosując się do ograniczenia prędkości. Tylko znowu ten paskudny ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box