Dzisiaj jest: 21 Marzec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Lubomir, Benedykt, Mikołaj

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1032 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

rynekss 0Od jakiegoś czasu otrzymujemy zapytania od mieszkańców, telefonicznie, w komentarzach i mailowe podobnej treści: - Kiedy zakończy się przebudowa rynku dolnego w Środzie Śląskiej?

 

 

- Witam Panie redaktorze, czy nasz rynek dolny zostanie skończony w tym roku? Od 2-3 tygodni nic się nie zmieniło w kwestii wykończenia najważniejszego elementu czyli fontanny, może pan wie co się dzieje, że prace stanęły? - pyta pan Norbert.

- Może gazeta dowie się co dalej z remontem rynku? Miejsce jest od jakiegoś czasu rozkopane, nie widać żadnych prac. Zgodnie z Waszą informacją z czerwca tego roku - http://www.roland-gazeta.pl/13354-rewitalizacja-rynku-w-srodzie-sl-rozpoczeta  - modernizacja miała się zakończyć 31/08/2017 - mamy już połowę października, a końca nie widać. Myślę, że sprawa interesuje mieszkańców
naszego miasta. Pozdrawiam Aleksandra.

 

To tylko niektóre z zapytań skierowanych do naszej redakcji. O odpowiedź porosiliśmy rzecznika Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej, Martę Wilczyńską:

- Prace przy przebudowie Rynku Dolnego wydłużyły się  o kilkanaście tygodni w stosunku do pierwotnie zakładanych terminów z uwagi na odkrycie archeologiczne zabytkowego pręgierza oraz zmiany w technologii fontanny, które wymagały opracowania i zatwierdzenia zamiennych projektów technicznych, decyzji Dolnośląskiego Konserwatora Zabytków i zamiennego pozwolenia na budowę.

Koncepcja zagospodarowania terenu wokół odkrytego pręgierza wraz ze zmianą lokalizacji 2 nowych drzew, 1 siedziska i dodaniem 1 dodatkowego drzewa została przez projektantów uzgodniona z Dolnośląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków (DWKZ) dopiero 10 października - gdyż ten element zagospodarowania Rynku Dolnego budził rozbieżności między inwestorem, projektantem i konserwatorem zabytków. Pisemne potwierdzenie uzgodnienia z DWKZ otrzymaliśmy jako Gmina dopiero 18 października.

Dodatkowo w toku realizacji inwestycji tj. na przełomie lipca i sierpnia w wyniku konsultacji z wykonawcą i po uzgodnieniu z projektantami podjęto decyzję, że atrakcyjniejszym rozwiązaniem projektowym fontanny będzie wariant, gdy strumienie wody (wodotryski) będą zróżnicowane co do wysokości oraz będą znacznie wyższe niż pierwotnie założone przez
projektantów 30 cm i będą miały większą średnicę. Tego typu rozwiązania zostały ostatnio zastosowane, np. w Wołowie na pl. Ruskim. Wg obecnego rozwiązania woda z fontanny na Rynku Dolnym będzie tryskać na wysokość do max. 140 cm i będzie to regulowane sekwencyjnie (4 sekwencje po 3 dysze). Wygląd fontanny nie zmieni się, ale będzie ona znacznie bardziej podświetlona, niż w pierwotnej wersji projektu, gdyż podświetlone będą tez słupy wody, czego projektant pierwotnie nie przewidział.

Dla celów poprawy funkcjonalności i bezpieczeństwa systemu fontannowego na wniosek wykonawcy inwestycji projektant musiał przygotować we wrześniu projekt zamienny dot. nowej niecki i technologii fontanny, a do 23 projektant musi opracować jeszcze stosowane kosztorysy na roboty zamienne i dodatkowe związane ze zmianami technologii fontanny, aby można było to formalnie zlecić do realizacji wykonawcy inwestycji.

W związku z powyższym wykonawca inwestycji tj. PSS Surowce Skalne Grupa Budowlana sp. z o.o. deklaruje na dziś, iż na dokończenie inwestycji trzeba jeszcze minimum 6-7 tygodni - ale z zastrzeżeniem ze warunki atmosferyczne będą umożliwiać prowadzenie prac budowlano instalacyjnych, a dostawca technologii fontannowej (podwykonawca) wywiążę się z deklarowanych terminów dostaw elementów fontanny
- wyjaśnia rzeczniczka UM.

(rol) fot. nr

rynekss 1

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Stefan
  ze Środy bez przesiadki to do Wrocławia to już tylko Tarnowscy zostali wogóle w stronę Wrocławia poza ...

  Czytaj więcej...

   
 • max
  na meczach ligowych pije się legalnie alkohol-piwo i nikomu to nie przeszkadza

  Czytaj więcej...

   
 • Pasazer
  Redakcja jawnie ominęła tę część aby wójt gminy nie stracił pozycji. Jasno widać że dla niego liczy się ...

  Czytaj więcej...

   
 • Do redakcji
  W artykule brak jest odpowiedzi na pytanie które było zadane pod poprzednim postem dotyczącym tego ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kubek
  Niektórzy pracują w źródłach, Błoniach, Wróblowicach ... pociągiem do tych miejscowości nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kolarz
  Człowieku co Ci jedno piwo przeszkadza podczas meczu? Facet jestes czy baba? Każdy chłop jak ogląda mecz ...

  Czytaj więcej...

   
 • halt
  żebyś miał / miała zagadkę, ale masz problem no naprawdę...

  Czytaj więcej...

   
 • nn
  to dlaczego od razu więcej nie napisali?

  Czytaj więcej...

   
 • hmmm
  niby to samo ale tu więcej piszą

  Czytaj więcej...

   
 • Sebek
  Przepraszam bardzo ale właśnie jem tort z Grzesiem i innymi w Starostwie więc prosze mi nie przeszkadzac ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box