Dzisiaj jest: 16 Lipiec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Maria, Stefan, Eustachy

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1300 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

straz miejskaKilka dni temu na terenie miasta doszło do potrącenia mężczyzny. Jak mówią świadowie, nikt nie zareagował. Dwa dni później mężczyzna trafił do szpitala z bólem nogi.

 

Podczas patrolu nocnego na terenie Środy Śląskiej kilkadziesiąt minut po północy w okolicy dworca PKS przy ulicy Legnickiej strażnicy miejscy zauważyli siedzącego w wiacie przystankowej znanego mężczyznę bez stałego adresu zamieszkania.

- Mężczyzna uskarżał się na ból lewej nogi. Według oświadczenia urazu doznał dwa dni wcześniej, kiedy potrącił go samochód – opowiadają strażnicy miejscy.

Ze względu na zły stan zdrowia, na miejsce wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego. Decyzją lekarza mężczyznę przetransportowano do szpitala.

Brak empatii?

I choć zdarzenie miało miejsce w piątek, do czasu interwencji straży miejskiej, nikt nie poinformował służb o zdarzeniu.

- W sobotę podczas zakupów, w jednym ze sklepów podeszła do mnie mieszkanka naszego miasta z zapytaniem, czy wiem o tym, że wczoraj w Środzie Śląskiej potrącono bezdomnego mężczyznę – relacjonuje spotkanie Gustaw Dobosz, komendant straży miejskiej. - Na moje pytanie, czy o fakcie potrącenia kobieta poinformowała policję lub pogotowie, odpowiedziała, że nie jest to jej obowiązkiem – dodaje komendant.

Tymczasem, gdyby nie interwencja straży miejskiej, mężczyzna z obrażeniami nogi nie otrzymałby niezbędnej pomocy medycznej.

- Apelujemy do mieszkańców o czujność i empatię. Jeśli są Państwo świadkiem zdarzenia, jeśli widzicie osoby leżące na chodniku lub w innym miejscu, powiadomcie o tym fakcie nas lub policję – apeluje do mieszkańców komendant straży miejskiej, podkreślając, że robi się coraz chłodniej i przypadków osób śpiących po klatkach, bramach, czy chodnikach będzie coraz więcej.

(red), Fot. zdj. ilustracyjne

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box