Dzisiaj jest: 17 Marzec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Gertruda, Patryk, Zbigniew

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1654 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

DZOEN SENIORA 00Blisko 200. seniorów uczestniczyło w wojewódzkich obchodach Światowego Dnia Seniora zorganizowanych 19 października w hotelu Hellon w Środzie Śląskiej. Spotkanie odbyło się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego, a przyświecało mu hasło: „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”.

 

Uroczystego rozpoczęcia dokonali - prezes Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Środzie Śl. Wiesław Kudryński, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Środzie Śl. Anna Wojtasińska -Żygadło i dyrektor Domu Kultury Grzegorz Ptaszyński.

Nie zabrakło także ciepłych słów i życzeń, które do seniorów skierowali goście - m.in. Dolnośląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny we Wrocławiu dr n. med. Jacek Klakočar, zastępca burmistrza Środy Śl. Marcin Nowakowski, dyrektor dolnośląskiego Oddziału Okręgowego PCK we Wrocławiu Wojciech Dymerski i w imieniu wójta gminy Miękina - skarbnik Czesław Osiecki.

Po części oficjalnej, dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Entliczek” w Środzie Śl. zaprezentowany pokaz mody. Były też prezentacje, które przygotowały panie - dyrektor Domu Opieki Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Malczycach Magdalena Olaczyk, dyrektor PSSE Anna Wojtasińska - Żygadło (o prawidłowym odżywianiu seniorów), a rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śl. Marta Stefanowska opowiedziała o bezpieczeństwie osób starszych.

Nie był to koniec atrakcji tego dnia. Tuż przed uroczystym obiadem, zaprezentował się kabaret "Bałamutki" z Miękini i rozstrzygnięto konkurs na najlepszą nalewkę. W tym roku najsmaczniejsze trunki przygotowały: pani Maria Pachońska, która zajęła pierwsze miejsce, drugie miejsce przypadło pani Wisławie Pyrce, a trzecie pani Michalinie Kisiel.

- Po rozstrzygnięciu konkursu rozpoczęła się zabawa przy muzyce na żywo. Dla seniorów wystąpił Paweł Wenderski z zespołem - mówi Mariola Szczepan, kierownik biura PCK w Środzie Śl., jedna z organizatorek wydarzenia. - W trakcie zabawy rozstrzygnięty został następny konkurs na najładniejszy kapelusz, w którym zwyciężyły panie Michalina Kisiel i Maria Pachońska. Wszyscy seniorzy otrzymali piękne laurki wykonane przez dzieci z przedszkoli w Ciechowie, Szczepanowie, Malczycach, Nr 1 i Nr 3 w Środzie Śl. oraz "Entliczek" w Środzie Śl.

Na zakończenie warto dodać, że w obchodach wzięło udział ok. 180 osób reprezentujących średzkie organizacje: Klub Seniora, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Związek Nauczycielstwa Polskiego, Koło Związku Sybiraków, Związek Kombatantów i Rzeczypospolitej Polskiej Byłych Więźniów Politycznych, Związek Inwalidów Wojennych, a także seniorzy niezrzeszeni oraz zaproszeni z innych gmin powiatu średzkiego. Dzień Seniora zorganizowali: gmina Środa Śląska, Dom Kultury w Środzie Śl., Oddział Rejonowy PCK w Środzie Śl., Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Środzie Śl. i Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna we Wrocławiu.

(rol/ms) fot. Wiktor Kalita

IMG 6666

IMG 6683

IMG 6672

IMG 6692

IMG 6665

IMG 6693

IMG 6714

IMG 6726

IMG 6736

IMG 6742

IMG 6746

IMG 6747

IMG 6757

IMG 6752

IMG 6765

IMG 6774

IMG 6787

IMG 6793

IMG 6802

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Edek
  Oczywiście utrzymujemy w gotowości 10 piaskarek, a później na władze, ze nie szanują pieniedzy ...

  Czytaj więcej...

   
 • mieszkanka gminy k
  Czyli co? Mieszkańcom gminy Kostomłoty tylko rowery zostaną??? Również podpisał się pod pytanie i ...

  Czytaj więcej...

   
 • Arkadiusz
  A czy tutaj jest temat szpitala ? no nie to po piszesz jakieś wypociny

  Czytaj więcej...

   
 • obserwator
  Droga redakcjo, Dochodzą słuchy że wójt gminy Kostomłoty powiedział że nie wpuści żadnej firmy ...

  Czytaj więcej...

   
 • marek perlak
  jak ty,bartoszto" potrzebujesz do poderwania fajnej dziewczyny usług internetu,to słabo widzę proces ...

  Czytaj więcej...

   
 • Średzianin
  Nasza władza bardzo lubi jeździć po imprezach,a nie w głowie im ulice i drogi zasypane śniegiem i ...

  Czytaj więcej...

   
 • Olo
  Oszczędzają, dobrze że niedługo odwilż...

  Czytaj więcej...

   
 • taktak
  na żywo może tak byc - internet rządzi :-)

  Czytaj więcej...

   
 • bartoszto
  Ale to są przydatne informację. Teraz wiem że w mojej okolicy są zalotne singielki i tylko czekają ...

  Czytaj więcej...

   
 • Średzianin
  Pierdu-pierdu a drogi nie ma kto oczyścić ze śniegu i błota.Gdzie jest służba drogowa,za co biorą ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box