Dzisiaj jest: 18 Styczeń 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Piotr, Małgorzata

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1346 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

lutynia listopad2Kolejna pogadanka policyjna z najmłodszymi mieszkańcami naszego powiatu miała miejsce kilka dni temu w Szkole Podstawowej w Lutyni. Podczas spotkania z policjantem dzieci rozmawiały o bezpieczeństwie na drodze.

 

- Policjanci realizując zadania w ramach profilaktyki społecznej oraz akcji edukacyjno-informacyjnej pn.: „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny” spotykają się z dziećmi, by w przystępny, ciekawy ale też zabawny sposób przekazywać te informacje, które mogą wpłynąć na ich bezpieczeństwo. Tym razem funkcjonariusze odwiedzili maluchy z grup „0” Szkoły Podstawowej w Lutyni – opowiada o wizycie st. asp. Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej.

Przy użyciu kolorowych plansz obrazujących prawidłowy sposób przechodzenia na drugą stronę jezdni po pasach, a także bezpiecznego poruszania się na drodze.

- Funkcjonariusze zwrócili najmłodszym uwagę na porę roku, kiedy wcześnie rano jest jeszcze ciemno, a wieczorem szybko zapada zmrok, co powoduje, że ani mały, ani duży pieszy nie jest dobrze widoczny. Dlatego też, by być bezpiecznym konieczne jest noszenie odblasków. Policjanci pokazali dzieciom różnego rodzaju elementy odblaskowe (opaski, zawieszki, breloki, kamizelki oraz szelki odblaskowe), by w ten sposób zachęcić je do ich noszenia – dodaje policjantka.

Podczas spotkania nie mogło zabraknąć tematu bezpiecznego podróżowania samochodem w foteliku lub podstawkach. Funkcjonariusz przypomniał również najmłodszym o konieczności zapinania pasów podczas jazdy. Kolejnym tematem było prawidłowe zachowanie w kontakcie z osobą obcą i psem. Policjant przypomniał dzieciom i zaprezentował bezpieczną pozycję, jaką należy przyjąć w przypadku ataku agresywnego psa, czyli pozycję tzw. żółwia.

- Spotkanie z najmłodszymi było też okazją do zaprezentowania zawodu policjanta. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda umundurowanie funkcjonariusza, jakie posiada wyposażenie do służby no i oczywiście jak wygląda praca w Policji – inofrmuje st. asp. Marta stefanowska.

(red/ms), Fot. policja

lutynia listopad1

lutynia listopad2

lutynia listopad3

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • widziałam
  piękne prace Aniu - powodzenia!

  Czytaj więcej...

   
 • Rafał
  Jasne rozumiem :) ale jak to mówią jak masz miękkie serce to musisz mieć twardą d,... :) Bez urazy ...

  Czytaj więcej...

   
 • ignacy
  Zapraszam drogą na Zawadkę to jest tragedia :-x

  Czytaj więcej...

   
 • o!
  2:1 dla WKSu tak obstawiam

  Czytaj więcej...

   
 • Arkadiusz Olejnik
  Mistrzu a może ujawnię Twoją tożsamośc ? Po numerze IP widzę, że jesteś na portalu bardzo aktywny ...

  Czytaj więcej...

   
 • Arkadiusz Olejnik
  Panie Rafale. Jak już wcześniej pisałem można powiedziec, że 26 dni w miesiącu nasz prywatny parking ...

  Czytaj więcej...

   
 • Hlaski
  Wygrany remis dla przyjezdnych gospodarzy.

  Czytaj więcej...

   
 • Rafał
  Panie Arkadiuszu może wystarczyć oznaczyć Parking teren prywatny. Ze zdjęć wynika że mam przywiezie znak ...

  Czytaj więcej...

   
 • kibic
  FC Środa Śl. jak obstawiacie?

  Czytaj więcej...

   
 • staryESELDUCH
  o to znalazł A.O moralizator! wzór cnót i solidności. Pani Olejnik naucz się Pan parkowac jak do ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box