Dzisiaj jest: 17 Styczeń 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Marian, Jan, Antoni

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1139 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

chomiaza4Po wyróżnieniu w konkursie „Nasza Wieś ma się czym pochwalić” i udanym udziale w dożynkach przyszedł czas na kolejne wyzwania. Mieszkańcy Chomiąży ruszają z nową inciatywą.

 

Pomysłowość, zaradność i chęć do wspólnego działania, to cechy, jakimi z pewnością charakteryzują się mieszkańcy Chomiąży w gminie Malczyce. Po cyklach warszatów organizowanych dla mieszkańców, pogadankach organizowanych przez członków OSP Chomiąża, przyszedł czas na kolejne wyzwanie.

- Tym razem Mieszkańcy Chomiąży zaproszą do współpracy przy organizacji warsztatów dot. budowy społecznego grilla z wędzarnią, nauczą się wypiekać chleb i bułki oraz zrobią własne wędlinki, które sobie później uwędzą. Zaprosimy również do wspólnego działania w ramach warsztatów rękodzielniczych, podczas których wykonamy ozdoby świąteczne. Będzie się działo w tym miesiącu – informują na stronie mieszkańcy.

Pierwsze spotkanie organizacyjne odbyło się 3 listopada w remizie.

- W planach mamy zakup wyposażenia do świetlicy w postaci kuchenki z piekarnikiem, a także realizację „Warsztatów kulinarnych”, podczas których przygotujemy wspólnie potrawy wigilijne – mówią mieszkańcy.

W dniach od 18 do 19 listopada odbędzie się wypiekanie bułek i chleba. Z kolei w dniach 8 i 9 grudnia odbędą się warsztaty wędliniarskie. Liderem projektu jest Mateusz Drobnica. Za realizację projektu odpowiadają z kolei Danuta Ziomek i Paweł Dziadowicz.

Dolnośląskie Małe Granty

Kolejna inicjatywa możliwa jest dzięki pozyskanemu dofinansowaniu. 2 listopada Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego opublikował listę projektów zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach Dolnośląskich Małych Grantów. Wśród dziewięciu projektów z okręgu wrocławskiego znalazł się projekt Mieszkańców Chomiąży „Chomiąża z tradycjami”. Tym samym na realizację zadania Chomiąży przyznano 5tys. Mikrodotacji.

Dzięki inicjatywom podejmowanym przez mieszkańców, Chomiąża pozyskała również dotację w wysokości 3tys. w ramach „Zdolny Śląsk lokalnie”.

Zapraszamy do udziału

Jesteś zainteresowany warszatami, a może chcesz wesprzeć mieszkańców przy budowie grillo-wędzarni? Wszelka pomoc się przyda.

- Zachęcamy naszych mieszkańców do działania razem z nami, bo razem możemy zdziałać jeszcze więcej. Informacje można uzyskać u lidera projektu pod numerem telefonu 607-992-253‬ - dodają organizatorzy.

(isz), Fot. mpr, Sołectwo Chomiąża

chomiaza5

chomiaza

chomiaza4

chomiaza3

 

 

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • MgDa
  wspaniała osoba oby takich więcej tu u was gościło

  Czytaj więcej...

   
 • kibic
  dobra powtórka z rozrywki ;-) - tak trzymac !!

  Czytaj więcej...

   
 • Wyborca
  Przyszedł czas na realizację oświetlenia ulicznego . Proszę nie zapomnieć, że Gmina to nie tylko wieś ...

  Czytaj więcej...

   
 • Jan
  Kiedy latarnie w Lutynia? Ul Nowa, Partyzantów, Pionierów to egipskie ciemności. 3-ci świat. Zamiast ...

  Czytaj więcej...

   
 • Milan
  I co to da że będą sklepy zamknięte śmiech na sali ludzie mniej zarobią bo za niedzielę więcej zarabiają ...

  Czytaj więcej...

   
 • Jan
  I bardzo dobrze jestem za zamknięciem sklepów szczególnie monopolowych lumpy na cpn nie pójdą bo tam ...

  Czytaj więcej...

   
 • MEGG
  mogli zrobic referendum i wyszło by kto chce wolne , a kto pracujące niedziele.

  Czytaj więcej...

   
 • 123
  W tym okręgu radnym chyba jest Lisiecki a nie Hamkało a więc moim skromnym zdaniem zmiana jak najbardziej ...

  Czytaj więcej...

   
 • mieszkaniec
  Moim zdaniem to kampania i dlatego jestem na nie.Na pewno nie zagłosuję na kogoś kogo lansuje się po ...

  Czytaj więcej...

   
 • kaufman
  kurcze ja mam troche za daleko :-x

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box