czwartek 28.03.2024

Imieniny: Anieli Jana

Wyszukiwarka artykułów


Polecane wideo TVi ROLAND

wideo wiadomosci

kamera online

lokalne ogłoszenia

dyzury aptek

google news obserwuj

RAZEM_2024_PC


 

 


 

 


 
 

 


W Proszkowie zostanie zainstalowany fotoradar

16 Comments



Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił przetarg na zakup oraz instalację 26 fotoradarów, które usytuowane zostaną w najbardziej niebezpiecznych miejscach w kraju. Instalacje nowych urządzeń rejestrujących rozpoczną się w IV kwartale 2020 r.



Jedno z nich ma zostać zamontowane na 61 km Drogi Krajowej nr 94 w Proszkowie w gminie Środa Śląska), o co wnioskowała Komenda Powiatowa Policji w Środzie Śląskiej.

- Na przełomie 2016 i 2017 r., na odcinku drogi krajowej 94 w rejonie zakrętu w miejscowości Proszków, Komenda Powiatowa Policji w Środzie Śląskiej odnotowała szereg zdarzeń drogowych, w tym wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Mając na uwadze liczbę oraz wagę zaistniałych zdarzeń drogowych, a także w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu średzkiego oraz osób przejeżdżających przez nasz teren średzka komenda zwróciła się do GDDKiA oraz Głównego Inspektora Transportu Drogowego z wnioskiem o zastosowanie we wskazanym miejscu urządzeń bezpieczeństwa, w tym fotoradarów - wyjaśnia asp. szt. Marta Stefanowska, oficer KPP w Środzie Śląskiej. - Jednocześnie przedstawiono szczegółowe dane statystyczne zdarzeń, w tym ich przyczyny, wśród których do najczęstszych należało niedostosowanie przez kierujących prędkości do warunków panujących na drodze - dodaje rzeczniczka.

W wytypowaniu lokalizacji przeznaczonych do objęcia nadzorem pomógł Instytut Transportu Samochodowego, który pracował w konsorcjum z firmą Heller Consult.

- Na zlecenie CANARD wykonana została analiza stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, obejmująca wszystkie drogi publiczne w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem liczby osób rannych oraz zabitych. Instytut opracował wykaz miejsc szczególnie niebezpiecznych, w których  w pierwszej kolejności powinny zostać zainstalowane urządzenia rejestrujące. Przy wyborze lokalizacji weryfikowano obecność potencjalnych źródeł zagrożeń i czynników zwiększających prawdopodobieństwo wypadku. Pod uwagę wzięto obecność obiektów, takich jak przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowe czy miejsca użyteczności publicznej, generujące większy ruch. Występowanie tego typu obiektów w promieniu 500 m od miejsca koncentracji zdarzeń stanowiło dodatkowy argument za objęciem odcinka drogi lub obiektu drogowego automatycznym nadzorem nad ruchem drogowym. Kolejnym etapem kwalifikacji miejsca do ustawienia stacjonarnego urządzenia rejestrującego była analiza geometrii przebiegu drogi pod kątem jej wpływu na prawidłowość pomiaru oraz bezpieczeństwo ruchu drogowego w analizowanym punkcie - informuje Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

(kb, mpr) / fot. mpr

wykaz lokalizacji instalacji 26 fotoradarow 4






Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Skoro burmistrz biega w kamizelce odblaskowej między dziurami przed Biedronką to raczej znak intensywnych przygotowań do ...
W przedmiocie kosztów komorniczych nic się w tym zakresie nie zmieniło. Wciąż za umorzenie na wniosek ...
Nie głosuje na nikogo kto w tym momencie jest z Koalicji PO czyli tych fałszywych niemieckich ...

sredzianie

img 20240220 wa0001