Dzisiaj jest: 16 Styczeń 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Marceli, Włodzimierz, Bernard

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1531 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

alkomat 0Pomimo wielu powtarzających się apeli o rozsądek na drodze, często wynikających z zaistniałych tragicznych w skutkach zdarzeń, wciąż spotkać można na terenie powiatu średzkiego nieodpowiedzialnych kierowców.

 

Kilka ostatnich dni pokazało, że dla niektórych osób bezpieczeństwo własne oraz innych nie ma znaczenia.

Tylko jednego dnia i to w niespełna 2 i pół godziny średzcy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów. Mężczyźni pomimo tego, że znajdowali się pod znacznym wpływem alkoholu, poruszali się rowerami drogą publiczną. Na szczęście nie spowodowali żadnego zdarzenia drogowego, bowiem funkcjonariusze w porę interweniowali.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej patrolując teren miasta w niespełna 2 i pół godziny zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów. Mężczyźni w wieku od 36 do 63 lat, mając za nic bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu, poruszali się swoimi jednośladami ulicami miasta.

Niechlubne pierwsze miejsce przypadło najmłodszemu z mężczyzn, bowiem 36-letni mieszkaniec powiatu średzkiego miał w organizmie blisko dwa i pół promila alkoholu. Dwaj pozostali półtora oraz jeden promil. Zatrzymani rowerzyści po wykonaniu z nimi czynności i ukaraniu mandatami karnymi zostali zwolnieni.

W kolejnych dniach policjanci zatrzymali 51-letniego kierującego samochodem marki Daewoo. Nieodpowiedzialny kierowca wpadł po tym, jak inny uczestnik ruchu powiadomił policję o jego niebezpiecznym sposobie jazdy samochodem. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Po sporządzeniu dokumentacji procesowej mężczyzna został zwolniony, a jego pojazd zabezpieczony pomocą drogową. 51-latek odpowie teraz przed sądem.

Kolejny już raz apelujemy do kierujących zarówno pojazdami mechanicznymi, jak i rowerami o zdrowy rozsądek. Siadając za kierownicę nie ma miejsca na alkohol, który zaburza właściwą ocenę sytuacji na drodze, wpływa na spowolnienie reakcji i skłania do zachowań, na które nie byłoby miejsca „na trzeźwo”.

Wyłącznie subiektywne przekonanie o swoich doskonałych umiejętnościach jako kierowcy, również pod wpływem alkoholu oraz pewność, że przecież nic się nie stanie, nie są gwarantem bezpieczeństwa naszego ani innych uczestników ruchu drogowego. Chwila nieuwagi, jeden błąd może kosztować nas lub kogoś utratę życia lub zdrowia.

(ms/kpp) fot. policja

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Milan
  I co to da że będą sklepy zamknięte śmiech na sali ludzie mniej zarobią bo za niedzielę więcej zarabiają ...

  Czytaj więcej...

   
 • Jan
  I bardzo dobrze jestem za zamknięciem sklepów szczególnie monopolowych lumpy na cpn nie pójdą bo tam ...

  Czytaj więcej...

   
 • MEGG
  mogli zrobic referendum i wyszło by kto chce wolne , a kto pracujące niedziele.

  Czytaj więcej...

   
 • 123
  W tym okręgu radnym chyba jest Lisiecki a nie Hamkało a więc moim skromnym zdaniem zmiana jak najbardziej ...

  Czytaj więcej...

   
 • mieszkaniec
  Moim zdaniem to kampania i dlatego jestem na nie.Na pewno nie zagłosuję na kogoś kogo lansuje się po ...

  Czytaj więcej...

   
 • kaufman
  kurcze ja mam troche za daleko :-x

  Czytaj więcej...

   
 • CykCyk
  Wszystkie sklepy będą się nazywać ORLEN i będą otwarte 24/H

  Czytaj więcej...

   
 • taktak
  będzie czas przywyknąc ;)

  Czytaj więcej...

   
 • Dyzio
  Będzie rozpacz i tragedia w Środzie. W sobotę murowany paraliż sklepów, jakby je mieli na tydzień ...

  Czytaj więcej...

   
 • staryESELDUCH
  Wielce Możny Szanowny Pan Miłościwie nam panujący komendant niech się zajmie parkowaniem między ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box