Dzisiaj jest: 17 Marzec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Gertruda, Patryk, Zbigniew

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1213 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

alkomat 0Pomimo wielu powtarzających się apeli o rozsądek na drodze, często wynikających z zaistniałych tragicznych w skutkach zdarzeń, wciąż spotkać można na terenie powiatu średzkiego nieodpowiedzialnych kierowców.

 

Kilka ostatnich dni pokazało, że dla niektórych osób bezpieczeństwo własne oraz innych nie ma znaczenia.

Tylko jednego dnia i to w niespełna 2 i pół godziny średzcy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów. Mężczyźni pomimo tego, że znajdowali się pod znacznym wpływem alkoholu, poruszali się rowerami drogą publiczną. Na szczęście nie spowodowali żadnego zdarzenia drogowego, bowiem funkcjonariusze w porę interweniowali.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej patrolując teren miasta w niespełna 2 i pół godziny zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów. Mężczyźni w wieku od 36 do 63 lat, mając za nic bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu, poruszali się swoimi jednośladami ulicami miasta.

Niechlubne pierwsze miejsce przypadło najmłodszemu z mężczyzn, bowiem 36-letni mieszkaniec powiatu średzkiego miał w organizmie blisko dwa i pół promila alkoholu. Dwaj pozostali półtora oraz jeden promil. Zatrzymani rowerzyści po wykonaniu z nimi czynności i ukaraniu mandatami karnymi zostali zwolnieni.

W kolejnych dniach policjanci zatrzymali 51-letniego kierującego samochodem marki Daewoo. Nieodpowiedzialny kierowca wpadł po tym, jak inny uczestnik ruchu powiadomił policję o jego niebezpiecznym sposobie jazdy samochodem. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Po sporządzeniu dokumentacji procesowej mężczyzna został zwolniony, a jego pojazd zabezpieczony pomocą drogową. 51-latek odpowie teraz przed sądem.

Kolejny już raz apelujemy do kierujących zarówno pojazdami mechanicznymi, jak i rowerami o zdrowy rozsądek. Siadając za kierownicę nie ma miejsca na alkohol, który zaburza właściwą ocenę sytuacji na drodze, wpływa na spowolnienie reakcji i skłania do zachowań, na które nie byłoby miejsca „na trzeźwo”.

Wyłącznie subiektywne przekonanie o swoich doskonałych umiejętnościach jako kierowcy, również pod wpływem alkoholu oraz pewność, że przecież nic się nie stanie, nie są gwarantem bezpieczeństwa naszego ani innych uczestników ruchu drogowego. Chwila nieuwagi, jeden błąd może kosztować nas lub kogoś utratę życia lub zdrowia.

(ms/kpp) fot. policja

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • marek perlak
  jak ty,bartoszto" potrzebujesz do poderwania fajnej dziewczyny usług internetu,to słabo widzę proces ...

  Czytaj więcej...

   
 • Średzianin
  Nasza władza bardzo lubi jeździć po imprezach,a nie w głowie im ulice i drogi zasypane śniegiem i ...

  Czytaj więcej...

   
 • Olo
  Oszczędzają, dobrze że niedługo odwilż...

  Czytaj więcej...

   
 • taktak
  na żywo może tak byc - internet rządzi :-)

  Czytaj więcej...

   
 • bartoszto
  Ale to są przydatne informację. Teraz wiem że w mojej okolicy są zalotne singielki i tylko czekają ...

  Czytaj więcej...

   
 • Średzianin
  Pierdu-pierdu a drogi nie ma kto oczyścić ze śniegu i błota.Gdzie jest służba drogowa,za co biorą ...

  Czytaj więcej...

   
 • Adasem
  Przypomnę, że Adaś należy doDReSu. To prawie jak platforma i PiS nie ma tutaj nic do tego. W Środzie ...

  Czytaj więcej...

   
 • marek perlak
  proszę redakcię ,aby wywaliła te namolne reklamy środków na potencję(nie dlatego,iż sam ich jeszcze nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • marek perlak
  ważna informacja!!! jestem mieszkańcem Juszczyna,od wielu lat korzystam z komunikacji publiczne,.dowiedziałem ...

  Czytaj więcej...

   
 • An
  Finka szczęśliwie wróciła do domu. Dziękujemy za pomoc w odnalezieniu naszej "powsinogi"

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box