Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

STOP 0„DOPALACZOM STOP! – WYBIERAM ŻYCIE” to temat konferencji, która odbędzie się 22 listopada w średzkim domu kultury.

 

Organizatorami spotkania są starosta powiatu średzkiego, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu oraz dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Środzie Śląskiej.

W programie konferencji znalazły się tematyczne wykłady dotyczące m. in. sposobów zwalczania zagrożeń, skutków zdrowotnych zażywania dopalaczy oraz motywacji i skłonności do stosowania używek. Głos zabiorą też przedstawiciele policji oraz prokuratury, którzy opowiedzą o swoich działaniach.

– Konferencja adresowana jest do starszej młodzieży. Nagłośniając ten problem chcemy uświadomić uczniom jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą branie ,,dopalaczy”, jakie skutki zdrowotne i psychospołeczne to powoduje. Naszym celem jest ochronić zdrowie i życie młodych ludzi oraz uniknąć dramatu wielu rodzin. Zakładamy, że jeśli uda nam się uchronić choć jedno życie i jedną rodzinę to już będzie można mówić o sukcesie, a jeśli rzeczywiście zmienimy myślenie młodych ludzi to będziemy bardzo usatysfakcjonowani – wyjaśnia Anna Wojtasińska - Żygadło, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny.

Początek konferencji godzina. 10.00. Chęć udziału należy zgłosić do 20 listopada pod nr tel. 71 371 27 60.

(rfp) fot. rfp