Dzisiaj jest: 13 Grudzień 2017    |    IMIENINY MAJĄ: Łucja, Otylia, Eugeniusz

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1110 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

PRACA DLA OPERATORA MASZYN…

voestalpine Rotec Sp. z o.o. jest producentem komponentów dla dostawców... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

skrzyzowanie 0Na koniec roku mamy dobre wiadomości dla mieszkańców powiatu średzkiego. Długo wyczekiwana inwestycja, jaką jest budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi krajowej 94 z ulicą Wiejską w Środzie Śląskiej zostanie zrealizowana w przyszłym roku.

To już pewne. Po roku rozmów i starań, mamy dobre wiadomości dla kierowców poruszających się DK 94 i mieszkańców naszego miasta. W przyszłym roku na skrzyżowaniu wspomnianych dróg wykonana zostanie sygnalizacja świetlna. W styczniu tego roku w sprawie poprawy bezpieczeństwa burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński i jego doradca ds. projektów kluczowych w sferze bezpieczeństwa publicznego Dariusz Łopuszyński spotkali się z p.o. dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu, Ewą Bojarczak.

- Jeśli chodzi o tę największą inwestycję, czyli budowę sygnalizacji świetlnej wraz z dostosowaniem geometrii skrzyżowania drogi DK94 z ul. Wiejską sytuacja jest klarowna. Otrzymaliśmy potwierdzenie, że to przedsięwzięcie jest ujęte w planach inwestycyjnych GDDKiA i programie krajowym likwidacji miejsc niebezpiecznych – informował nas w styczniu Dariusz Łopuszyński, doradca burmistrza ds. projektów kluczowych w sferze bezpieczeństwa publicznego. - Istotnym jest fakt, że stało się to już w 2015 r. Jest również pełna, obustronna zgoda między Gminą środa Ślaska a GDDKiA w kwestii konieczności uruchomienia sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu. Wskazana też była budowa prawoskrętu od strony Ciechowa na DK 94 w kierunku Wrocławia - podkreślał doradca burmistrza.

DK 94 w Ogólnopolskim Programie Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych na lata 2014-2023

Od 2015 roku kilka odcinków drogi krajowej 94 ujętych jest w Ogólnopolskim Programie Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych na lata 2014-2023. Jak nas poinformowano, gmina Środa Śląska jest na etapie przygotowania dokumentacji w celu ogłoszenia przetargu na przygotowanie projektu technicznego na wykonanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi krajowej 94 z ulicą Wiejską.

O sytuację średzkiej obwodnicy i budowy sygnalizacji zapytaliśmy we wrocławskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

 - Informuję, że w pełni zasadna jest przebudowa skrzyżowania DK94 z ul. Wiejską w Środzie Śląskiej, ponieważ przeprowadzone diagnozy bezpieczeństwa ruchu wykazały konieczność wykonania tej inwestycji. Zadanie zostało zgłoszone do Programu Budowy Dróg Krajowych (PBDK) na lata 2014-2023 – poinformowała nas Magda Szumiata zajmująca w GDDKiA Stanowisko ds. Komunikacji Społecznej. - Z uwagi na to, że DK94 jest drogą alternatywna do autostrady A4 oraz z uwagi na uwarunkowania ruchowe generujące zwiększoną liczbę wypadków i kolizji, GDDKiA w czerwcu br. zarekomendowała "Budowę sygnalizacji  świetlnej na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 z drogą powiatową nr 2075D w Środzie Śląskiej" jako zadanie do realizacji z Programu Likwidacji Miejsce Niebezpiecznych, który widnieje w PBDK, w roku 2018 – dodaje.

Jak podkreśla Magdalena Szumiata, w momencie uzyskania zapewnienia finansowego przedmiotowej inwestycji GDDKiA rozpocznie działania w kierunku realizacji.

O dalszych działaniach związanych z realizacją inwestycji będziemy Państwa na bieżąco informować.

 

(isz), Fot. W. Kalita

skrzyzowanie 1

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Paweł
  Z taką ekipą przy władzy mogli nie ruszać starego rynku. Powinni powiedzieć kto zawinił i dlaczego, a ...

  Czytaj więcej...

   
 • Waldi
  Na szczescie za rok zmienimy ten wyzszy poziom rozwoju na normalny i rzeczowy poziom

  Czytaj więcej...

   
 • Średzianin
  Pan Artur na pewno jest usatysfakcjonowany rzeczowe i wyczerpujące odpowiedzi widać że burmistrz miał ...

  Czytaj więcej...

   
 • Rachciach
  A Ksiądz Proboszcz jeździ najnowszym BWM,a będzie mówił, że żyrandol w Kościele kosztuje 40 tys zł i ...

  Czytaj więcej...

   
 • Mietek
  Tyle czasu to robic a przeciez ktos kiedys powiedzial ze rynek ma byc gotowy na Swieto Wina. Chyba ...

  Czytaj więcej...

   
 • brukarz
  A może wójt ujawni jaką swoją kwotą z prywatnego portfela wsparł ten wspaniały pomysł oraz kwoty ...

  Czytaj więcej...

   
 • Janek
  Gratulacje dla zawodników i trenera. :lol:

  Czytaj więcej...

   
 • stan
  a ile kosztuje wpisowe na taki turniej ?

  Czytaj więcej...

   
 • Joanna Bal
  CIEKAWA JESTEM CO NA KONIEC POWIEDZĄ ZNAM NIE TYLKO ZWYKŁYCH Z CHODNIKA LUDZI ALE WYŻEJ POSTAWIONYCH ...

  Czytaj więcej...

   
 • TAK
  tak i będa tam przywiązywac w upały hejterów - pewne info!

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box