Dzisiaj jest: 21 Luty 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Eleonora, Feliks, Kiejstus

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1047 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

skrzyzowanie 0Na koniec roku mamy dobre wiadomości dla mieszkańców powiatu średzkiego. Długo wyczekiwana inwestycja, jaką jest budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi krajowej 94 z ulicą Wiejską w Środzie Śląskiej zostanie zrealizowana w przyszłym roku.

To już pewne. Po roku rozmów i starań, mamy dobre wiadomości dla kierowców poruszających się DK 94 i mieszkańców naszego miasta. W przyszłym roku na skrzyżowaniu wspomnianych dróg wykonana zostanie sygnalizacja świetlna. W styczniu tego roku w sprawie poprawy bezpieczeństwa burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński i jego doradca ds. projektów kluczowych w sferze bezpieczeństwa publicznego Dariusz Łopuszyński spotkali się z p.o. dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu, Ewą Bojarczak.

- Jeśli chodzi o tę największą inwestycję, czyli budowę sygnalizacji świetlnej wraz z dostosowaniem geometrii skrzyżowania drogi DK94 z ul. Wiejską sytuacja jest klarowna. Otrzymaliśmy potwierdzenie, że to przedsięwzięcie jest ujęte w planach inwestycyjnych GDDKiA i programie krajowym likwidacji miejsc niebezpiecznych – informował nas w styczniu Dariusz Łopuszyński, doradca burmistrza ds. projektów kluczowych w sferze bezpieczeństwa publicznego. - Istotnym jest fakt, że stało się to już w 2015 r. Jest również pełna, obustronna zgoda między Gminą środa Ślaska a GDDKiA w kwestii konieczności uruchomienia sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu. Wskazana też była budowa prawoskrętu od strony Ciechowa na DK 94 w kierunku Wrocławia - podkreślał doradca burmistrza.

DK 94 w Ogólnopolskim Programie Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych na lata 2014-2023

Od 2015 roku kilka odcinków drogi krajowej 94 ujętych jest w Ogólnopolskim Programie Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych na lata 2014-2023. Jak nas poinformowano, gmina Środa Śląska jest na etapie przygotowania dokumentacji w celu ogłoszenia przetargu na przygotowanie projektu technicznego na wykonanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi krajowej 94 z ulicą Wiejską.

O sytuację średzkiej obwodnicy i budowy sygnalizacji zapytaliśmy we wrocławskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

 - Informuję, że w pełni zasadna jest przebudowa skrzyżowania DK94 z ul. Wiejską w Środzie Śląskiej, ponieważ przeprowadzone diagnozy bezpieczeństwa ruchu wykazały konieczność wykonania tej inwestycji. Zadanie zostało zgłoszone do Programu Budowy Dróg Krajowych (PBDK) na lata 2014-2023 – poinformowała nas Magda Szumiata zajmująca w GDDKiA Stanowisko ds. Komunikacji Społecznej. - Z uwagi na to, że DK94 jest drogą alternatywna do autostrady A4 oraz z uwagi na uwarunkowania ruchowe generujące zwiększoną liczbę wypadków i kolizji, GDDKiA w czerwcu br. zarekomendowała "Budowę sygnalizacji  świetlnej na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 z drogą powiatową nr 2075D w Środzie Śląskiej" jako zadanie do realizacji z Programu Likwidacji Miejsce Niebezpiecznych, który widnieje w PBDK, w roku 2018 – dodaje.

Jak podkreśla Magdalena Szumiata, w momencie uzyskania zapewnienia finansowego przedmiotowej inwestycji GDDKiA rozpocznie działania w kierunku realizacji.

O dalszych działaniach związanych z realizacją inwestycji będziemy Państwa na bieżąco informować.

 

(isz), Fot. W. Kalita

skrzyzowanie 1

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • teżpacjent
  he he to pewnie w tej przychodni przy Kilińskiego. Też słyszałem takie teksty o miodzie. Normalka ...

  Czytaj więcej...

   
 • noko
  A wiec kochani nadszedł czas ze nasz kochany Rucinski przejmuje kontrole nad wszystkim pozbyl sie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Środa
  Problem tej przychodni jest bardzo złożony panie z recepcji odokładają rana tel. żeby nie można było ...

  Czytaj więcej...

   
 • taaa
  Już to widzę jak pracownik przez pół godz.rozmawia przez telefon a Pani mąż stoi grzecznie i cierpliwie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Grubbs
  Jak zwykle debile w tym kraju podejmuja decyzje.Wystarczy w ramach eksperymentu zainstalowac na tydzien ...

  Czytaj więcej...

   
 • jan
  A teraz w drugą stronę, stoisz w kolejce a Panie recepcjonistki zapisują tylko wizyty z ...

  Czytaj więcej...

   
 • masz wyjście
  Przenieś się do Esculapa , na Mostową ,do Kubika etc masz wybór ,po co się katujesz?!!!!

  Czytaj więcej...

   
 • ala
  Tak a jeśli ktoś nie może przyjśc osobiscie to jak ma dziecko o 7:40 zarejstrowac ???

  Czytaj więcej...

   
 • zbaraniały
  Tanio, szybko i dobrze? Nie tylko w medycynie to nie działa ;-)

  Czytaj więcej...

   
 • Ajarozumiemwszystkop
  Przecież od 7:40 jest rejestracja dzieci ..

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box