Dzisiaj jest: 20 Maj 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1525 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

ANDRZEJKI 0„Bal Czarownic i Magów”- pod tym właśnie hasłem Panie Katarzyna Rząsa i Katarzyna Pałasiewicz wraz z pomocą nauczyciela Aleksandrą Szynal zorganizowały tegoroczną noc andrzejkową w Przedszkolu Publicznym w Szczepanowie.

 

Same obchody „andrzejek” są starym ludowym zwyczajem poznawania przyszłości podczas czynienia wróżb oraz wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Obie Panie zaskakują nas zawsze ciekawymi i innowacyjnymi działaniami, których może im pozazdrościć niejedno przedszkole. Począwszy od zabaw, wycieczek, projektów, konkursów i różnego typu imprez po wyjazdy kilkudniowe, panie starają się wymyślać coraz to ciekawsze formy, aby zaspokoić potrzeby edukacyjne i rozwojowe swoich podopiecznych. Pomimo tego, iż przedszkolaki miały już możliwość nocowania w przedszkolu podczas „Nocy Andersena”, to właśnie w noc andrzejkową przekonały się o magii tego miejsca.


W dniu 10 listopada przedszkole zamieniło się w magiczne miejsce przeznaczone jedynie dla czarownic i magów. Zaproszeni goście przybyli na miotłach J świętować noc andrzejkową
i wywróżyć sobie przyszłość. Gdy wszyscy zasiedli na swoich miejscach, światła przygasły, a wtedy nastąpiło uroczyste rozpoczęcie zabawy.

Nauczycielki przebrane za czarownice, przywitały wszystkich piosenką „Czarownica z księżyca” poruszając się wokół dzieci na swych czarodziejskich miotłach- jak stwierdziły jednogłośnie- napędzanych energią księżycową. Następnie dzieci miały możliwość zaprezentowania na czerwonym dywanie swoich przebrań. Magii tego spotkania dodawały nie tylko czarownice i magowie, pięknie udekorowana sala, ale również zabawy i  rekwizyty.

Panie przygotowały i przeprowadziły wróżby andrzejkowe,  w czasie, których uczestnicy poznali swoją przyszłość. Wśród wróżb była: Szczęśliwa moneta”, „Magiczna szkatułka” „Zaczarowany kolor” „Kolega z serduszka” „Wór przeznaczenia”.

- Dzięki temu wiemy, że Mag Ksawery będzie wspaniale gotował, a Czarownica Hela zostanie rzeźbiarką. Wiemy też, który z magów będzie szył nam piękne stroje, a który opisze wszystkie nasze zabawy w swojej książce - śmieją się Panie wspominając noc. Do jednych z ciekawszych wróżb można zaliczyć tradycyjne „Lanie wosku”- które szczególnie zaciekawiło przedszkolaków. Interpretacji wróżby nie było końca - dzieci dopatrzyły się w powstałej figurze dosłownie wszystkiego - śmieje się jedna z nauczycielek wspominając tą wróżbę.

Noc andrzejkowa jednak, to nie tylko wróżby. W rytmie przebojów dziecięcych czarownice i magowie tańczyli wśród migających światełek i baniek mydlanych, od czasu do czasu szusując na swych miotłach. Panie nie zapomniały również o istotnym punkcie zabawy. Jak przystało na czarownice i magów, zasiadali oni w przerwach pomiędzy wróżbami i tańcami do suto zastawionego stołu. To, jak zaznaczają nauczycielki, nie udałoby się bez wspaniałych rodziców, którzy zaopatrzyli imprezę w same pyszności. Za co bardzo dziękują.

Po wróżbach i tańcach dzieci udały się na nocny seans bajkowy z duszkami, a po bajce spokojnie zasnęły na swoich przedszkolnych leżaczkach. Rankiem dzieci zostały odebrane przez stęsknionych rodziców i wszystkie zgodnie stwierdziły, że była to cudowna noc pełna zabawy, radości oraz uśmiechu i z niecierpliwością będą czekać na następny andrzejkowy bal.

Beata Zając - dyrektor

IMG 3469

IMG 3399

IMG 3525

IMG 3373

IMG 3532

IMG 3520

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • lolo
  Po ostatnim meczu z Polonii, który komentowałeś zapraszałeś na kolejny i powiedziałeś,...... "jak Wy ...

  Czytaj więcej...

   
 • Damian
  Bardzo fajne te festiwale szczególnie ten tego roczny . Powinny byc co roku a nie co 2 lata za ...

  Czytaj więcej...

   
 • Hlaski
  Pokój jego duszy....+

  Czytaj więcej...

   
 • DSR
  Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził... pomyślunku, wyobraźni i życzliwości ...

  Czytaj więcej...

   
 • Freddy
  This blog was... how do I say it? Relevant!! Finally I've found something that helped me. Kudos!

  Czytaj więcej...

   
 • Tressa
  Hello just wanted to give you a quick heads up. The text in your article seem to be running off ...

  Czytaj więcej...

   
 • Addie
  Your means of explaining everything in this piece of writing is really good, every one can without ...

  Czytaj więcej...

   
 • Damon
  Rigfht here is the right site foor anyone who wants tto understand this topic. You understand a whole ...

  Czytaj więcej...

   
 • Średzianin
  Smutna wiadomość . Bardzo znana postać - utożsamiana od zawsze z naszym miastem Żegnaj Panie Januszu ...

  Czytaj więcej...

   
 • wioskowi
  Do bloków we wrocisławicach to przecież droga powiatowa i chodnik powiatowy wiec chyba to zadanie ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box