Dzisiaj jest: 24 Maj 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Joanna, Zuzanna, Milena

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1072 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

1 ciechow6Ostatnie dni w Przedszkolu Publicznym w Ciechowie minęły pod kątem działań prozdrowotnych. Przedszkolaki wzięły również udział w Ogólnopolskiej akcji „Rzuć palenie razem z nami”.

 

 

16 listopada dzieci z Przedszkola Publicznego w Ciechowie wzięły udział w Ogólnopolskiej akcji „Rzuć palenie razem z nami”. Akcja ta polega na promowaniu zdrowego stylu życia bez palenia papierosów i realizowana jest przy współpracy z Sanepidem w Środzie Śląskiej. W naszym przedszkolu w poszczególnych grupach przeprowadzone zostały pogadanki  na temat szkodliwości substancji zawartych w papierosach na nasze zdrowie. Dzieci wykazały się wielkim zaangażowaniem i wiedzą na temat szkodliwości palenia papierosów, a także biernego wdychania dymu papierosowego. Wychowankowie swoją wiedzę „przelali na papier” - tworząc prace plastyczne na temat „ Mamo, tato – nie pal przy mnie”, „ Papieros to nie mój przyjaciel”. Prace te zostały umieszczone w szatni, dodatkowo dla rodziców udostępniono ulotki związane z realizowaną akcją. Po zajęciach w salach dzieci z grupy „Kwiatuszki” i „Elfy” przeszły ulicami Ciechowa z przygotowanymi wcześniej plakatami dotyczącymi szkodliwości palenia, a żeby uświetnić całą akcję głośno wołały „Nie pal przy mnie”, „Rzuć palenie”. 

Podtrzymując działalność profilaktyczną przedszkola nauczycielki z grupy "0" przygotowały wewnątrzprzedszkolny konkurs na temat zdrowego stylu życia. Quiz odbył się 17 listopada. Najstarsza grupa mogła wykazać się posiadaną wiedzą na temat zasad zdrowego żywienia. Celem konkursu było zachęcanie dzieci do przestrzegania zasad zdrowego stylu życia. Zadaniem przedszkolaków było między innymi: ułożenie puzzli, odnalezienie przyborów związanych z higieną osobistą, rozpoznawanie przedmiotów za pomocą dotyku, ilustrowanie ruchem wiersza, rozpoznanie obrazków zdrowej i niezdrowej żywności, a także rozwiązywanie zagadek o tematyce zdrowotnej. Nie zabrakło również zabaw ruchowych i gimnastyki na wesoło. Na zakończenie konkursu dzieci uzyskały drobne nagrody a także specjalnie przygotowane na tą okazje dyplomy poświadczające wiedzę przedszkolaków na tematy prozdrowotne. 

Podjęte działania bardzo spodobały się przedszkolakom, dlatego też w najbliższym czasie czekają nas kolejne ciekawe wydarzenie związane z działalnością prozdrowotną. Już wkrótce odbędzie się "Bal owoców", a kolejnie "Dzień Marchewki", "Dzień Ogórka", a także "Dzień Pomidora", na które dzieci już nie mogą się doczekać, i my również... 

(red, M.Abel i M.Markiewicz), Fot. Przedszkole w Ciechowie

1 ciechow1

1 ciechow2 001

1 ciechow3

1 ciechow4

1 ciechow6

1 ciechow7

1 ciechow8

1 ciechow9

1 IMG 6489

1 IMG 6556

ciechow

1 IMG 6650

Więcej zdjęć TUTAJ

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • Aaa
  Ja kilka razy dzwoniłem na policję że o 14:00 wyjeżdżają w lewo w kierunku Wrocławia nie patrząc czy ...

  Czytaj więcej...

   
 • Paweł
  Moim zdaniem policja chyba wie o tym co się tam dzieje. I skoro nic nie robi to pismo do nich nic nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Czytrlnik
  Jak zwykle ktoś się zajmuje nie tym co trzeba zaledwie kilometr dalej jest skrzyżowanie na którym ...

  Czytaj więcej...

   
 • Aha
  Zgadzam się z komentarzem hehe a co takiego robicie dla zwyklych mieszkańców ??? Już wiem oczy mydlicie ...

  Czytaj więcej...

   
 • skandal
  A czy takich wniosków,jak ten z notatki nie należałoby kierować do policji,służb drogowych i gminy.Roland ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kibic
  Nie w mieszkaniu tylko zjarala się komórka

  Czytaj więcej...

   
 • Tomek
  Dlaczego z takim oporem przychodzi nam budowa ROND? Cały świat jest buduje. Płynny ruch, brak kosztów ...

  Czytaj więcej...

   
 • Jan
  I bardzo dobrze do pierdla z dziadem za takie rzeczy. Uznają się za mafiosow to do pudła z debilami

  Czytaj więcej...

   
 • Racjonalna Gmina
  Nie mogę zrozumieć jakim sposobem w gminie Miękinia można a w Środzie śląskiej nie. Doskonałym ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kibic
  Kolejny artykuł bez informacji ile drużyn grało w poszczególnych kategoriach wiekowych dwójkach i ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box