Dzisiaj jest: 24 Marzec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Gabriel, Marek, Gabor

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 805 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nowy obraz mapy bitowej.bmp10 i 11 listopada na terenie gminy Kostomłoty uroczyście obchodzono 99 już rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Celebrowanie Narodowego Święta Niepodległości w Kostomłotach rozpoczęło się już dzień wcześniej, 10 listopada w Piotrowicach, gdzie samorządowcy gminy Kostomłoty pod pomnikiem Jeńców Wojennych złożyli wiązankę biało czerwonych kwiatów i zapalili znicz.

- Tradycją stało się by dzień  11 listopada obchodzić  uroczyście i w podniosłej atmosferze. 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości mieszkańcy gminy uczcili w duchu patriotyzmu  i szacunku do historii – informują na stronie pracownicy urzędu.

O godzinie 12 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św.  w Kostomłotach ksiądz Rafał Kupczak odprawił w intencji Ojczyzny mszę świętą. Następnie uroczystym korowodem pocztów sztandarowych, przedstawicieli samorządu, jednostek ochotniczych straży pożarnych, placówek oświatowych gminy Kostomłoty i mieszkańców udano się na cmentarz.

- Pod pomnikiem poświęconym „Ofiarom terroru hitlerowskiego, jeńcom wojennym i więźniom obozu koncentracyjnego Gross-Rosen zamordowanym w styczniu i lutym 1945 w Piotrowicach, Rzeczycy i Wichrowie, Społeczeństwo gminy Kostomłoty 1974” przy akompaniamencie Kapeli „Kostomłocianie” odśpiewano Hymn Narodowy, wysłuchano przemówienia w wykonaniu Pani Moniki Janiec i złożono wiązanki  biało czerwonych kwiatów – relacjonują wydarzenie pracownicy.

Uroczysta akademia

Kolejnym etapem obchodów uroczystości była akademia przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Mieczkowie. Podczas występów młodzi mieszkańcy gminy zaprezentowali zarówno pieśni, jak i wiersze patriotyczne.

- Uczestnicy biało czerwonego święta oraz Ci, którzy zadbali  o stronę artystyczną i reprezentowali swoje szkoły w zastępach sztandarowych są żywym przykładem, że troska o dobra narodowe, pamięć przodków są młodemu pokoleniu bliskie. Za udział w obchodach zebranym podziękował Stanisław Wicha wójt Gminy Kostomłoty – informują pracownicy. - Dziękujemy mieszkańcom za  zaangażowanym w aktywne praktykowanie lekcji patriotyzmu. Księdzu Rafałowi Kupczakowi dziękujemy za odprawienie mszy świętej w intencji Ojczyzny. Dziękujemy Strażakom za zapewnienie obecności sztandaru kombatanckiego. Szczególne słowa podziękowań kierujemy do młodzieży i dzieci, którzy mimo dnia wolnego od zajęć wspólnie z dyrektorami swoich szkół, nauczycielami, rodzicami celebrowali to piękne dla Polaków święto. Dziękujemy Kapeli Kostomłocianie za oprawę muzyczną i GOK za zorganizowanie obchodów – czytamy na stronie urzędu gminy.

(red), Fot. UG Kostomłoty

Nowy obraz mapy bitowej.bmp

Nowy obraz mapy bitowej 2.bmp

Nowy obraz mapy bitowej 3.bmp

Nowy obraz mapy bitowej 4.bmp

Nowy obraz mapy bitowej 5.bmp

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Russelces
  Приветствую всех! Нашел интересную фотоподборку на этом сайте: http://watafak.ru ...

  Czytaj więcej...

   
 • MarvinplAlf
  Приветствую! Класный у вас сайт! Что скажете по поводу этих новостей? ...

  Czytaj więcej...

   
 • Jasne
  Mi również nie wydano skierowania na RTG dla mnie i męża w Pulsie. Otrzymałam informację że skoro ...

  Czytaj więcej...

   
 • Ta pani
  Ta pani miała rację. Nie można w mieście grodzic wszystkiego! A że są właściciele psów, którzy po ...

  Czytaj więcej...

   
 • mamon
  Cała Świdnicka w kupach, białe pieseczki w kubraczkach też załatwiają się, ale ich właściciele tego nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • EvA
  Idzie wiosna nasi strażnicy wyjadą na rowerach o ile je znajda.

  Czytaj więcej...

   
 • pukpuk
  super pomysł, popieram

  Czytaj więcej...

   
 • kibic
  oj,daniel,Daniel-zostaw te babcie w spokoju... ;-)

  Czytaj więcej...

   
 • kibic poloni
  Dobrze ze boisko na kajakach ogrodzili,tam to sie dopiero dzialo.I gdzie jest teraz ta pani co sie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Stefan
  musisz zapytac staroste, on zna sie na tym najlepiej

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box