Dzisiaj jest: 18 Luty 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Konstancja, Maksym, Bernadeta

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1028 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

pobor 0W dniach 22-26 listopada będziemy obchodzić Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK. Gorąco zapraszamy do odwiedzenia naszego Centrum właśnie w tym okresie. 

 

Korzystając z okazji, składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Krwiodawcom. Jesteśmy bardzo wdzięczni za Wasze bezinteresowne działanie na rzecz ratowania życia i zdrowia drugiego człowieka. Trzeba wiedzieć, że oddawanie krwi to najpiękniejszy dar humanitarny. Życzymy zdrowia, wszelkiej pomyślności, wielu sukcesów i przekazujemy najszczersze wyrazy szacunku i wsparcia.

Dziękujemy za czynne włączanie się do naszych inicjatyw. 

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu dołoży wszelkich starań, aby Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK uczcić w sposób wyjątkowy i tym samym podziękować wszystkim Krwiodawcom za ich dar krwi.  W dniach 22-26 listopada, dla każdego kto odda krew, przygotowaliśmy drobne upominki. Natomiast     29 listopada, w Sukiennicach Wrocławskich, w Sali Sesyjnej odznaczymy 53 krwiodawców Tytułem Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu. Odznaczenie otrzymują krwiodawcy, którzy oddali, co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników.

A kto może oddawać krew? Krew może oddawać osoba w wieku 18-65 lat, ważąca powyżej 50kg i ciesząca się ogólnie dobrym stanem zdrowia. Należy być po lekkim posiłku i dobrze nawodnionym (w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów) ). Krew można oddawać co 8 tygodni. Kobiety 4 razy w roku, a mężczyźni 6 razy w roku. Samo oddawanie krwi pełnej trwa średnio 8 minut i jest bezbolesne. Sprzęt używany podczas donacji jest jednorazowy.  Aby oddać krew należy mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL, trzeba też wypełnić kwestionariusz, który zawiera pytania dotyczące stanu zdrowia.

Krew jest bezcenna i niezastąpiona niestety nie można jej długo magazynować, np. koncentrat krwinek czerwonych może być przechowywany tylko 42 dni, a koncentrat krwinek płytkowych maksymalnie 5 dni! Dlatego tak ważna jest jak najlepsza współpraca w dawcami wielokrotnymi i pozyskiwanie nowych Honorowych Dawców Krwi. Zachęcamy do  regularnego monitorowania stanów serduszek na naszej stronie, systematyczne oddawanie krwi i przypominanie o pacjentach, którzy czekają na ten niezastąpiony lek.

Dziękujemy bardzo za oddawaną krew i wielkie zaangażowanie Klubów i Krwiodawców w promowanie idei honorowego krwiodawstwa.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • misiek
  Mam swój typ w kategorii "cham roku". Przeprosiny rax do roku a potem heya....

  Czytaj więcej...

   
 • ze Środy
  Lepiej zajmijcie się Rucińskim, który wydaje publiczne pieniądze na jakieś chore publikacje, a nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • wyborca
  Tak sobie oglądam i dochodzę do wniosku, że są ludzie myślący w gminie Malczyce. Może dać szanse " ...

  Czytaj więcej...

   
 • kaśka
  no nie wierze - mamy cenzurę! redakcjo usuwać powinniście wulgaryzmy, a nie zwykłą opinie mieszkańca.

  Czytaj więcej...

   
 • ccc
  Niby nic, ale widac kto co może w tym kraju! Chodnik zniszczony, budynek nabiera wilgoci, "orła" można ...

  Czytaj więcej...

   
 • Chong
  You ought to be a part of a contest for one of the highest quality sites on the internet. I will ...

  Czytaj więcej...

   
 • Andrzej
  Drodzy Państwo Prosimy o to aby nie mieszać z błotem nauczycielki bo to tak naprawdę to nie ona jest ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kuba
  Ale śmieszne. Weźcie się za poważne sprawy, a nie wypisujecie takie pierdoły. Już nie macie czego się ...

  Czytaj więcej...

   
 • Janek
  Jakis tuman sie nachlal i uciekł , a pewnie tez 60 tka nie jechał

  Czytaj więcej...

   
 • Katarzyna
  Ten samochód leżał w rowie już w piątek ok.23.30

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box