Dzisiaj jest: 20 Maj 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1478 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

pobor 0W dniach 22-26 listopada będziemy obchodzić Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK. Gorąco zapraszamy do odwiedzenia naszego Centrum właśnie w tym okresie. 

 

Korzystając z okazji, składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Krwiodawcom. Jesteśmy bardzo wdzięczni za Wasze bezinteresowne działanie na rzecz ratowania życia i zdrowia drugiego człowieka. Trzeba wiedzieć, że oddawanie krwi to najpiękniejszy dar humanitarny. Życzymy zdrowia, wszelkiej pomyślności, wielu sukcesów i przekazujemy najszczersze wyrazy szacunku i wsparcia.

Dziękujemy za czynne włączanie się do naszych inicjatyw. 

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu dołoży wszelkich starań, aby Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK uczcić w sposób wyjątkowy i tym samym podziękować wszystkim Krwiodawcom za ich dar krwi.  W dniach 22-26 listopada, dla każdego kto odda krew, przygotowaliśmy drobne upominki. Natomiast     29 listopada, w Sukiennicach Wrocławskich, w Sali Sesyjnej odznaczymy 53 krwiodawców Tytułem Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu. Odznaczenie otrzymują krwiodawcy, którzy oddali, co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników.

A kto może oddawać krew? Krew może oddawać osoba w wieku 18-65 lat, ważąca powyżej 50kg i ciesząca się ogólnie dobrym stanem zdrowia. Należy być po lekkim posiłku i dobrze nawodnionym (w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów) ). Krew można oddawać co 8 tygodni. Kobiety 4 razy w roku, a mężczyźni 6 razy w roku. Samo oddawanie krwi pełnej trwa średnio 8 minut i jest bezbolesne. Sprzęt używany podczas donacji jest jednorazowy.  Aby oddać krew należy mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL, trzeba też wypełnić kwestionariusz, który zawiera pytania dotyczące stanu zdrowia.

Krew jest bezcenna i niezastąpiona niestety nie można jej długo magazynować, np. koncentrat krwinek czerwonych może być przechowywany tylko 42 dni, a koncentrat krwinek płytkowych maksymalnie 5 dni! Dlatego tak ważna jest jak najlepsza współpraca w dawcami wielokrotnymi i pozyskiwanie nowych Honorowych Dawców Krwi. Zachęcamy do  regularnego monitorowania stanów serduszek na naszej stronie, systematyczne oddawanie krwi i przypominanie o pacjentach, którzy czekają na ten niezastąpiony lek.

Dziękujemy bardzo za oddawaną krew i wielkie zaangażowanie Klubów i Krwiodawców w promowanie idei honorowego krwiodawstwa.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • Kourtney
  This information is priceless. How can I find out more? Feel free to surf to my weblog; Grow faster ...

  Czytaj więcej...

   
 • Biała
  Boźe to muj były wychowawca niech mu lekka ziemia będzie :zzz był dobrym i wspaniałym nauczycielem

  Czytaj więcej...

   
 • lolo
  Po ostatnim meczu z Polonii, który komentowałeś zapraszałeś na kolejny i powiedziałeś,...... "jak Wy ...

  Czytaj więcej...

   
 • Damian
  Bardzo fajne te festiwale szczególnie ten tego roczny . Powinny byc co roku a nie co 2 lata za ...

  Czytaj więcej...

   
 • Hlaski
  Pokój jego duszy....+

  Czytaj więcej...

   
 • DSR
  Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził... pomyślunku, wyobraźni i życzliwości ...

  Czytaj więcej...

   
 • Freddy
  This blog was... how do I say it? Relevant!! Finally I've found something that helped me. Kudos!

  Czytaj więcej...

   
 • Tressa
  Hello just wanted to give you a quick heads up. The text in your article seem to be running off ...

  Czytaj więcej...

   
 • Addie
  Your means of explaining everything in this piece of writing is really good, every one can without ...

  Czytaj więcej...

   
 • Damon
  Rigfht here is the right site foor anyone who wants tto understand this topic. You understand a whole ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box