Dzisiaj jest: 14 Grudzień 2017    |    IMIENINY MAJĄ: Alfred, Izydor

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1180 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

PRACA DLA OPERATORA MASZYN…

voestalpine Rotec Sp. z o.o. jest producentem komponentów dla dostawców... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

pobor 0W dniach 22-26 listopada będziemy obchodzić Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK. Gorąco zapraszamy do odwiedzenia naszego Centrum właśnie w tym okresie. 

 

Korzystając z okazji, składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Krwiodawcom. Jesteśmy bardzo wdzięczni za Wasze bezinteresowne działanie na rzecz ratowania życia i zdrowia drugiego człowieka. Trzeba wiedzieć, że oddawanie krwi to najpiękniejszy dar humanitarny. Życzymy zdrowia, wszelkiej pomyślności, wielu sukcesów i przekazujemy najszczersze wyrazy szacunku i wsparcia.

Dziękujemy za czynne włączanie się do naszych inicjatyw. 

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu dołoży wszelkich starań, aby Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK uczcić w sposób wyjątkowy i tym samym podziękować wszystkim Krwiodawcom za ich dar krwi.  W dniach 22-26 listopada, dla każdego kto odda krew, przygotowaliśmy drobne upominki. Natomiast     29 listopada, w Sukiennicach Wrocławskich, w Sali Sesyjnej odznaczymy 53 krwiodawców Tytułem Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu. Odznaczenie otrzymują krwiodawcy, którzy oddali, co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników.

A kto może oddawać krew? Krew może oddawać osoba w wieku 18-65 lat, ważąca powyżej 50kg i ciesząca się ogólnie dobrym stanem zdrowia. Należy być po lekkim posiłku i dobrze nawodnionym (w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów) ). Krew można oddawać co 8 tygodni. Kobiety 4 razy w roku, a mężczyźni 6 razy w roku. Samo oddawanie krwi pełnej trwa średnio 8 minut i jest bezbolesne. Sprzęt używany podczas donacji jest jednorazowy.  Aby oddać krew należy mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL, trzeba też wypełnić kwestionariusz, który zawiera pytania dotyczące stanu zdrowia.

Krew jest bezcenna i niezastąpiona niestety nie można jej długo magazynować, np. koncentrat krwinek czerwonych może być przechowywany tylko 42 dni, a koncentrat krwinek płytkowych maksymalnie 5 dni! Dlatego tak ważna jest jak najlepsza współpraca w dawcami wielokrotnymi i pozyskiwanie nowych Honorowych Dawców Krwi. Zachęcamy do  regularnego monitorowania stanów serduszek na naszej stronie, systematyczne oddawanie krwi i przypominanie o pacjentach, którzy czekają na ten niezastąpiony lek.

Dziękujemy bardzo za oddawaną krew i wielkie zaangażowanie Klubów i Krwiodawców w promowanie idei honorowego krwiodawstwa.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • ada
  Piękne pytania, piękne odpowiedzi... A kiedy cdn???

  Czytaj więcej...

   
 • Paweł
  Ktoś powinien odpowiedzieć za niegospodarność. Raz zamalowali drugi raz zmywają. Chociaż jaki Pan ...

  Czytaj więcej...

   
 • absmak
  bo ten Bartek, to jest naprawdę w porzo gość-i chyba lepszy niz ojciec...:)

  Czytaj więcej...

   
 • do Jana S
  Doskonałe pytanie na najbliższą sesję, kiedy to wójt będzie podsumowywał rok. Był to na pewno dobry rok ...

  Czytaj więcej...

   
 • gal
  Lezie to jak bydło z pastwiska nie patrzy, jak człowiek zwróci uwagę to stoi z rozdziawioną gębą.Jak ...

  Czytaj więcej...

   
 • Admin
  Zapewniam, że redakcja sprawdziła. Biuro Rekordów potwierdza autentyczność certyfikatu.

  Czytaj więcej...

   
 • Kasia
  Trzeba, bylo przedłużyć te pasy i zrobić takie szersze dla ludzi z Biedronki i targu. Dzień dyszla, czyli ...

  Czytaj więcej...

   
 • Mietek
  Nasz Liroy znowu szokuje. Czy ktos sprawdzal autentucznosc tego certyfikatu ?. Cos gosc czepil sie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Cykcyk
  Organizuje narodową zbiórkę na czarną farbę!!! Więcej info już niedługo.

  Czytaj więcej...

   
 • rodzic
  Nie ma czegoś takiego jak wpisowe Żeby wystartowac w zawodach należy byc zrzeszonym w klubie należącym ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box