Dzisiaj jest: 14 Grudzień 2017    |    IMIENINY MAJĄ: Alfred, Izydor

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1181 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

PRACA DLA OPERATORA MASZYN…

voestalpine Rotec Sp. z o.o. jest producentem komponentów dla dostawców... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

wiaty 0Przy peronach obok dworca autobusowego w Środzie Śląskiej na koszt gminy w kwietniu br. postawiono wiaty przystankowe. Służyły pasażerom przez kilka miesięcy, teraz Polbus każe je usunąć, bo zakończył się czas dzierżawy terenu przez gminę.

 

Tymczasem wiaty dalej powinny służyć pasażerom, ponieważ są zlokalizowane na peronie odjazdowym Polbus, przy gminnym dworcu autobusowym.

Celem ustawienia wiat przystankowych przez Gminę było poprawienie standardu obsługi pasażerów na terenie peronu, który Gmina Środa Śląska dzierżawiła od spółki POLBUS-PKS. Gmina zleciła ustawienie wiat przystankowych na swój koszt – przeznaczyła na to prawie 11,5 tys. zł. Po upływie okresu wypowiedzenia umowy dzierżawy sporządzono protokół przekazania, w którym zawarto zapis mówiący o tym, że strony do 15 listopada br. ustalą sposób rozliczenia za zamontowane wiaty. Niestety, 26 października do magistratu wpłynęła odpowiedź spółki POLBUS-PKS, w której Prezes Krzysztof Balawejder odmawia podpisania protokołu i wzywa do usunięcia wiat w terminie 7 dni. Gmina wnioskuje o polubowne zakończenie sprawy i proponuje pozostawienie wiat przy peronie i podzielenie się kosztami analogicznie do czasu użytkowania. Odpowiedź spółki nie jest jeszcze znana.

Przypomnijmy: gmina Środa Śląska od maja 2015 roku prowadziła rozmowy z prezesem spółki Polbus dotyczące możliwości udostępnienia peronów autobusowych przy średzkim dworcu dla przewoźników prywatnych, obsługujących linie lokalne na terenie powiatu oraz międzymiastowe, np. Środa Śląska – Wrocław, Wrocław – Lubin, co byłoby bardzo korzystne dla pasażerów, którzy obecnie muszą czekać na terenie za "Handlowcem" bez żadnej wiaty, w oddaleniu od dworca autobusowego.

5 września 2016 r. Burmistrz Adam Ruciński doprowadził do podpisania umowy dzierżawy jednego z peronów przez Polbus na rzecz gminy na okres 10 lat, tak aby gmina mogła dalej udostępnić ten peron przewoźnikom prywatnym i dla planowanej przez magistrat gminnej komunikacji autobusowej.

Niestety, po 24 dniach od podpisania umowy dzierżawy tj. 29 września, prezes Polbusu Krzysztof Balawejder, w sposób jednostronny i niespodziewany wypowiedział gminie tę umowę dzierżawy. Roczny okres wypowiedzenia umowy obowiązywał do końca września 2017 r. Na dziś Polbus żąda usunięcia wiat na peronie, co jest wbrew interesom pasażerów.

(um) fot. ug

wiaty 1

Postawione na koszt gminy wiaty przystankowe przy średzkim dworcu autobusowym.

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • ada
  Piękne pytania, piękne odpowiedzi... A kiedy cdn???

  Czytaj więcej...

   
 • Paweł
  Ktoś powinien odpowiedzieć za niegospodarność. Raz zamalowali drugi raz zmywają. Chociaż jaki Pan ...

  Czytaj więcej...

   
 • absmak
  bo ten Bartek, to jest naprawdę w porzo gość-i chyba lepszy niz ojciec...:)

  Czytaj więcej...

   
 • do Jana S
  Doskonałe pytanie na najbliższą sesję, kiedy to wójt będzie podsumowywał rok. Był to na pewno dobry rok ...

  Czytaj więcej...

   
 • gal
  Lezie to jak bydło z pastwiska nie patrzy, jak człowiek zwróci uwagę to stoi z rozdziawioną gębą.Jak ...

  Czytaj więcej...

   
 • Admin
  Zapewniam, że redakcja sprawdziła. Biuro Rekordów potwierdza autentyczność certyfikatu.

  Czytaj więcej...

   
 • Kasia
  Trzeba, bylo przedłużyć te pasy i zrobić takie szersze dla ludzi z Biedronki i targu. Dzień dyszla, czyli ...

  Czytaj więcej...

   
 • Mietek
  Nasz Liroy znowu szokuje. Czy ktos sprawdzal autentucznosc tego certyfikatu ?. Cos gosc czepil sie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Cykcyk
  Organizuje narodową zbiórkę na czarną farbę!!! Więcej info już niedługo.

  Czytaj więcej...

   
 • rodzic
  Nie ma czegoś takiego jak wpisowe Żeby wystartowac w zawodach należy byc zrzeszonym w klubie należącym ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box