Dzisiaj jest: 20 Maj 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1468 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

wiaty 0Przy peronach obok dworca autobusowego w Środzie Śląskiej na koszt gminy w kwietniu br. postawiono wiaty przystankowe. Służyły pasażerom przez kilka miesięcy, teraz Polbus każe je usunąć, bo zakończył się czas dzierżawy terenu przez gminę.

 

Tymczasem wiaty dalej powinny służyć pasażerom, ponieważ są zlokalizowane na peronie odjazdowym Polbus, przy gminnym dworcu autobusowym.

Celem ustawienia wiat przystankowych przez Gminę było poprawienie standardu obsługi pasażerów na terenie peronu, który Gmina Środa Śląska dzierżawiła od spółki POLBUS-PKS. Gmina zleciła ustawienie wiat przystankowych na swój koszt – przeznaczyła na to prawie 11,5 tys. zł. Po upływie okresu wypowiedzenia umowy dzierżawy sporządzono protokół przekazania, w którym zawarto zapis mówiący o tym, że strony do 15 listopada br. ustalą sposób rozliczenia za zamontowane wiaty. Niestety, 26 października do magistratu wpłynęła odpowiedź spółki POLBUS-PKS, w której Prezes Krzysztof Balawejder odmawia podpisania protokołu i wzywa do usunięcia wiat w terminie 7 dni. Gmina wnioskuje o polubowne zakończenie sprawy i proponuje pozostawienie wiat przy peronie i podzielenie się kosztami analogicznie do czasu użytkowania. Odpowiedź spółki nie jest jeszcze znana.

Przypomnijmy: gmina Środa Śląska od maja 2015 roku prowadziła rozmowy z prezesem spółki Polbus dotyczące możliwości udostępnienia peronów autobusowych przy średzkim dworcu dla przewoźników prywatnych, obsługujących linie lokalne na terenie powiatu oraz międzymiastowe, np. Środa Śląska – Wrocław, Wrocław – Lubin, co byłoby bardzo korzystne dla pasażerów, którzy obecnie muszą czekać na terenie za "Handlowcem" bez żadnej wiaty, w oddaleniu od dworca autobusowego.

5 września 2016 r. Burmistrz Adam Ruciński doprowadził do podpisania umowy dzierżawy jednego z peronów przez Polbus na rzecz gminy na okres 10 lat, tak aby gmina mogła dalej udostępnić ten peron przewoźnikom prywatnym i dla planowanej przez magistrat gminnej komunikacji autobusowej.

Niestety, po 24 dniach od podpisania umowy dzierżawy tj. 29 września, prezes Polbusu Krzysztof Balawejder, w sposób jednostronny i niespodziewany wypowiedział gminie tę umowę dzierżawy. Roczny okres wypowiedzenia umowy obowiązywał do końca września 2017 r. Na dziś Polbus żąda usunięcia wiat na peronie, co jest wbrew interesom pasażerów.

(um) fot. ug

wiaty 1

Postawione na koszt gminy wiaty przystankowe przy średzkim dworcu autobusowym.

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • Kourtney
  This information is priceless. How can I find out more? Feel free to surf to my weblog; Grow faster ...

  Czytaj więcej...

   
 • Biała
  Boźe to muj były wychowawca niech mu lekka ziemia będzie :zzz był dobrym i wspaniałym nauczycielem

  Czytaj więcej...

   
 • lolo
  Po ostatnim meczu z Polonii, który komentowałeś zapraszałeś na kolejny i powiedziałeś,...... "jak Wy ...

  Czytaj więcej...

   
 • Damian
  Bardzo fajne te festiwale szczególnie ten tego roczny . Powinny byc co roku a nie co 2 lata za ...

  Czytaj więcej...

   
 • Hlaski
  Pokój jego duszy....+

  Czytaj więcej...

   
 • DSR
  Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził... pomyślunku, wyobraźni i życzliwości ...

  Czytaj więcej...

   
 • Freddy
  This blog was... how do I say it? Relevant!! Finally I've found something that helped me. Kudos!

  Czytaj więcej...

   
 • Tressa
  Hello just wanted to give you a quick heads up. The text in your article seem to be running off ...

  Czytaj więcej...

   
 • Addie
  Your means of explaining everything in this piece of writing is really good, every one can without ...

  Czytaj więcej...

   
 • Damon
  Rigfht here is the right site foor anyone who wants tto understand this topic. You understand a whole ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box