Dzisiaj jest: 18 Luty 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Konstancja, Maksym, Bernadeta

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1011 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

wiaty 0Przy peronach obok dworca autobusowego w Środzie Śląskiej na koszt gminy w kwietniu br. postawiono wiaty przystankowe. Służyły pasażerom przez kilka miesięcy, teraz Polbus każe je usunąć, bo zakończył się czas dzierżawy terenu przez gminę.

 

Tymczasem wiaty dalej powinny służyć pasażerom, ponieważ są zlokalizowane na peronie odjazdowym Polbus, przy gminnym dworcu autobusowym.

Celem ustawienia wiat przystankowych przez Gminę było poprawienie standardu obsługi pasażerów na terenie peronu, który Gmina Środa Śląska dzierżawiła od spółki POLBUS-PKS. Gmina zleciła ustawienie wiat przystankowych na swój koszt – przeznaczyła na to prawie 11,5 tys. zł. Po upływie okresu wypowiedzenia umowy dzierżawy sporządzono protokół przekazania, w którym zawarto zapis mówiący o tym, że strony do 15 listopada br. ustalą sposób rozliczenia za zamontowane wiaty. Niestety, 26 października do magistratu wpłynęła odpowiedź spółki POLBUS-PKS, w której Prezes Krzysztof Balawejder odmawia podpisania protokołu i wzywa do usunięcia wiat w terminie 7 dni. Gmina wnioskuje o polubowne zakończenie sprawy i proponuje pozostawienie wiat przy peronie i podzielenie się kosztami analogicznie do czasu użytkowania. Odpowiedź spółki nie jest jeszcze znana.

Przypomnijmy: gmina Środa Śląska od maja 2015 roku prowadziła rozmowy z prezesem spółki Polbus dotyczące możliwości udostępnienia peronów autobusowych przy średzkim dworcu dla przewoźników prywatnych, obsługujących linie lokalne na terenie powiatu oraz międzymiastowe, np. Środa Śląska – Wrocław, Wrocław – Lubin, co byłoby bardzo korzystne dla pasażerów, którzy obecnie muszą czekać na terenie za "Handlowcem" bez żadnej wiaty, w oddaleniu od dworca autobusowego.

5 września 2016 r. Burmistrz Adam Ruciński doprowadził do podpisania umowy dzierżawy jednego z peronów przez Polbus na rzecz gminy na okres 10 lat, tak aby gmina mogła dalej udostępnić ten peron przewoźnikom prywatnym i dla planowanej przez magistrat gminnej komunikacji autobusowej.

Niestety, po 24 dniach od podpisania umowy dzierżawy tj. 29 września, prezes Polbusu Krzysztof Balawejder, w sposób jednostronny i niespodziewany wypowiedział gminie tę umowę dzierżawy. Roczny okres wypowiedzenia umowy obowiązywał do końca września 2017 r. Na dziś Polbus żąda usunięcia wiat na peronie, co jest wbrew interesom pasażerów.

(um) fot. ug

wiaty 1

Postawione na koszt gminy wiaty przystankowe przy średzkim dworcu autobusowym.

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • misiek
  Mam swój typ w kategorii "cham roku". Przeprosiny rax do roku a potem heya....

  Czytaj więcej...

   
 • ze Środy
  Lepiej zajmijcie się Rucińskim, który wydaje publiczne pieniądze na jakieś chore publikacje, a nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • wyborca
  Tak sobie oglądam i dochodzę do wniosku, że są ludzie myślący w gminie Malczyce. Może dać szanse " ...

  Czytaj więcej...

   
 • kaśka
  no nie wierze - mamy cenzurę! redakcjo usuwać powinniście wulgaryzmy, a nie zwykłą opinie mieszkańca.

  Czytaj więcej...

   
 • ccc
  Niby nic, ale widac kto co może w tym kraju! Chodnik zniszczony, budynek nabiera wilgoci, "orła" można ...

  Czytaj więcej...

   
 • Chong
  You ought to be a part of a contest for one of the highest quality sites on the internet. I will ...

  Czytaj więcej...

   
 • Andrzej
  Drodzy Państwo Prosimy o to aby nie mieszać z błotem nauczycielki bo to tak naprawdę to nie ona jest ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kuba
  Ale śmieszne. Weźcie się za poważne sprawy, a nie wypisujecie takie pierdoły. Już nie macie czego się ...

  Czytaj więcej...

   
 • Janek
  Jakis tuman sie nachlal i uciekł , a pewnie tez 60 tka nie jechał

  Czytaj więcej...

   
 • Katarzyna
  Ten samochód leżał w rowie już w piątek ok.23.30

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box