Dzisiaj jest: 20 Maj 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1586 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

debata 0Wpływ uruchomienia komunikacji publicznej w gminie Środa Śląska na powiatową komunikację publiczną był tematem spotkania zorganizowanego 20 listopada w starostwie. W spotkaniu, którego inicjatorem był starosta Sebastian Burdzy, wzięli udział przewoźnicy świadczący usługi transportu publicznego w naszym powiecie oraz przedstawiciele lokalnych władz.

 

Nieobecnego, z powodu wcześniej zaplanowanego wyjazdu, burmistrza reprezentowali sekretarz gminy Andrzej Bielski, przewodniczący rady miejskiej Kazimierz Grabowiecki oraz wiceprzewodniczący Jerzy Fink.

Spotkania miało przybliżyć założenia uruchomienia i funkcjonowania komunikacji publicznej w gminie Środa Śląska na bazie taboru autobusów zakupionych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Jako pierwsi zabrali głos przewoźnicy, którzy zwrócili uwagę, że proces przygotowywania założeń do uruchomienia gminnej komunikacji, jej forma oraz rozmiar, nie były z nimi konsultowane. Podkreślili, że gminna komunikacja może być zagrożeniem dla rentowności ich działalności.

– Brak zainteresowania współpracą ze strony burmistrza Środy Śląskiej może skutkować wycofaniem działalności przewozowej z terenu powiatu średzkiego – mówił prezes spółki Polbus Krzysztof Balawejder. Zdanie to poparli pozostali przewoźnicy.

Przedstawiciele gminy Środa Śląska wyjaśnili, że w tym roku zostanie uruchomiony pierwszy etap komunikacji obejmujący północną część gminy, miasto oraz trasę do stacji PKP. Natomiast drugi etap będzie wdrażany w IV kwartale przyszłego roku. Zapewnili, że w obu etapach rozkłady jazdy zostaną tak opracowane, aby nie dublować już istniejących kursów.

W związku z brakiem dokładnych informacji na temat cen biletów, częstotliwości kursów, warunków udostępnienia przystanków gminnych innym przewoźnikom zawnioskowano o zorganizowania drugiego spotkania, z udziałem burmistrza Środy Śląskiej, który osobiście wyjaśni powstałe wątpliwości.

– Być może po uruchomieniu gminnej komunikacji przez pana burmistrza, w wyniku rezygnacji z kursów łączących siedziby gmin wiejskich z siedzibą powiatu czyli Środą Śląską, zaistnieje konieczność współpracy tych samorządów oraz powiatu z gminą Środa Śląska i wykorzystania zakupionych autobusów tak, aby zapewnić mieszkańcom wszystkich gmin dojazd do siedziby powiatu – mówi starosta Sebastian Burdzy. Kolejne spotkanie zaplanowano na 13 grudnia.

(rfp) fot. rfp

debata 2

debata 1

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • lolo
  Po ostatnim meczu z Polonii, który komentowałeś zapraszałeś na kolejny i powiedziałeś,...... "jak Wy ...

  Czytaj więcej...

   
 • Damian
  Bardzo fajne te festiwale szczególnie ten tego roczny . Powinny byc co roku a nie co 2 lata za ...

  Czytaj więcej...

   
 • Hlaski
  Pokój jego duszy....+

  Czytaj więcej...

   
 • DSR
  Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził... pomyślunku, wyobraźni i życzliwości ...

  Czytaj więcej...

   
 • Freddy
  This blog was... how do I say it? Relevant!! Finally I've found something that helped me. Kudos!

  Czytaj więcej...

   
 • Tressa
  Hello just wanted to give you a quick heads up. The text in your article seem to be running off ...

  Czytaj więcej...

   
 • Addie
  Your means of explaining everything in this piece of writing is really good, every one can without ...

  Czytaj więcej...

   
 • Damon
  Rigfht here is the right site foor anyone who wants tto understand this topic. You understand a whole ...

  Czytaj więcej...

   
 • Średzianin
  Smutna wiadomość . Bardzo znana postać - utożsamiana od zawsze z naszym miastem Żegnaj Panie Januszu ...

  Czytaj więcej...

   
 • wioskowi
  Do bloków we wrocisławicach to przecież droga powiatowa i chodnik powiatowy wiec chyba to zadanie ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box