Dzisiaj jest: 13 Grudzień 2017    |    IMIENINY MAJĄ: Łucja, Otylia, Eugeniusz

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1097 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

PRACA DLA OPERATORA MASZYN…

voestalpine Rotec Sp. z o.o. jest producentem komponentów dla dostawców... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

debata 0Wpływ uruchomienia komunikacji publicznej w gminie Środa Śląska na powiatową komunikację publiczną był tematem spotkania zorganizowanego 20 listopada w starostwie. W spotkaniu, którego inicjatorem był starosta Sebastian Burdzy, wzięli udział przewoźnicy świadczący usługi transportu publicznego w naszym powiecie oraz przedstawiciele lokalnych władz.

 

Nieobecnego, z powodu wcześniej zaplanowanego wyjazdu, burmistrza reprezentowali sekretarz gminy Andrzej Bielski, przewodniczący rady miejskiej Kazimierz Grabowiecki oraz wiceprzewodniczący Jerzy Fink.

Spotkania miało przybliżyć założenia uruchomienia i funkcjonowania komunikacji publicznej w gminie Środa Śląska na bazie taboru autobusów zakupionych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Jako pierwsi zabrali głos przewoźnicy, którzy zwrócili uwagę, że proces przygotowywania założeń do uruchomienia gminnej komunikacji, jej forma oraz rozmiar, nie były z nimi konsultowane. Podkreślili, że gminna komunikacja może być zagrożeniem dla rentowności ich działalności.

– Brak zainteresowania współpracą ze strony burmistrza Środy Śląskiej może skutkować wycofaniem działalności przewozowej z terenu powiatu średzkiego – mówił prezes spółki Polbus Krzysztof Balawejder. Zdanie to poparli pozostali przewoźnicy.

Przedstawiciele gminy Środa Śląska wyjaśnili, że w tym roku zostanie uruchomiony pierwszy etap komunikacji obejmujący północną część gminy, miasto oraz trasę do stacji PKP. Natomiast drugi etap będzie wdrażany w IV kwartale przyszłego roku. Zapewnili, że w obu etapach rozkłady jazdy zostaną tak opracowane, aby nie dublować już istniejących kursów.

W związku z brakiem dokładnych informacji na temat cen biletów, częstotliwości kursów, warunków udostępnienia przystanków gminnych innym przewoźnikom zawnioskowano o zorganizowania drugiego spotkania, z udziałem burmistrza Środy Śląskiej, który osobiście wyjaśni powstałe wątpliwości.

– Być może po uruchomieniu gminnej komunikacji przez pana burmistrza, w wyniku rezygnacji z kursów łączących siedziby gmin wiejskich z siedzibą powiatu czyli Środą Śląską, zaistnieje konieczność współpracy tych samorządów oraz powiatu z gminą Środa Śląska i wykorzystania zakupionych autobusów tak, aby zapewnić mieszkańcom wszystkich gmin dojazd do siedziby powiatu – mówi starosta Sebastian Burdzy. Kolejne spotkanie zaplanowano na 13 grudnia.

(rfp) fot. rfp

debata 2

debata 1

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Paweł
  Z taką ekipą przy władzy mogli nie ruszać starego rynku. Powinni powiedzieć kto zawinił i dlaczego, a ...

  Czytaj więcej...

   
 • Waldi
  Na szczescie za rok zmienimy ten wyzszy poziom rozwoju na normalny i rzeczowy poziom

  Czytaj więcej...

   
 • Średzianin
  Pan Artur na pewno jest usatysfakcjonowany rzeczowe i wyczerpujące odpowiedzi widać że burmistrz miał ...

  Czytaj więcej...

   
 • Rachciach
  A Ksiądz Proboszcz jeździ najnowszym BWM,a będzie mówił, że żyrandol w Kościele kosztuje 40 tys zł i ...

  Czytaj więcej...

   
 • Mietek
  Tyle czasu to robic a przeciez ktos kiedys powiedzial ze rynek ma byc gotowy na Swieto Wina. Chyba ...

  Czytaj więcej...

   
 • brukarz
  A może wójt ujawni jaką swoją kwotą z prywatnego portfela wsparł ten wspaniały pomysł oraz kwoty ...

  Czytaj więcej...

   
 • Janek
  Gratulacje dla zawodników i trenera. :lol:

  Czytaj więcej...

   
 • stan
  a ile kosztuje wpisowe na taki turniej ?

  Czytaj więcej...

   
 • Joanna Bal
  CIEKAWA JESTEM CO NA KONIEC POWIEDZĄ ZNAM NIE TYLKO ZWYKŁYCH Z CHODNIKA LUDZI ALE WYŻEJ POSTAWIONYCH ...

  Czytaj więcej...

   
 • TAK
  tak i będa tam przywiązywac w upały hejterów - pewne info!

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box