Dzisiaj jest: 18 Luty 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Konstancja, Maksym, Bernadeta

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1729 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

debata 0Wpływ uruchomienia komunikacji publicznej w gminie Środa Śląska na powiatową komunikację publiczną był tematem spotkania zorganizowanego 20 listopada w starostwie. W spotkaniu, którego inicjatorem był starosta Sebastian Burdzy, wzięli udział przewoźnicy świadczący usługi transportu publicznego w naszym powiecie oraz przedstawiciele lokalnych władz.

 

Nieobecnego, z powodu wcześniej zaplanowanego wyjazdu, burmistrza reprezentowali sekretarz gminy Andrzej Bielski, przewodniczący rady miejskiej Kazimierz Grabowiecki oraz wiceprzewodniczący Jerzy Fink.

Spotkania miało przybliżyć założenia uruchomienia i funkcjonowania komunikacji publicznej w gminie Środa Śląska na bazie taboru autobusów zakupionych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Jako pierwsi zabrali głos przewoźnicy, którzy zwrócili uwagę, że proces przygotowywania założeń do uruchomienia gminnej komunikacji, jej forma oraz rozmiar, nie były z nimi konsultowane. Podkreślili, że gminna komunikacja może być zagrożeniem dla rentowności ich działalności.

– Brak zainteresowania współpracą ze strony burmistrza Środy Śląskiej może skutkować wycofaniem działalności przewozowej z terenu powiatu średzkiego – mówił prezes spółki Polbus Krzysztof Balawejder. Zdanie to poparli pozostali przewoźnicy.

Przedstawiciele gminy Środa Śląska wyjaśnili, że w tym roku zostanie uruchomiony pierwszy etap komunikacji obejmujący północną część gminy, miasto oraz trasę do stacji PKP. Natomiast drugi etap będzie wdrażany w IV kwartale przyszłego roku. Zapewnili, że w obu etapach rozkłady jazdy zostaną tak opracowane, aby nie dublować już istniejących kursów.

W związku z brakiem dokładnych informacji na temat cen biletów, częstotliwości kursów, warunków udostępnienia przystanków gminnych innym przewoźnikom zawnioskowano o zorganizowania drugiego spotkania, z udziałem burmistrza Środy Śląskiej, który osobiście wyjaśni powstałe wątpliwości.

– Być może po uruchomieniu gminnej komunikacji przez pana burmistrza, w wyniku rezygnacji z kursów łączących siedziby gmin wiejskich z siedzibą powiatu czyli Środą Śląską, zaistnieje konieczność współpracy tych samorządów oraz powiatu z gminą Środa Śląska i wykorzystania zakupionych autobusów tak, aby zapewnić mieszkańcom wszystkich gmin dojazd do siedziby powiatu – mówi starosta Sebastian Burdzy. Kolejne spotkanie zaplanowano na 13 grudnia.

(rfp) fot. rfp

debata 2

debata 1

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Eliza
  hosting kei.pl najgorszy hosting w sieci ale roland kuleje sam sobie głaz na barki dał pięknie.

  Czytaj więcej...

   
 • MPK ŚŚ
  Szczepanów - Środa Śląska to strefa 1

  Czytaj więcej...

   
 • Wańdzia Nierusz
  no ba ... my od rana na bani. . . ciągniemy równo, aż pape nam z dachu na komórce pozrywało

  Czytaj więcej...

   
 • gratki
  aż miło że takie młode chłopaki już mają ambicje - tak trzymaj!!! powodzenia

  Czytaj więcej...

   
 • Inga
  Środa Śląska- Szczepanów to jaka jest strefa?

  Czytaj więcej...

   
 • kkk
  Czyżby Staroście przypomnieli, że nic nie robi by otworzyć SZPITAL i że obiecał TRZECIĄ KARETKĘ na ...

  Czytaj więcej...

   
 • kkk
  Każde dziecko na pewno było szczepione przeciwko gruźlicy (miało robioną też tzw. próbę tuberkulinową).

  Czytaj więcej...

   
 • kkk
  Jeżeli mają czym to się chwalą :-), a kto im zabroni.

  Czytaj więcej...

   
 • hihhihi
  Wy coś bierzcie i nie wiecie co mówicie, czy tak na trzeźwo...? No takie niebezpieczeństwo, ze aż ...

  Czytaj więcej...

   
 • Pieszy
  Bardzo dobrze Redakcjo ROLANDA że piszecie o takich zdarzeniach niech ludzie widzą jak niektórzy radni ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box