Dzisiaj jest: 24 Czerwiec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Danuta, Emilia, Jan

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1096 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

osp bukowek 00Pozyskanie nowego wozu było dla jednostki OSP Bukówek priorytetem. Dzięki staraniom ochotników, wsparciu gminy i instytucji ochotnicy z Bukówka mogą cieszyć się nowym średnim wozem gaśniczym.

Były kolorowe race, szampan i okrzyki radości. Tak w obecności licznych mieszkańców Bukówka, burmistrza Środy Śląskiej Adama Rucińskiego, Komendanta Powiatowego PSP Marka Wawrejko, sołtysa wsi Piotra Seredyńskeigo, przedstawicieli samorządu, ochotnicy witali nowy wóz gaśniczy. Jak podkreśla prezes jednostki, Andrzej Kaznowski, pozyskanie nowego wozu było dla ochotników priorytetem.

 - Przy każdym spotkaniu z władzami gminy poruszany był temat nowego wozu i tego, że jest nam potrzebny. Na szczęście po 15 latach zabiegań w naszej jednostce zagościł nowy wóz. To średni samochód Iveco Eurocargo, o bardzo dużej pojemności zbiornika, bo 3,5 tys. litrów wody. Pojazd ma napęd terenowy 4x4, jest co ważne uniwersalny, bo możemy nim wyjechać zarówno do pożaru mieszkania, pożaru zboża czy lasu, jak również do wypadków. Wszędzie tam, gdzie będziemy potrzebni – opowiadał nam o pojeździe podczas powitania prezes jednostki.

Prawdziwy dzik”, bo tak o nim mówili mieszkańcy, został przygotowany przez firmę „Szczęśniak. Pojazdy Specjalne” z Bielsko-Białej, z którą strażacy byli w stałym kontakcie.

- Dzięki temu samochód spełnia nasze oczekiwania. Przede wszystkim, to auto ergonomiczne, tak by praca z nim była czystą przyjemnością. Większość naszych oczekiwań udało się zrealizować – mówi prezes jednostki opowiadając o ciekawych rozwiązaniach, jak wysuwane szuflady, czy skrytki.

Jak podkreśla, w wozie, każdy sprzęt ma swoje miejsce, każde narzędzie ma swoje umocowania. Przed nimi jeszcze jego doposażanie.

Pozyskane dotacje

Na zakup wozu, ochotnicy pozyskali dotacje z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego Komendy Głównej (ponad 220tys.), Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska (80tys.), a także z Urzędu Marszałkowskiego (37tys.).

- Jesteśmy też na dobrej drodze do podpisania umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska, na dotację 100tys. Aby domknąć montaż finansowy potrzebowaliśmy również wkładu własnego. I tu pomogła nam firma Gotec przekazując 5tys.zł. - wyjaśnia Andrzej Kaznowski. - Wielkie podziękowania należą się burmistrzowi Środy Śląskiej, Adamowi Rucińskiemu, Radzie Miejskiej, a także instytucjom, które nas w naszej drodze po nowy wóz wsparły – dodaje.

Jeden z wielu celów

Jak podkreślają ochotnicy, to tylko jeden z wielu celów, jakie sobie założyli.

- Cały czas stawiamy sobie kolejne. Ten jednak był największym z racji dużych nakładów finansowych, jakie były potrzebne do jego realizacji. Dążymy do powiększenia naszych możliwości lokalowych. Mamy dużo sprzętu, który chcielibyśmy trzymać w jednym miejscu – mówi prezes jednostki.

Za strażakami zakończony generalny remont remizy, w trakcie którego wymieniono posadzki, odmalowano elewację i wnętrze remizy. Przeniesiono również szatnię z boksu samochodowego do pomieszczenia świetlicy.

Zapytani o uczucia, jakie im towarzyszą, strażacy nie kryją swojej radości.

- To uczucie ciężko pisać. To dla nas kolejna motywacja do działania. Udało się i jesteśmy bardzo zadowoleni – mówią.

(isz), Fot. isz

1 01 IMG 8792

1 07 IMG 88081 21 IMG 8825

1 28 IMG 8835

1 34 IMG 8844

2 10 IMG 8815

2 19 IMG 8832

2 23 IMG 8827

3 18 IMG 8819

3 25 IMG 8829

Więcej zdjęć TUTAJ

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • wierny kibic
  Polska i tak przegra z Kolumbią 3:1 :D :lol: :D

  Czytaj więcej...

   
 • pozamykane
  W tym mieście nie może być normalnie. Wszystko pozamykane. Boisko do siatkówki plażowej (piaskownica ...

  Czytaj więcej...

   
 • 123
  Justyno tak właśnie wygląda zarządzanie majątkiem gminy obecnego gospodarza zgodnie z hasłem "wyższy ...

  Czytaj więcej...

   
 • BOBEK
  To co tu wypisujecie to lepszy kabaret niż będzie w Bukówku,Ludzie zastanówcie się co piszecie.?????

  Czytaj więcej...

   
 • Jan
  Roland stał się już gazetą z większością informacji o straży

  Czytaj więcej...

   
 • Felix
  @Pati...Też miałem kiedyś psa rasy średni kundel...I on ginął mi dwa razy...Raz wrócił po 2 tygodniach ...

  Czytaj więcej...

   
 • WAffeL
  Bo Ci przywieźli swoje psy - a nasz już wszystkie bezpańskie wyłapał, a Ty pewnie niejednego zeżarłaś ...

  Czytaj więcej...

   
 • kurczak
  A mnie bardziej podobało się w Udaninie na PIEJO KURY PIEJO. Tam przynajmniej średnia zespołu jest ...

  Czytaj więcej...

   
 • Justyna
  Identyczne boisko w nowym Centrum sportuf na Kajakach od trzech lat jest wybudowane lecz wylaczone z ...

  Czytaj więcej...

   
 • waga
  Ludzi prawie nie ma, a Ci co są to większość z lekką nadwagą

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box