Dzisiaj jest: 25 Luty 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Wiktor, Cezary, Zygfryd

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 943 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

mieczkow 0W tym roku ruszyła III edycja KINDLOTEKI, w ramach której do bibliotek szkolnych trafiają tradycyjne papierowe książki oraz nowoczesne- czytniki e-booków. 

 

Od 2015 roku firma AMAZON przy współpracy z placówkami oświatowymi wspiera i rozwija czytelnictwo. Dowodem na to jest średni wzrost czytelnictwa o 20% w szkołach objętych programem. Takie wsparcie  otrzymało już 37 bibliotek, które zachęciły AMAZON do kontynuacji projektu. Tej jesieni KINDLOTEKA ruszyła w dziesięciu placówkach, w tym trzy z nich znajdują się na Dolnym Śląsku, m.in. Mieczków. 

W aplikacji konkursowej Szkoła Podstawowa w Mieczkowie przedstawiła działania  na rzecz rozwoju czytelnictwa, zachęcające uczniów do obcowania z książką. Pozyskanie Kindloteki nie byłoby możliwe bez wsparcia pracowników firmy Amazon, którzy w anonimowych ankietach głosowali na wybrane placówki. Szczególne podziękowania należą się również rodzicom zaangażowanym w to przedsięwzięcie, ponieważ to z ich inicjatywy szkoła stała się beneficjentem programu.

Przekazanie książek i czytników miało miejsce 15 listopada, uroczyście z udziałem pracowników firmy, którzy licznie przybyli do mieczkowskiej podstawówki. W ramach Kindloteki szkoła otrzymała 100 pozycji książkowych, 500 e-booków (w języku polskim i angielskim) oraz 10 czytników Kindle wraz z interaktywnym kącikiem czytelniczym.
Szkoła, uczniowie samodzielnie wybrali tytuły. Były to zarówno podręczniki, lektury szkolne, jak i bestsellery. Dodatkową niespodzianką jaką otrzymali uczniowie jest możliwość wizyty studyjnej we wrocławskiej siedzibie firmy Amazon.

Uczniowie, Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Mieczkowie składają serdeczne podziękowania pracownikom Amazon, za oddanie swojego głosu. Dzięki Państwu nasza szkoła w ramach Kindloteki 2017 otrzymała nowe pozycje książkowe i czytniki e-booków. Mamy nadzieję, że przyczyni się to do wzrostu czytelnictwa wśród uczniów i sprawi, że będą chętnie sięgali po literaturę nie tylko w formie papierowej ale również tej elektronicznej. Teraz uczniowie będą mogli rozwijać swoje pasje i zainteresowania, a przede wszystkim poznawać nowe technologie i możliwości jakie da im korzystanie z czytników Kindle.

Bogusława Fajkiel

miecz 4

miecz3

miecz2

mieczkow

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Paweł
  A co z planem podłączenia północy Środy Śląskiej do sieci gazowej ?

  Czytaj więcej...

   
 • borek
  Jaka ta drużyna średzka słaba - jak kawa z dolewki.

  Czytaj więcej...

   
 • Nowy
  I bardzo dobrze ! Naturalna selekcja tych co mają za "ciężką nogę". Przynajmniej nauczy się taki ...

  Czytaj więcej...

   
 • Jaro
  A to nie jest auto ktorym jezdzil piroman z Kryniczna

  Czytaj więcej...

   
 • Czarek
  Będą w weekend od 30 lutego .

  Czytaj więcej...

   
 • obywatel
  Wełlug ciebie wszystkiemu winne są Bobry,ale powiedz mi gdzie podziała się woda którą te Bobry ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kitka
  Czyżby Jadzia i Madzia?

  Czytaj więcej...

   
 • Wiesia
  Oświetlenie przy stacji....a co z oswietleniem drogii do stacji PKP....

  Czytaj więcej...

   
 • MarTa
  Wielka szkoda, że autobusy nie kursują w weekendy. Dla mmieszkańców wiosek byłoby to ogromne ...

  Czytaj więcej...

   
 • Shely
  Bobra nie Bobra - Wy***ał i dobra :cry:

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box