Dzisiaj jest: 25 Luty 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Wiktor, Cezary, Zygfryd

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1589 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

bezdomny- Wychodząc rano do pracy, najpierw poczułam okropny fetor, schodząc niżej zastałam na klatce schodowej śpiącą kobietę - twierdzi mieszkanka naszego miasta.

 - Nie miałam za wiele czasu. Ale wróciłam do mieszkania, nalałam herbaty i zrobiłam kanapkę. Wręczyłam tej pani kubek i jedzenie i porosiłam żeby sobie poszła. I wyszła, tylko gdzie? Na inną klatkę? - pyta nasza czytelniczka. - Przyznam, że nie wiedziałam co robić. Z jednej strony nie może spać na półpiętrze, z drugiej zrobiło mi się jej żal... Zakończyła maila prosząc o wyjaśnienie, jak można takim ludziom pomóc.

O podobnych przypadkach pisaliśmy wielokrotnie. Jak wiemy, za wiele zrobić nie można w takiej sytuacji. Najczęściej osoby bezdomne nie wyrażają zgody na przewiezienie ich do miejsc, gdzie mogłyby przetrwać jesienne chłody czy zimę.

W ostatnim czasie Straż Miejska w Środzie Śląskiej otrzymuje sporo zgłoszeń od mieszkańców o osobach śpiących w parku, na klatkach schodowych, a nawet na chodnikach. Oto kilka z nich.

Spali w parku miejskim

Kilka tygodni temu około godziny 7.30 w parku w Środzie Śląskiej zauważono na ławce śpiącego, znanego z wcześniejszych interwencji mężczyznę. Jego stan nie zagrażał życiu i zdrowiu. Po przebudzeniu udał się w nieznanym kierunku.

Parę dni później o godzinie 1 w nocy straż miejska otrzymała ponowne zgłoszenie o osobie leżącej w parku miejskim. Na miejscu zastano 49-letniego mężczyznę bez stałego adresu zamieszkania.

- W związku z tym, że jego stan wskazywał na zagrożenie dla jego życia i zdrowia został przekazany do Komendy Powiatowej Policji celem wytrzeźwienia - informuje straż miejska.

Nietrzeźwy wpadł do rowu

Około godziny 20 do komendy straży miejskiej wpłynęło zgłoszenie, że na ul. Kolejowej nietrzeźwy mężczyzna wpadł z rowerem do rowu.

- Wezwano pogotowie ratunkowe, jednak poszkodowany odmówił udzielenia pomocy – wyjaśniają strażnicy.

Do czasu przybycia radiowozu policyjnego strażnicy zaczekali z mężczyzną, a następnie przekazali go pod opiekę policjantom.

Mężczyzna leżał na ziemi

Na ulicy Żwirki Wigury w Środzie Śląskiej leżał mężczyzna. Podczas interwencji ustalono, że jest nim 25-letni mieszkaniec Zakrzowa. Mężczyzna znajdował się w stanie upojenia alkoholowego, bez widocznych obrażeń, nie wymagał pomocy medycznej. Do opieki nad nim zobowiązał się brat.

Spał na klatce schodowej

Niedawno straż otrzymała anonimowe zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na klatce schodowej.

Podczas kontroli oznajmił, że zamieszkuje u swojej partnerki, ale ta w wyniku awantury nie wpuściła go do domu i był zmuszony spać na klatce...

STRAŻ MIEJSKA APELUJE

Strażnicy apelują o czujność i proszą o wskazywanie miejsc, w których przebywają osoby nietrzeźwe lub bezdomne - tel. kontaktowy 71 317 28 64.

(red) fot. zdj. ilustracyjne

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • kibic
  CZYLI JAK ZWYKLE WIELKIE GRATULACJE DLA DZIECIAKÓW I SENSEIA BOGDANA DOBRA ROBOTA TAK TRZYMAC

  Czytaj więcej...

   
 • Paweł
  A co z planem podłączenia północy Środy Śląskiej do sieci gazowej ?

  Czytaj więcej...

   
 • borek
  Jaka ta drużyna średzka słaba - jak kawa z dolewki.

  Czytaj więcej...

   
 • Nowy
  I bardzo dobrze ! Naturalna selekcja tych co mają za "ciężką nogę". Przynajmniej nauczy się taki ...

  Czytaj więcej...

   
 • Jaro
  A to nie jest auto ktorym jezdzil piroman z Kryniczna

  Czytaj więcej...

   
 • Czarek
  Będą w weekend od 30 lutego .

  Czytaj więcej...

   
 • obywatel
  Wełlug ciebie wszystkiemu winne są Bobry,ale powiedz mi gdzie podziała się woda którą te Bobry ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kitka
  Czyżby Jadzia i Madzia?

  Czytaj więcej...

   
 • Wiesia
  Oświetlenie przy stacji....a co z oswietleniem drogii do stacji PKP....

  Czytaj więcej...

   
 • MarTa
  Wielka szkoda, że autobusy nie kursują w weekendy. Dla mmieszkańców wiosek byłoby to ogromne ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box