Dzisiaj jest: 20 Maj 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1489 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

ohp0Tegoroczny finał rejonowy konkursu wiedzy o policji „Razem Bezpieczniej” odbył się w Oleśnicy. Wśród drużyn reprezentujących hufce pracy był zespół ze Środowiskowego Hufca Pracy ze Środy Śląskiej.

Uczniowie rywalizowali w dwóch etapach, w których musieli wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną, dotyczącą policji, bezpieczeństwa powszechnego, ustawy równościowej i prewencji kryminalnej, jak również umiejętnościami twórczymi.

Rywalizowały ze sobą trzyosobowe zespoły z Wołowa, Środy Śląskiej, Wrocławia, Trzebnicy, Strzelina oraz CKiW OHP w Oleśnicy. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej każdy uczestnik z osobna rozwiązywał test pisemny. W drugiej części zespoły układały wiersze oraz tworzyły prace plastyczne, związane tematycznie z wylosowanym wcześniej bezpieczeństwem.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja składająca się z przedstawicieli Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy. Decyzją składu jury puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu za zajęcie I miejsca, otrzymała drużyna HP z Wołowa, puchar Komendanta Wojewódzkiego OHP we Wrocławiu za zajęcie II miejsca otrzymała drużyna CKiW OHP z Oleśnica, natomiast puchar Komendanta Powiatowego Policji w Oleśnicy przypadł drużynie HP ze Strzelina.

Nie tylko zwycięzcy konkursu otrzymali wspaniałe nagrody. Każdy uczestnik za trud włożony w przygotowanie do rywalizacji jak również w walkę finałową otrzymał nagrodę za udział.

Od kilkunastu lat edycje Konkursów Wiedzy o Policji „Razem Bezpieczniej” stanową ważny element współpracy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu oraz Komendanta Wojewódzkiego Ochotniczych Hufców Pracy we Wrocławiu w zakresie działalności profilaktycznej i wychowawczej. Konkurs jest nie tylko okazją do rywalizacji między jednostkami OHP, ale przede wszystkim wartościową formą realizacji celów edukacyjnych i wychowawczych wśród uczestników OHP.

W ramach przygotowań do konkursu uczestnicząca w nim młodzież zapoznawana jest m.in. z działalnością Policji, jej strukturami, zadaniami i uprawnieniami. Zdobywa również wiedzę dotyczącą zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia i reagowania na zdarzenia noszące znamiona przestępstwa, czy zapoznaje się z katalogiem praw człowieka.

Konkursowi „Razem Bezpieczniej” towarzyszył dodatkowy konkurs pn. „Dyskryminacja – to nie jest w modzie!”. Młodzież przygotowała prace w formie krótkiego spotu reklamowego, zaadresowanego do młodych ludzi, a nawołującego do poszanowania drugiego człowieka bez względu na jego rasę, pochodzenie etniczne czy poglądy religijne. Ta część konkursu zostanie rozstrzygnięta na początku grudnia.

(ms) fot. policja

ohp1

ohp2

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • lolo
  Po ostatnim meczu z Polonii, który komentowałeś zapraszałeś na kolejny i powiedziałeś,...... "jak Wy ...

  Czytaj więcej...

   
 • Damian
  Bardzo fajne te festiwale szczególnie ten tego roczny . Powinny byc co roku a nie co 2 lata za ...

  Czytaj więcej...

   
 • Hlaski
  Pokój jego duszy....+

  Czytaj więcej...

   
 • DSR
  Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził... pomyślunku, wyobraźni i życzliwości ...

  Czytaj więcej...

   
 • Freddy
  This blog was... how do I say it? Relevant!! Finally I've found something that helped me. Kudos!

  Czytaj więcej...

   
 • Tressa
  Hello just wanted to give you a quick heads up. The text in your article seem to be running off ...

  Czytaj więcej...

   
 • Addie
  Your means of explaining everything in this piece of writing is really good, every one can without ...

  Czytaj więcej...

   
 • Damon
  Rigfht here is the right site foor anyone who wants tto understand this topic. You understand a whole ...

  Czytaj więcej...

   
 • Średzianin
  Smutna wiadomość . Bardzo znana postać - utożsamiana od zawsze z naszym miastem Żegnaj Panie Januszu ...

  Czytaj więcej...

   
 • wioskowi
  Do bloków we wrocisławicach to przecież droga powiatowa i chodnik powiatowy wiec chyba to zadanie ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box