Dzisiaj jest: 24 Marzec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Gabriel, Marek, Gabor

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 932 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

1 IMG 6840Po raz kolejny w przedszkolu Publicznym w Ciechowie dużo się działo. Przedszkolaki uczestniczyły w balu andrzejkowym, a 6 grudnia spotkały się ze św. Mikołajem.

 

29 listopada nazywanym Wigilią Św. Andrzeja. Tego dnia w Przedszkolu Publicznym w Ciechowie odbyły się zabawy andrzejkowe. Dzieci do przedszkola przybyły przebrane za wróżki, czarodziejki, piratów, księżniczki, motylki i wiele innych postaci bajkowych. Ten niezwykły dzień rozpoczął się koncertem filharmonii, który wprowadził nas w doskonały nastrój do zabawy i tańców. Dzieci poznały zwyczaje i tradycje związane z andrzejkami.  Zabawy rozpoczęły się andrzejkowym zaklęciem:

Hokus pokus, czary mary,
Niech się spełnią andrzejkowe czary!

Były wróżby z kolorami, kręcenie butelką, ciasteczka z wróżbą. Radościom nie było końca. Dzieci z niecierpliwością czekały na swoją kolei wróżenia. Nie zabrakło również tańców oraz słodkiego poczęstunku. Zabawy andrzejkowe przebiegły w miłej i serdecznej atmosferze. 

Odwiedziny św. Mikołaja

Z kolei 6 grudnia do Przedszkola Publicznego w Ciechowie przybył niezwykły gość – Św. Mikołaj, wyczekiwany przez wszystkie dzieci od wielu, wielu dni. Jest do najbardziej wyczekiwany dzień w roku. Wszystkie dzieci na przyjście św. Mikołaja przygotowały piękne prace plastyczne, uczyły się piosenek i wierszy, które mogły zaprezentować Mikołajowi.

Zanim Św. Mikołaj dotarł do sal najpierw zaglądał przez okno do każdej grupy, dzwonił dzwoneczkami, a w szatni pooglądał wystawę prac plastycznych dla Mikołaja. Nasz gość zaczął wizytę od najmłodszych przedszkolaków- „Smerfów” i „Kwiatuszków”. Niektóre dzieci po raz pierwszy witały Św. Mikołaja w przedszkolu. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na twarzach dzieci widać było radość. Wszystkie przedszkolaki pięknie przywitały Mikołaja piosenką, chwaliły się, że są grzeczne. Wyczekiwany gość wręczył piękne paczki każdemu dziecku.

Następnie Św. Mikołaj odwiedził starsze grupy, które z niecierpliwością czekały na niezwykłego gościa. Mikołaj również został pięknie powitany przez starszaków, a w podziękowaniu wręczył każdemu dziecku paczkę. Na koniec wszystkie dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem, które na pewno będzie miłą pamiątką po tym, jak ważnym dla przedszkolaków spotkaniu. Dzieci pożegnały Św. Mikołaja i już dzisiaj zaprosiły go na przyszły rok do przedszkola.

(red, M.Abel), Fot. Przedszkole w Ciechowie

1 IMG 6765

1 IMG 6772

1 IMG 6819

1 IMG 6840

1 IMG 6872

1 IMG 6876

1 IMG 6878

1 IMG 6881

2 IMG 6782

2 IMG 6845

3 IMG 6847

Więcej zdjęć TUTAJ

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • MarvinplAlf
  Приветствую! Класный у вас сайт! Что скажете по поводу этих новостей? ...

  Czytaj więcej...

   
 • Jasne
  Mi również nie wydano skierowania na RTG dla mnie i męża w Pulsie. Otrzymałam informację że skoro ...

  Czytaj więcej...

   
 • Ta pani
  Ta pani miała rację. Nie można w mieście grodzic wszystkiego! A że są właściciele psów, którzy po ...

  Czytaj więcej...

   
 • mamon
  Cała Świdnicka w kupach, białe pieseczki w kubraczkach też załatwiają się, ale ich właściciele tego nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • EvA
  Idzie wiosna nasi strażnicy wyjadą na rowerach o ile je znajda.

  Czytaj więcej...

   
 • pukpuk
  super pomysł, popieram

  Czytaj więcej...

   
 • kibic
  oj,daniel,Daniel-zostaw te babcie w spokoju... ;-)

  Czytaj więcej...

   
 • kibic poloni
  Dobrze ze boisko na kajakach ogrodzili,tam to sie dopiero dzialo.I gdzie jest teraz ta pani co sie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Stefan
  musisz zapytac staroste, on zna sie na tym najlepiej

  Czytaj więcej...

   
 • toja
  Ja mam apel do psiarzy, wszystkie parki należą do Was i Waszych psów. Wszędzie odchody pupili, bo ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box