Dzisiaj jest: 18 Styczeń 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Piotr, Małgorzata

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1311 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

starostwo1Do 30 czerwca przyszłego roku na terenie powiatu średzkiego powstaną nowe ścieżki rowerowe, które mają między innymi poprawić bezpieczeństwo ruchu rowerowego.

 

To już pewne. Do 30 czerwca 2018 roku w powiecie średzkim przybędzie nowych ścieżek rowerowych. Umowę na budowę ścieżek rowerowych Ciechów-Cesarzowice oraz Kostomłoty-Zabłoto podpisano w starostwie 22 grudnia.

- Inwestycje zrealizuje konsorcjum dwóch firm – „COM-D” z Jawora i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry i ma na to czas do 30 czerwca – informują pracownicy starostwa. - Projekt Powiatu pn. „Budowa ścieżek rowerowych Powiatu Średzkiego na szlaku Ślężańskiej Drogi Św. Jakuba" otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. 30 listopada w Urzędzie Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego starostowie i skarbnik powiatu podpisali stosowna umowę – dodają.

Ścieżki rowerowe i portal internetowy

- Już w lipcu ogłosiliśmy przetarg na budowę ścieżki Kostomłoty-Zabłoto. Brak zainteresowania ze strony potencjalnych wykonawców skłonił nas do przeprojektowaniu wniosku i przesunięciu budowy ścieżki z tego roku na przyszły, równolegle z drugą inwestycją Ciechów-Cesarzowice. Zabieg ten okazał się dobrym posunięciem, i w tej chwili mamy już wykonawcę obu ścieżek i co niezwykle ważne zmieściliśmy się w planie finansowym – mówi starosta Sebastian Burdzy.

Poza budową ścieżek rowerowych na odcinkach Ciechów-Cesarzowice oraz Kostomłoty-Zabłoto projekt obejmuje również inne działania takie, jak: stworzenie portalu internetowego – www.powiat-sredzki.rowerowy.pl, przygotowanie materiałów z zakresu edukacji ekologicznej takich jak tablice informacyjne i mapy, jak również zakup dwóch samoobsługowych stacji serwisowych dla rowerów.

- Planowane ścieżki poprawią bezpieczeństwo ruchu rowerowego i przyczynią się do uatrakcyjnienia infrastruktury turystycznej powiatu sredzkiego. Partnerami przedsięwzięcia są: Gmina Środa Śląska (dofinansowanie w kwocie 112 500 zł), Gmina Kostomłoty (dofinansowanie - 59 500 zł) oraz Lokalne Grupy Działania - „Szlakiem Granitu” i „Kraina Łęgów Odrzańskich” - informują pracownicy.

(red/rfp), Fot. rfp

starostwo

starostwo1

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Hlaski
  Wygrany remis dla przyjezdnych gospodarzy.

  Czytaj więcej...

   
 • Rafał
  Panie Arkadiuszu może wystarczyć oznaczyć Parking teren prywatny. Ze zdjęć wynika że mam przywiezie znak ...

  Czytaj więcej...

   
 • kibic
  FC Środa Śl. jak obstawiacie?

  Czytaj więcej...

   
 • staryESELDUCH
  o to znalazł A.O moralizator! wzór cnót i solidności. Pani Olejnik naucz się Pan parkowac jak do ...

  Czytaj więcej...

   
 • Arkadiusz Olejnik
  Drogi Panie, a tam jest jakiś zakaz wjazdu ? Jak Pan może wjechac na parking publiczny to ja juz nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Arkadiusz Olejnik
  Nie mam pojęcia w czym... Może znalazł się ktoś zawistny albo jak to często bywa, ktoś zupełnie ...

  Czytaj więcej...

   
 • xyz
  skoro ta dobrze żyjecie z mieszkańcami to skąd ten problem?

  Czytaj więcej...

   
 • mm
  A WASZE AUTA NA NIE WASZYM PARKINGU CO ROBIĄ?

  Czytaj więcej...

   
 • Arkadiusz Olejnik
  Nie bardzo wiem z czym mamy się dogadac ? Mamy pytac czy mozemy udostepnic naszym gosciom nasz parking ...

  Czytaj więcej...

   
 • pytanko
  moze zamiast czepaic się lepiej dogac z mieszkańcami ?? a propos czemu na ścianie gdzie jest parking ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box