Dzisiaj jest: 21 Marzec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Lubomir, Benedykt, Mikołaj

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1030 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

28 IMG 8835W ciągu tygodnia strażacy na terenie powiatu średzkiego interweniowali kilkadziesiąt razy. W tym czasie zastępy OSP i PSP prowadziły działania gaśnicze, a także z zakresu ratownictwa technicznego. Co wydarzyło się w tym czasie na terenie powiatu?

 

Pożar samochodu

23 grudnia przed godziną 2 w nocy na drodze pomiędzy Piersnem a Cesarzwicami doszło do pożar samochodu osobowego. W chwili przyjazdu zastępów OSP Cesarzowice i OSP Kostomłoty w przydrożnym rowie znajdowało się auto. Było całe objęte ogniem. Brak było osób poszkodowanych i osób postronnych.

- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a także na podaniu prądu piany na palące się auto – informują strażacy.

W wyniku zdarzenia spaleniu uległ cały pojazd.

Pożar drewnianej altany w Lutyni

Tego samego dnia po godzinie 1 w nocy w Lutyni doszło do pożaru drewnianej altany. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej - JRG Środa Śląska, OSP Lutynia i JRG Wrocław.

- W chwili przyjazdu zastępów ogniem objęta była cała altanka. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a także na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się budynek – informuje Dariusz Domaradzki, oficer prasowy KP PSP w Środzie Śląskiej.

W wyniku zdarzenia spaleniu uległa cała altanka, a także jej wyposażenie, w tym narzędzia ogrodnicze. Straty oszacowano wstępnie na 20tys. złotych.

Pożar sadzy w kominie

W Brzezinie w jednym z budynków mieszkalnych doszło do pożaru sadzy w kominie. Na miejsce zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej z: Wrocławia, Miękini, Lutyni i Środy Śląskiej.

- Przed przyjazdem zastępów właściciel częściowo opróżnił palenisko. W piwnicy, w której znajdował się piec c.o. widoczne było duże zadymienie – wyjaśnia strażak.

Po opróżnieniu paleniska i ugaszeniu sadzy sprawdzono temperaturę przewodu kominowego. Urządzenia wykazały 40°C. Dokonano również pomiarów stężenia tlenku węgla w pomieszczeniu. Początkowo urządzenie wykazało 30ppm. Po przewietrzeniu, wynik był zerowy.

Plama na drodze

Tego samego dnia zastęp JRG Środa Śląska został zadysponowany na ulicę 1 Maja w Środzie Śląskiej, gdzie doszło do rozlania oleju na drodze na długości 300m i szerokości 20m.

- Na miejscu obecny był już pracownik firmy odpowiedzialnej za utrzymanie na terenie miasta porządku – informuje Dariusz Domardzki. - Działania straży polegały na zabezpieczeniu studzienek kanalizacyjnych przed rozlewiskiem – dodaje.

Pracownicy firmy przy pomocy sorbentu usunęli plamy z jezdni. Na czas prowadzonych działań ulica 1 Maja była zamknięta.

Wypadek na A4

Pod koniec grudnia o godzinie 10:20 na 126km autostrady A4 na pasie ruchu w kierunku Wrocławia na wysokości Kostomłotów doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch aut. Na miejsce zadysponowano łącznie sześć zastępów: z Jawora, Kostomłotów, Środy Śląskiej i Budziszowa. Pojazdami podróżowało osiem osób, w tym czworo dzieci. Wszyscy opuścili pojazdy o własnych siłach.

- Działania zastępów polegały na zabpieczeniu miejsca zdarzenia, ocenie stanu osób biorących udział w zdarzeniu, a także na odłączeniu akumulatorów w pojazdach i prowadzeniu działań pomocniczych dla służb obecnych na miejscu zdarzenia – wyjaśnia Dariusz Domaradzki.

W czasie prowadzonych działań ruch na drodze odbywał się prawym pasem. Pojazdy zostały przestawione na pobliską stację paliw. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ przód skody i tył audi A6.

Pożar komórki w Szczepanowie

Przed godziną 2 w nocy w Szczepanowie doszło do pożaru bydynku gospodarczego na terenie starego PGR-u, w którym przechowywano drewno na opał. Na miejscu działania prowadziły zastępy ze Środy Śląskiej, Miękini  i Bukówka.

- Przed przyjazdem strażaków mieszkańcy podjęli próbę samodzielnego ugaszenia pożaru przy pomocy wody dostarczanej wiaderkami. Dzięki działaniom mieszkańcom udało się ochronić przed ogniem pobliskie budynki – informują strażacy.

Działania straży polegały na podaniu prądu wody na palący się budynek i dogaszeniu zarzewia. Po ugaszeniu pożaru usunięto na zewnątrz nadpalone drewno. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie.

(red), Fot. zdj. ilustracyjne

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Stefan
  ze Środy bez przesiadki to do Wrocławia to już tylko Tarnowscy zostali wogóle w stronę Wrocławia poza ...

  Czytaj więcej...

   
 • max
  na meczach ligowych pije się legalnie alkohol-piwo i nikomu to nie przeszkadza

  Czytaj więcej...

   
 • Pasazer
  Redakcja jawnie ominęła tę część aby wójt gminy nie stracił pozycji. Jasno widać że dla niego liczy się ...

  Czytaj więcej...

   
 • Do redakcji
  W artykule brak jest odpowiedzi na pytanie które było zadane pod poprzednim postem dotyczącym tego ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kubek
  Niektórzy pracują w źródłach, Błoniach, Wróblowicach ... pociągiem do tych miejscowości nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kolarz
  Człowieku co Ci jedno piwo przeszkadza podczas meczu? Facet jestes czy baba? Każdy chłop jak ogląda mecz ...

  Czytaj więcej...

   
 • halt
  żebyś miał / miała zagadkę, ale masz problem no naprawdę...

  Czytaj więcej...

   
 • nn
  to dlaczego od razu więcej nie napisali?

  Czytaj więcej...

   
 • hmmm
  niby to samo ale tu więcej piszą

  Czytaj więcej...

   
 • Sebek
  Przepraszam bardzo ale właśnie jem tort z Grzesiem i innymi w Starostwie więc prosze mi nie przeszkadzac ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box