Dzisiaj jest: 16 Lipiec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Maria, Stefan, Eustachy

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1349 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

kwietnoWczoraj w Paździornie doszło do pożaru domu jednorodzinnego. W działaniach gaśniczych brało udział siedem zastępów straży pożarnej. Straty oszacowano na 30 tysięcy złotych.

 

Do zdarzenia doszło kilka minut przed godziną 17 w Paździornie (gmina Kostomłoty). Z informacji przekazanych przez osobę zgłaszającą wynikało, że doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Na miejsce zadysponowano siedem zastępów straży pożarnej. Łącznie 29 strażaków.

- W chwili przyjazdu zastępów ustalono, że doszło do pożaru poddasza w budynku jednorodzinym o wymiarach 12x8m. Budynek został opuszczony przez mieszkańców przez przyjazdem straży – wyjaśnia Dariusz Domaradzki, oficer prasowy KP PSP w Środzie Śl.

Pożar zlokalizowano w jednym z pomieszczeń na poddaszu. Z powodu braku okna teren był silnie zadymiony.

- Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody z parteru na palące się poddasze, a także na ustaleniu źródła pożaru przy użyciu kamery termowizyjnej – relacjonuje zdarzenie strażak. - W bydunku wyłączono zasilanie elektryczne. Przy pomocy podnośnika wycięto otwór w dachu wielkości 1m2dodaje.

Po ugaszeniu pożaru, przy pomocy wentylatora oddymiono pomieszczenie. Sprawdzono na urządzeniu wielogazowym stężenie tlenku węgla. Urządzenie wykazało brak zagrożeń. Na miejscu poza strażą obecne było pogotowie energetyczne.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległa więźba dachowa na połowie poszycia dachu, kilkadziesiąt m2 blachodachówki, a także przedmioty znajdujące się na poddaszu – płyty wiórowe, drobne urządzenia gospodarcze. Częściowo zalane zostały cztery pomieszczenia znajdujące się na parterze. Straty wstępnie oszacowano na 30 tysięcy złotych.

Na chwilę obecną nie ustalono przyczyny pożaru. Działania prowadzone przez straż trwały trzy godziny.

(red), Fot. Zdj. ilustracyjne

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box