Dzisiaj jest: 19 Lipiec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Alfred, Wincenty, Włodzisław

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 843 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

18451671 691521764365620 1083545798230323451 o89 skontrolowanych pojazdów, 19 osób ukaranych mandatami, 81 interwencji i pięć osób zatrzymanych na gorącym uczynku. To bilans działań policyjnych „NOWY ROK". W ramach prowadzonych działań zatrzymano również trzech nietrzeźwych kierowców i nietrzeźwego rowerzystę.

 

W okresie od 29 grudnia do 1stycznia 2018 roku policjanci KPP w Środzie Śląskiej prowadzili działania prewencyjne „Nowy Rok”.

- Podczas działań funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów. Sprawdzali stosowanie się kierujących do obowiązujących ograniczeń prędkości, a także respektowanie przez nich przepisów dotyczących stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci – informuje st. asp. Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej. - Ponadto reagowali na wykroczenia popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności polegające na nie stosowaniu przez pieszych poza obszarem zabudowanym po zmierzchu elementów odblaskowych – dodaje.

Policjanci zatrzymali nietrzeźwych kierowców i rowerzystę

W trakcie prowadzonych kontroli zatrzymano trzech nietrzeźwych kierowców, nietrzeźwego rowerzystę, pięć osób na gorącym uczynku, a dwie osoby zostały doprowadzone do policyjnego aresztu celem wytrzeźwienia.

Pijany rowerzysta

30 grudnia przed godziną na terenie gminy średzcy dzielnicowi zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. 41-letni mieszkaniec gminy Środa Śląska kierował rowerem mając 2,40 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem. Po czynnościach został zwolniony.

Miał blisko 2 promile alkoholu

Tego samego dnia, dwie minuty po godzinie 1 w nocy na terenie gminy Środa Śląska policjanci zatrzymali do kontroli 25-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, kierującego samochodem marki Ford w stanie nietrzeźwości.

- Mężczyzna miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Po czynnościach został zwolniony, natomiast pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym. 25-latek stracił prawo jazdy, za swój czyn odpowie przed sądem – wyjaśnia st. asp. Marta Stefanowska.

Nietrzeźwy kierowca

W sobotni poranek policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli na terenie gminy Malczyce 48-letniego mieszkańca powiatu legnickiego. Mężczyzna kierował samochodem marki Citroen mając w organizmie 1,60 promila alkoholu.

- Po czynnościach zwolniony. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za swój czyn odpowie przed sądem – informuje policjantka.

19-latek miał 1,60 promila alkoholu

1 stycznia przed godziną 3 w nocy policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego na terenie gminy Środa Śląska zatrzymali do kontroli 19-letniego mieszkańca powiatu średzkiego.

- Mężczyzna kierując samochodem marki Audi miał w organizmie 1,60 promila alkoholu. Po czynnościach został zwolniony – mówi oficer prasowy.

Policjanci zatrzymali 19-latkowi prawo jazdy. Mężczyzna odpowie za swój czyn przed sądem.

Policyjne statystyki

W ciągu kilku dni na drogach powiatu średzkiego odnotowano pięć kolizji. W tym czasie policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego skontrolowali 89 pojazdów.

- W związku z popełnionymi wykroczeniami drogowymi 19 osób zostało ukaranych mandatami karnymi (w tym m.in. 3 mkk policjanci nałożyli na pieszych, z czego dwie osoby zostały ukarane za nie stosowanie elementów odblaskowych po zmierzchu poza terenem zabudowanym), wobec dwóch kierujących funkcjonariusze zastosowali pouczenie. Policjanci zatrzymali 4 dowody rejestracyjne, dwóch kierujących straciło prawo jazdy w związku z kierowaniem samochodem w stanie nietrzeźwości – wylicza policjantka.

(red/ms), Fot. zdj. ilustracyjne

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • Lyndon
  I'm curious to fіnd ߋut ѡhat bog sydtem у᧐u happen tto bbe ᴡorking with? I'm experiencing somе ѕmall ...

  Czytaj więcej...

   
 • Wyatt
  Hey there, I think ʏour website miցht Ьe һaving browser compatibility issues. Ꮤhen I looк at yokur ...

  Czytaj więcej...

   
 • Julienne
  Havе ʏou eνer cоnsidered аbout including ɑ little bіt more thaqn just үour articles? I mean, ѡhat уou ...

  Czytaj więcej...

   
 • Robin
  Wonderful blog! Ⅾߋ you have any tips and hints fоr aspiring writers? Ι'm planning tⲟ start my own ...

  Czytaj więcej...

   
 • Fred
  Heⅼlo mу loved one! I wаnt t᧐o saү tһat tһіs article is amazing, grеat ᴡritten and ϲome ԝith apрroximately ...

  Czytaj więcej...

   
 • Tomas
  It's going to be ending of mmine day, except before finish I am reading this fantastic paragraph tto ...

  Czytaj więcej...

   
 • Zdzichu
  Zasady przechowywania obornika są ściśle określone .Jak ktoś nie wie to niech trochę poczyta . Dla ...

  Czytaj więcej...

   
 • Zdzichu
  Jak się ma parę tysięcy hektarów to wywozimy setki ton nawozu jak najdalej domu. W prywatnym państwie ...

  Czytaj więcej...

   
 • adwokat
  nie ma co się emocjonować w żadną stronę- ksiądz jest sam sobie winny. Po co mu było to nagranie po co ...

  Czytaj więcej...

   
 • gargamel
  każdy wie że były wikariusz i były kapelan bo wynika z tekstu a cel był zapewne taki że umorzono ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box