Dzisiaj jest: 21 Kwiecień 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Anzelm, Bartosz, Feliks

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1157 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

18451671 691521764365620 1083545798230323451 o89 skontrolowanych pojazdów, 19 osób ukaranych mandatami, 81 interwencji i pięć osób zatrzymanych na gorącym uczynku. To bilans działań policyjnych „NOWY ROK". W ramach prowadzonych działań zatrzymano również trzech nietrzeźwych kierowców i nietrzeźwego rowerzystę.

 

W okresie od 29 grudnia do 1stycznia 2018 roku policjanci KPP w Środzie Śląskiej prowadzili działania prewencyjne „Nowy Rok”.

- Podczas działań funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów. Sprawdzali stosowanie się kierujących do obowiązujących ograniczeń prędkości, a także respektowanie przez nich przepisów dotyczących stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci – informuje st. asp. Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej. - Ponadto reagowali na wykroczenia popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności polegające na nie stosowaniu przez pieszych poza obszarem zabudowanym po zmierzchu elementów odblaskowych – dodaje.

Policjanci zatrzymali nietrzeźwych kierowców i rowerzystę

W trakcie prowadzonych kontroli zatrzymano trzech nietrzeźwych kierowców, nietrzeźwego rowerzystę, pięć osób na gorącym uczynku, a dwie osoby zostały doprowadzone do policyjnego aresztu celem wytrzeźwienia.

Pijany rowerzysta

30 grudnia przed godziną na terenie gminy średzcy dzielnicowi zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. 41-letni mieszkaniec gminy Środa Śląska kierował rowerem mając 2,40 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem. Po czynnościach został zwolniony.

Miał blisko 2 promile alkoholu

Tego samego dnia, dwie minuty po godzinie 1 w nocy na terenie gminy Środa Śląska policjanci zatrzymali do kontroli 25-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, kierującego samochodem marki Ford w stanie nietrzeźwości.

- Mężczyzna miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Po czynnościach został zwolniony, natomiast pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym. 25-latek stracił prawo jazdy, za swój czyn odpowie przed sądem – wyjaśnia st. asp. Marta Stefanowska.

Nietrzeźwy kierowca

W sobotni poranek policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli na terenie gminy Malczyce 48-letniego mieszkańca powiatu legnickiego. Mężczyzna kierował samochodem marki Citroen mając w organizmie 1,60 promila alkoholu.

- Po czynnościach zwolniony. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za swój czyn odpowie przed sądem – informuje policjantka.

19-latek miał 1,60 promila alkoholu

1 stycznia przed godziną 3 w nocy policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego na terenie gminy Środa Śląska zatrzymali do kontroli 19-letniego mieszkańca powiatu średzkiego.

- Mężczyzna kierując samochodem marki Audi miał w organizmie 1,60 promila alkoholu. Po czynnościach został zwolniony – mówi oficer prasowy.

Policjanci zatrzymali 19-latkowi prawo jazdy. Mężczyzna odpowie za swój czyn przed sądem.

Policyjne statystyki

W ciągu kilku dni na drogach powiatu średzkiego odnotowano pięć kolizji. W tym czasie policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego skontrolowali 89 pojazdów.

- W związku z popełnionymi wykroczeniami drogowymi 19 osób zostało ukaranych mandatami karnymi (w tym m.in. 3 mkk policjanci nałożyli na pieszych, z czego dwie osoby zostały ukarane za nie stosowanie elementów odblaskowych po zmierzchu poza terenem zabudowanym), wobec dwóch kierujących funkcjonariusze zastosowali pouczenie. Policjanci zatrzymali 4 dowody rejestracyjne, dwóch kierujących straciło prawo jazdy w związku z kierowaniem samochodem w stanie nietrzeźwości – wylicza policjantka.

(red/ms), Fot. zdj. ilustracyjne

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • Paweł
  Dobrze, że szpital w Lubiążu nie podlega pod ten powiat bo by i tamten zamknęli, a ludzi wypuścili ...

  Czytaj więcej...

   
 • Mariusz
  Szpital czeka na ciebie w Lubiążu miejsca wolne

  Czytaj więcej...

   
 • Sara
  Augiasza!!!!!!!!!!poprawnie!!! !

  Czytaj więcej...

   
 • Sara
  Audiasza heheh Komoruski gafeusz to wpisywal.....a może Audiasza!!!

  Czytaj więcej...

   
 • tony
  Ponawiam prośbę o wyniki Panie trenerze :zzz

  Czytaj więcej...

   
 • Tak
  Protokół? Jest nagranie. W protokole nie można zamieszczać takich bzdur jak żeście mu przygotowali. Udostenijcie ...

  Czytaj więcej...

   
 • wabik
  Czy ja dobrze rozpoznaję w pierwszym rzedzie Beatę z Malczyc? Co za metamorfoza!! łął, łął

  Czytaj więcej...

   
 • Andrzej Sukta
  Trzy zdania = same klamstwa i insynuacje. Protokol z sesji wyjasni co i jak bylo

  Czytaj więcej...

   
 • kierowca
  i tak jest szczególnie na zjeździe Kostomłoty dzwon za dzwonem po zmianie organizacji ruchu :zzz

  Czytaj więcej...

   
 • Oddajta Szpital †
  Tam w tej stajni Audiasza to nawet jak zastępy Niebieskie będą interweniowały to nie ogarną tego ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box