Dzisiaj jest: 18 Styczeń 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Piotr, Małgorzata

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1330 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

mapaBlisko 900 miejsc wskazali mieszkańcy powiatu średzkiego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aż połowa z nich dotyczy przekroczenia dozwolonej prędkości.

Pd ponad roku mieszkańcy naszego powiatu mogą korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

- Internetowe narzędzie, które służy do przekazywania przez mieszkańców Policji informacji o miejscach i zdarzeniach, które w ich ocenie są niebezpieczne. Każdy z sygnałów przekazanych w ten sposób zostaje sprawdzony przez funkcjonariuszy. Od początku funkcjonowania „mapy”, mieszkańcy naszego powiatu wskazali blisko 900 zagrożeń – wyjaśnia st. asp. Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP w Środzie Śl.

Jak podkreślają policjanci, aplikacja stanowi platformę wymiany informacji pomiędzy policją a społeczeństwem.

Czytelnik pyta

- Dzień dobry, chciałbym się dowiedzieć czy nasza „kochana” straż miejska oraz policja zaglądają na taki oto niżej podany portal z krajową mapą zagrożeń: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html, gdzie można zobaczyć co w temacie bezpieczeństwa, ale nie tylko zgłaszają mieszkańcy naszego miasta – pyta stały czytelnik. - Dodatkowo fajnie będzie rozpropagować wśród czytelników wiedzę na temat takich narzędzi dzięki czemu ilość zgłoszonych problemów będzie znacznie większa – dodaje mężczyżna.

900 zgłoszeń

Jak informuje st. asp. Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej przez rok mieszkańcy naszego powiatu wskazali na mapie blisko 900 miejsc, które uważają za niebezpieczne.

- Większość zgłoszeń, bo aż 597, dotyczyło zagrożeń związanych z ruchem drogowym, a mianowicie: przekraczanie dozwolonej prędkości – 442 zgłoszenia, nieprawidłowe parkowanie - 105 oraz nieprawidłowa infrastruktura drogowa – 50 zgłoszeń. Średzianie jako zagrożenie bezpieczeństwa wskazywali również spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych – 113 zgłoszeń. Na podkreślenie zasługuje fakt, że na 876 otrzymanych zgłoszeń 340 zostało potwierdzonych – wylicza policjantka.

Aplikacja dostępna jest zarówno na komputerach, jak i telefonie. W tym celu wystaczy pobrać darmową aplikację Geoportal Mobile, w której jedną z zakładek jest Krajowa Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, a także wszystkich innych jednostek policji w kraju. Przypominamy, że z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera lub telefonu również można zgłosić jedno zagrożenie na dobę – informuje policjantka. - Należy mieć na uwadze, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji pilnych, które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym policji pod numerami alarmowymi 997 i 112 – dodaje.

(red/ms), Fot. KMZB

mapa

 

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Hlaski
  Wygrany remis dla przyjezdnych gospodarzy.

  Czytaj więcej...

   
 • Rafał
  Panie Arkadiuszu może wystarczyć oznaczyć Parking teren prywatny. Ze zdjęć wynika że mam przywiezie znak ...

  Czytaj więcej...

   
 • kibic
  FC Środa Śl. jak obstawiacie?

  Czytaj więcej...

   
 • staryESELDUCH
  o to znalazł A.O moralizator! wzór cnót i solidności. Pani Olejnik naucz się Pan parkowac jak do ...

  Czytaj więcej...

   
 • Arkadiusz Olejnik
  Drogi Panie, a tam jest jakiś zakaz wjazdu ? Jak Pan może wjechac na parking publiczny to ja juz nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Arkadiusz Olejnik
  Nie mam pojęcia w czym... Może znalazł się ktoś zawistny albo jak to często bywa, ktoś zupełnie ...

  Czytaj więcej...

   
 • xyz
  skoro ta dobrze żyjecie z mieszkańcami to skąd ten problem?

  Czytaj więcej...

   
 • mm
  A WASZE AUTA NA NIE WASZYM PARKINGU CO ROBIĄ?

  Czytaj więcej...

   
 • Arkadiusz Olejnik
  Nie bardzo wiem z czym mamy się dogadac ? Mamy pytac czy mozemy udostepnic naszym gosciom nasz parking ...

  Czytaj więcej...

   
 • pytanko
  moze zamiast czepaic się lepiej dogac z mieszkańcami ?? a propos czemu na ścianie gdzie jest parking ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box