Dzisiaj jest: 25 Czerwiec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Dorota, Łucja, Wilhelm

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 930 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

mapaBlisko 900 miejsc wskazali mieszkańcy powiatu średzkiego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aż połowa z nich dotyczy przekroczenia dozwolonej prędkości.

Pd ponad roku mieszkańcy naszego powiatu mogą korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

- Internetowe narzędzie, które służy do przekazywania przez mieszkańców Policji informacji o miejscach i zdarzeniach, które w ich ocenie są niebezpieczne. Każdy z sygnałów przekazanych w ten sposób zostaje sprawdzony przez funkcjonariuszy. Od początku funkcjonowania „mapy”, mieszkańcy naszego powiatu wskazali blisko 900 zagrożeń – wyjaśnia st. asp. Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP w Środzie Śl.

Jak podkreślają policjanci, aplikacja stanowi platformę wymiany informacji pomiędzy policją a społeczeństwem.

Czytelnik pyta

- Dzień dobry, chciałbym się dowiedzieć czy nasza „kochana” straż miejska oraz policja zaglądają na taki oto niżej podany portal z krajową mapą zagrożeń: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html, gdzie można zobaczyć co w temacie bezpieczeństwa, ale nie tylko zgłaszają mieszkańcy naszego miasta – pyta stały czytelnik. - Dodatkowo fajnie będzie rozpropagować wśród czytelników wiedzę na temat takich narzędzi dzięki czemu ilość zgłoszonych problemów będzie znacznie większa – dodaje mężczyżna.

900 zgłoszeń

Jak informuje st. asp. Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej przez rok mieszkańcy naszego powiatu wskazali na mapie blisko 900 miejsc, które uważają za niebezpieczne.

- Większość zgłoszeń, bo aż 597, dotyczyło zagrożeń związanych z ruchem drogowym, a mianowicie: przekraczanie dozwolonej prędkości – 442 zgłoszenia, nieprawidłowe parkowanie - 105 oraz nieprawidłowa infrastruktura drogowa – 50 zgłoszeń. Średzianie jako zagrożenie bezpieczeństwa wskazywali również spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych – 113 zgłoszeń. Na podkreślenie zasługuje fakt, że na 876 otrzymanych zgłoszeń 340 zostało potwierdzonych – wylicza policjantka.

Aplikacja dostępna jest zarówno na komputerach, jak i telefonie. W tym celu wystaczy pobrać darmową aplikację Geoportal Mobile, w której jedną z zakładek jest Krajowa Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, a także wszystkich innych jednostek policji w kraju. Przypominamy, że z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera lub telefonu również można zgłosić jedno zagrożenie na dobę – informuje policjantka. - Należy mieć na uwadze, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji pilnych, które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym policji pod numerami alarmowymi 997 i 112 – dodaje.

(red/ms), Fot. KMZB

mapa

 

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • Sadyk
  Impreza kiepsa przez pogode i mistrzosta ale bylem postalem zrezygnowalem bo niedosc ze zimno to ...

  Czytaj więcej...

   
 • no to co
  Fatalna pogoda, fatalna obsada, fatalne Dni Malczyc - wszystko doskonale dopasowało się do naszego ...

  Czytaj więcej...

   
 • anonim
  Co ty człowieku pieprzysz, zlikwiduj sobie lepiej dostęp do internetu pajacu. Byłem widziałem ...

  Czytaj więcej...

   
 • szcun
  jest wielu na świecie wykonawców i to 70-tce wiec głupot nie pisz też się zestarzejesz, a poziom mają ...

  Czytaj więcej...

   
 • kowboj
  Bracia niestety, mocno nam się podciągnęli wiekowo i trącą trochę w muzyce "Myszką"!

  Czytaj więcej...

   
 • PolskaMiszczemPolski
  Ta ... pies z kulawą nogą tam nie przylazł - lało wiało, a poza tym wszyscy oglądali Mundial ić pan w ...

  Czytaj więcej...

   
 • Tracz
  Tosiek balował w Ojcowiźnie a teraz się po sądach chodzi.

  Czytaj więcej...

   
 • przegladtowarow
  Rozwoju zakrzepów we krwi zostaje zatrzymany przez medycynę pracy, i już powstały skrzepy krwi są ...

  Czytaj więcej...

   
 • Plebania
  Przecie to Jurek Tosiek ;-)

  Czytaj więcej...

   
 • gol
  wygra, wygra co taki nihilista z ciebie?

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box