Dzisiaj jest: 17 Styczeń 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Marian, Jan, Antoni

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 881 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

1 orszak4Już za godzinę wyruszy pierwszy Orszak Trzech Króli na terenie naszego powiatu. W tym roku do grona 644 polskich miast dołączyła Środa Śląska.

 

Jak co roku, szóstego stycznia ulicami miast przejdą Orszaki Trzech Króli. W naszym powiecie kolorowe korowody powędrują ulicami Szczepanowa, Miękini, Malczyc i Środy Śląskiej.

Szczepanów, msza św. godz. 11:30

To już piąta edycja orszaku organizowanego w Szczepanowie, który rozpocznie się mszą św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczepanowie o godzinie 11:30. Na uczestników wydarzenia, jak zapewniają organizatorzy, czekają niespodzianki: królewskie korony, wyjątkowe śpiewniki zawierające 14 polskich kolęd wraz z ich rysem historycznymm, a także poczęstunek przy plebanii.

Miękinia, msza św. godz. 11

Z kolei w Miękini orszak wyruszy spod kościoła po mszy św. o godz. 11. Trasa orszaku obejmuje ulice: Kościelną i Sportową. Zakończy się na placu przy Sąmorządowym Ośrodku Kultury. Również na uczestników orszaku w Miękini czeka ciepły poczęstunek.

Malczyce, msza św. godz. 10:30

Już za pół godziny w kościele parafialnym pw. NPNMP w Malczycach odbędzie się msza św, po której rozpocznie się Orszak Trzech Króli. Po jasełkach zaprezentowanych przez najmłodszych mieszkańców Malczyc, o godzinie 11:15 wyruszy orszak. Przemarsz zaplanowano ulicami: Mickiewicza, 1-go Maja, Pocztową. Kolorowy korowód zakończy się na parkingu przy ulicy Traugutta. W programie organizatorzy przewidzieli również wspólne kolędowanie mieszkańców, roztrzygnięcie konkursu na najładniejsze przebranie orszakowe za króla i aniołka, a także za najpiękniejszą kolędę lub pastorałkę. Uwieńczeniem orszaku będzie ciepły poczęstunek.

Środa Ślaska, msza św. godz.12

- Zaczynamy Mszą św. w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła o godz. 12. Orszak wyruszy około godziny 13. Po drodze czekają na nas tradycyjne inscenizacje. Orszak zakończy się na Rynku Dolnym, przy specjalnie przygotowanej szopce. Wraz z trzema królami oddamy pokłon Dzieciątku, a następnie będziemy kolędować wspólnie z kapelą góralską z Trzebuni – zachęcają organizatorzy.

Na uczestników wspólnego kolędowania czekać będzie również przepyszna grochówka i ciepła herbata, a także słodki poczęstunek, czyli pierniki w kształcie koron i pyszne wypieki Kół Gospodyń Wiejskich, które w tym roku po raz pierwszy włączyły się w przygotowania orszakowe. Spotkanie w Środzie Śląskiej będzie również okazją do nagrodzenia laureatów konkursu plastycznego.

W imieniu organizatorów zapraszamy.

(red), Fot. isz (archiwum)

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Jan
  Kiedy latarnie w Lutynia? Ul Nowa, Partyzantów, Pionierów to egipskie ciemności. 3-ci świat. Zamiast ...

  Czytaj więcej...

   
 • Milan
  I co to da że będą sklepy zamknięte śmiech na sali ludzie mniej zarobią bo za niedzielę więcej zarabiają ...

  Czytaj więcej...

   
 • Jan
  I bardzo dobrze jestem za zamknięciem sklepów szczególnie monopolowych lumpy na cpn nie pójdą bo tam ...

  Czytaj więcej...

   
 • MEGG
  mogli zrobic referendum i wyszło by kto chce wolne , a kto pracujące niedziele.

  Czytaj więcej...

   
 • 123
  W tym okręgu radnym chyba jest Lisiecki a nie Hamkało a więc moim skromnym zdaniem zmiana jak najbardziej ...

  Czytaj więcej...

   
 • mieszkaniec
  Moim zdaniem to kampania i dlatego jestem na nie.Na pewno nie zagłosuję na kogoś kogo lansuje się po ...

  Czytaj więcej...

   
 • kaufman
  kurcze ja mam troche za daleko :-x

  Czytaj więcej...

   
 • CykCyk
  Wszystkie sklepy będą się nazywać ORLEN i będą otwarte 24/H

  Czytaj więcej...

   
 • taktak
  będzie czas przywyknąc ;)

  Czytaj więcej...

   
 • Dyzio
  Będzie rozpacz i tragedia w Środzie. W sobotę murowany paraliż sklepów, jakby je mieli na tydzień ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box