Dzisiaj jest: 17 Styczeń 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Marian, Jan, Antoni

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1125 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

budzet 2018Podczas grudniowej sesji rady miejskiej przyjęto uchwałę dotyczącą Średzkiej Karty Mieszkańca. Czym jest dokument? Kto może się o niego starać i do czego uprawnia mieszkańców?

 

Od kilku miesięcy w kontekście komunikacji miejskiej w Środzie Śląskiej poruszany był również temat Średzkiej Karty Mieszkańca. Podczas grudniowej sesji uchwała w sprawie wprowadzenia karty została przyjęta, a tym samym już niedługo pierwsi mieszkańcy będą mogli skorzystać z dokumentu.

- Średzka Karta Mieszkańca została opracowana na potrzeby ułatwienia dostępu mieszkańcom gminy Środa Śląska do usług publicznych oraz innych usług. W pierwszym etapie pozwoli na skorzystanie mieszkańcom gminy z ulg w zakresie zakupu biletów komunikacji miejskiej. W dalszej perspektywie przewidywana jest możliwość rozszerzenia ulg i zniżek o kolejne podmioty świadczące usługi publiczne oraz inne usługi - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Kto może starać się o kartę?

Plastikowa karta, posiadająca indywidualny numer, opatrzona imieniem i nawiskiem, jak również adresem zamieszkania jej właściciela wydawana będzie osobom fizycznym posiadającym stałe zameldowanie na terenie gminy Środa Śląska lub zameldowanie na pobyt czasowy na minimum 12 miesięcy. Karta będzie wydawana również osobom rozliczającym podatek dochodowy w Urzędzie Skarbowym w Środzie Śląskiej zgodnie z miejscem zamieszkania na terenie naszej gminy. W przypadku dzieci do lat 14 wniosek składa opiekun prawny.

Jak otrzymać kartę?

Aby otrzymać kartę koniecznym będzie złożenie stosownego wniosku wraz z potwierdzeniem uiszczenia opłaty 5 złotych. W przypadku osób zamieszkałych na terenie naszej gminy, ale nie zameldowanych i rozliczających się z podatku dochodowego w średzkim urzędzie skarbowym dodatkowym załącznikiem będzie pierwsza strona rozliczenia podatkowego PIT.

Gdzie składamy wniosek?

Wypełniony wniosek wraz z załącznikami należy złożyć do Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej:

- osobiście,

- elektronicznie na platformie EPUAP,

- pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

- pocztą tradycyjną

Karta wydawana jest na okres roku. Po upływie tego czasu koniecznym jest ponowne złożenie wniosku. Jej przedłużenie nie wymaga wniesienia opłaty.

To ważne:

Posługując się kartą koniecznym będzie okazanie dowodu osobistego.

Kiedy rusza Średzka Karta Mieszkańca?

Zapewne wielu z mieszkańców zastanawia się, kiedy Średzka Karta Mieszkańca trafi do mieszkańców. Jak poinformowano nas, trudno powiedzieć. Być może już w trzeciej dekadzie stycznia, jak planuje Urząd Miejski, pierwsze karty zostaną wydane.

- Inauguracja Średzkiej Karty Mieszkańca wraz z jej promocją zostanie podana do publicznej wiadomości przez Urząd Miejski w Środzie Śląskiej – czytamy w punkcie 11 uchwały.

(isz) fot. ug

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • MgDa
  wspaniała osoba oby takich więcej tu u was gościło

  Czytaj więcej...

   
 • kibic
  dobra powtórka z rozrywki ;-) - tak trzymac !!

  Czytaj więcej...

   
 • Wyborca
  Przyszedł czas na realizację oświetlenia ulicznego . Proszę nie zapomnieć, że Gmina to nie tylko wieś ...

  Czytaj więcej...

   
 • Jan
  Kiedy latarnie w Lutynia? Ul Nowa, Partyzantów, Pionierów to egipskie ciemności. 3-ci świat. Zamiast ...

  Czytaj więcej...

   
 • Milan
  I co to da że będą sklepy zamknięte śmiech na sali ludzie mniej zarobią bo za niedzielę więcej zarabiają ...

  Czytaj więcej...

   
 • Jan
  I bardzo dobrze jestem za zamknięciem sklepów szczególnie monopolowych lumpy na cpn nie pójdą bo tam ...

  Czytaj więcej...

   
 • MEGG
  mogli zrobic referendum i wyszło by kto chce wolne , a kto pracujące niedziele.

  Czytaj więcej...

   
 • 123
  W tym okręgu radnym chyba jest Lisiecki a nie Hamkało a więc moim skromnym zdaniem zmiana jak najbardziej ...

  Czytaj więcej...

   
 • mieszkaniec
  Moim zdaniem to kampania i dlatego jestem na nie.Na pewno nie zagłosuję na kogoś kogo lansuje się po ...

  Czytaj więcej...

   
 • kaufman
  kurcze ja mam troche za daleko :-x

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box