Dzisiaj jest: 20 Kwiecień 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Agnieszka, Teodor, Czesław

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1115 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

sarai 00W styczniu na naszych łamach prezentowaliśmy list jednej z mieszkanek ulicy Wrocławskiej w Środzie Śląskiej. Kobieta poruszyła w nim temat „rezerwacji” miejsc parkingowych przy jednym z lokali usługowych. Głos w sprawie zajął jego właściciel.

 

- Witam, proszę o poruszenie problemu, z jakim my, mieszkańcy ul. Wrocławskiej, od dawna się borykamy – informowała kobieta opisując przypadki rezerwacji miejsc parkingowych na parkingu przy ulicy Wrocławskiej.

- Właściciele tej pomarańczowej posiadłości, potrafią wystawić już od rana skrzynki z napisem "Rezerwacja parkingu", a właścicielka bacznie stoi przy nich niczym strażnik i goni każdy nadjeżdżający pojazd... - opisywała sytuację czytelniczka.

Dwie części placu

W sprawie skontaktowaliśmy się z Urzędem Miejskim w Środzie Śląskiej.

- Na wspomnianym parkingu wyznaczono dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych oraz kilka miejsc zarezerwowanych dla klientów pobliskiego banku. Pozostałe 11 miejsc parkingowych to miejsca ogólnodostępne. Wszelkie przypadki "rezerwacji" miejsc należy zgłaszać straży miejskiej – wyjaśniali wówczas pracownicy Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej.

Teren, o którym mówili urzędnicy jest terenem ogólnodostępnym, zmodernizowanym w 2015 roku w ramach inwestycji „Rewitalizacja gminnego podwórka posesji nr 11 i 11A na ulicy Wrocławskiej przez gminę Środa Śląska w partnerstwie publiczno-prywatnym”. Partnerami gminy były trzy podmioty: Hotel Sarai, Bank Zachodni WBK o/Środa Śląska i P&C s.c. Mirosław Piotrowski i Zbigniew Ciombor. Łączny koszt inwestycji wyniósł 205 287,00zł., natomiast wkład partnerów prywatnych, to kwota rzędu 56 500,00zł.

Parking przy hotelu jest naszym prywatnym parkingiem

Jak ustaliliśmy w UM w Środzie Śląskiej teren przylegający do hotelu, rezerwowany wówczas skrzynkami, o których wspominała mieszkanka, jest terenem prywatnym należącym do Hotelu Sarai. W związku z listem naszej czytelniczki i zaistniałej sytuacji skontaktował się z nami właściciel lokalu, Arkadiusz Olejnik.

- Szanowni Państwo. Osoba, która wysłała do Was list w sprawie naszego parkingu albo działała w złej wierze, albo po prostu nie zna sytuacji. Każdy z mieszkańców kamienicy obok naszego lokalu wie dobrze, że parking przy hotelu jest naszym prywatny, na działce należącej do nas. Mieszkańcy kamienicy naprzeciw hotelu często parkują na nim i nigdy nie zwracaliśmy nikomu uwagi – wyjaśnia Arkadiusz Olejnik. - Parking prywatny i publiczny oddziela krawężnik między kostkami, możemy go więc zamykać i otwierać wedle woli, ale robimy to tylko wtedy, jeśli mamy w tygodniu imprezy i tylko w czasie imprez, nie zaś od rana, jak twierdzi ta młoda kobieta. Dbamy tylko o dobro naszych klientów. W dni, w które nie mamy żadnych uroczystości parking jest otwarty dla wszystkich i można na nim parkować bez naszej zgody, oczywiście w granicach rozsądku, czyli nie na na kilkanaście godzin lub dłużej – dodaje.

- Parking publiczny natomiast jest własnością miasta. Można na nim parkować przez cały czas, nigdy go niczym nie zastawiamy z bardzo prostej przyczyny: nie mamy takich możliwości prawnych. Pewnie wiele osób tego nie wie, ale wraz z Bankiem BZ WBK dołożyliśmy się do budowy parkingu publicznego w tym miejscu w 30%, była to bardzo duża suma. Gdyby nie między innymi my, parking ten w ogóle by nie powstał – wyjaśnia właściel hotelu.

Jak podkreśla w rozmowie z nami komendant straży miejskiej, każdy przypadek nieprawidłowego parkowania lub rezerwowania miejsc na terenach należących do gminy Środa Śląska należy zgłaszać do Komendy Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej.

- Każde zgłoszenie mieszkańców zostanie przez strażników sprawdzone – dodaje komendant.

(red) fot. isz

1 27156986 1554015184646923 1822940098 n

3 27294530 1554015131313595 527315965 n

4 27157247 1554015124646929 1700256697 n

5 27395055 1554015187980256 1851146186 n

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • kierowca
  i tak jest szczególnie na zjeździe Kostomłoty dzwon za dzwonem po zmianie organizacji ruchu :zzz

  Czytaj więcej...

   
 • Oddajta Szpital †
  Tam w tej stajni Audiasza to nawet jak zastępy Niebieskie będą interweniowały to nie ogarną tego ...

  Czytaj więcej...

   
 • obserwator
  i to sie chwali razem - wspolpraca tak powinno byc panowie

  Czytaj więcej...

   
 • strażak
  Bardzo obrotna Pani Wójt i przepiękna Pani Skarbnik, niezawodny i bardzo skuteczny duet :) Gratuluje ...

  Czytaj więcej...

   
 • tak
  Oczywiście że sam tego nie przygotował - siedziałeś 10 cm od niego i nadzorowałeś co ma mówić. A ...

  Czytaj więcej...

   
 • szczególarz
  Pilnowało się czy wyznaczone zadanie wykonane zostanie jak należy? Im głównie chodzi o treść wypowiedzi ...

  Czytaj więcej...

   
 • Adam
  Wiadukt z Ciechowa do Wrocławia.

  Czytaj więcej...

   
 • Andrzej Sukta
  Raczej jakis mocno bezradny ten wyzej- bylem na tej sesji od poczatku do konca- zadnej kartki Michal ...

  Czytaj więcej...

   
 • Fly Emirates
  a kogo to obchodzi ? jakas pseudo Liga ... WTF is Polgeo Lusina ? Gdzie to jest w ogóle ? Napiszcie lepiej ...

  Czytaj więcej...

   
 • szakul
  11:40 komu to ? pracownikom z ratusza?

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box