Dzisiaj jest: 24 Maj 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Joanna, Zuzanna, Milena

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1211 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

pestycjaW związku z pojawieniem się w mediach społecznościowych nieprawdziwych informacji na temat planowanej przebudowy drogi relacji Miękinia – Brzezinka Średzka (2056 D, 2052 D) zamieszczamy konieczne wszystkim mieszkańcom gminy wyjaśnienia.

 

Jeden z radnych powiatu średzkiego, pan Daniel Uszyński, obwieścił na swoim facebook-owym profilu, jakoby za sprawą jego interwencji w formie petycji skierowanej do Urzędu Gminy Miękinia 31 maja 2017 r. przebudowa drogi relacji Miękinia - Brzezinka Średzka stała się możliwa. Nie ma to nic wspólnego z prawdą!

Faktycznie wójt gminy Miękinia starania na rzecz realizacji tej inwestycji podjął już w marcu 2016 roku. 9 marca 2016 r. skierowane zostało pismo do starosty Średzkiego z prośbą o wyrażenie zgody na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy drogi powiatowej nr 2052D i 2054D, która posłuży do sporządzenia wniosku o dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. 14 kwietnia 2016 r. Zarząd Powiatu Średzkiego przyjął pozytywne stanowisko w sprawie wniosku gminy Miękinia dotyczącego wykonania przedmiotowej dokumentacji.


Stało się to bez udziału pana radnego, co więcej w wystosowanej do Urzędu Gminy majowej petycji pan radny wykazał się niewiedzą w zakresie podjętych przez Powiat Średzki działań w tym zakresie, pomimo faktu sprawowania funkcji radnego powiatowego, któremu sprawy gminy, której interesy reprezentuje przecież w organach powiatowych, powinny być znane.

Dokumentacja projektowa została opracowana i sfinansowana przez Gminę Miękinia, a we wrześniu 2017 r. Powiat Średzki we współpracy z Gminą Miękinia opracował i złożył wniosek o dofinansowanie obejmujący przebudowę drogi relacji Brzezinka Średzka – Gosławice – Prężyce – etap 1 w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Projekt został wysoko oceniony i znalazł się na liście rankingowej projektów wybranych do dofinansowania. Także i tym razem stało się to bez udziału pana radnego.


Jedyna więc prawda, jaka wyłania się z informacji opublikowanej na facebookowym profilu pana radnego dotyczy użytego tam stwierdzenia, że „sukces ma wielu ojców”. Jednakże zgodnie ze stanem faktycznym ojcami sukcesu są przede wszystkim wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn i jego urzędnicy oraz Zarząd Powiatu i merytoryczni urzędnicy starostwa odpowiedzialni za opracowanie wniosku aplikacyjnego w ramach PRGiPID 2016-2019. Do żadnej z tych grup pan radny z pewnością nie należał. Przypisywanie sobie sukcesu w tej sprawie jest więc zupełnie nieuprawnione.

(gm)

Pliki do pobrania: Odpowiedź na petycję 

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • Głos Wsi
  ha,ha,ha...narodowy sport wymyslony przez POpapranego krola europy, no tak tradycje trzeba ...

  Czytaj więcej...

   
 • kampania
  O proszę!!! Widać kampania ruszyła za pieniądze podatników! Dlaczego w tym roku te zabrania są tak ...

  Czytaj więcej...

   
 • Aaa
  Ja kilka razy dzwoniłem na policję że o 14:00 wyjeżdżają w lewo w kierunku Wrocławia nie patrząc czy ...

  Czytaj więcej...

   
 • Paweł
  Moim zdaniem policja chyba wie o tym co się tam dzieje. I skoro nic nie robi to pismo do nich nic nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Czytrlnik
  Jak zwykle ktoś się zajmuje nie tym co trzeba zaledwie kilometr dalej jest skrzyżowanie na którym ...

  Czytaj więcej...

   
 • Aha
  Zgadzam się z komentarzem hehe a co takiego robicie dla zwyklych mieszkańców ??? Już wiem oczy mydlicie ...

  Czytaj więcej...

   
 • skandal
  A czy takich wniosków,jak ten z notatki nie należałoby kierować do policji,służb drogowych i gminy.Roland ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kibic
  Nie w mieszkaniu tylko zjarala się komórka

  Czytaj więcej...

   
 • Tomek
  Dlaczego z takim oporem przychodzi nam budowa ROND? Cały świat jest buduje. Płynny ruch, brak kosztów ...

  Czytaj więcej...

   
 • Jan
  I bardzo dobrze do pierdla z dziadem za takie rzeczy. Uznają się za mafiosow to do pudła z debilami

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box