Dzisiaj jest: 25 Czerwiec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Dorota, Łucja, Wilhelm

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1375 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

korek 0- Czy wiadomo kiedy skończy się problem z korkami przed wjazdem do Środy Śląskiej od strony Ciechowa? - pyta nasz czytelnik, pan Sławomir.

 

Od kilku dni otrzymujemy od mieszkańców zdjęcia, wraz z prośbą o zajęcie się tematem uciążliwych korków, jakie tworzą się przy wjeździe do miasta od strony Ciechowa.

- Witam, proszę o poruszenie tematu wjazdu do Środy Śl. od strony Ciechowa. Korki sięgają aż za mostek. Mogę przesłać zdjęcia z kilku dni - napisała do nas czytelniczka. - Tak jest nie tylko rano, zdarza się tak korek o różnych porach dnia. Przesyłam dla przykładu zdjęcia z godziny 17 z minutami, wjazd do Środy od strony Ciechowa, korek aż za mostek... - dodaje.

Inny z użytkowników drogi twierdzi, że rozwiązaniem problemu byłaby sygnalizacja świetlna, która ma powstać na skrzyżowaniu drogi krajowej z ul. Wiejską prawdopodobnie w tym roku. - Mam już dość, czekam z niecierpliwością na obiecane światła na krzyżówce prowadzącej do Środy - napisał z kolei pan Michał z Ciechowa.

Przypomnijmy. W styczniu ub. r. w sprawie poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 z ul. Wiejską, burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński i jego doradca ds. projektów kluczowych w sferze bezpieczeństwa publicznego Dariusz Łopuszyński spotkali się z p.o. dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu, Ewą Bojarczak.

- Jeśli chodzi o tę największą inwestycję, czyli budowę sygnalizacji świetlnej wraz z dostosowaniem geometrii skrzyżowania drogi DK94 z ul. Wiejską sytuacja jest klarowna. Otrzymaliśmy potwierdzenie, że to przedsięwzięcie jest ujęte w planach inwestycyjnych GDDKiA i programie krajowym likwidacji miejsc niebezpiecznych – informował nas w styczniu 2017 r. Dariusz Łopuszyński, doradca burmistrza ds. projektów kluczowych w sferze bezpieczeństwa publicznego. - Istotnym jest fakt, że stało się to już w 2015 r. Jest również pełna, obustronna zgoda między Gminą środa Ślaska a GDDKiA w kwestii konieczności uruchomienia sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu. Wskazana też była budowa prawoskrętu od strony Ciechowa na DK 94 w kierunku Wrocławia - podkreślał doradca burmistrza.

O sytuację średzkiej obwodnicy i budowy sygnalizacji zapytaliśmy także we wrocławskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

 - Informuję, że w pełni zasadna jest przebudowa skrzyżowania DK94 z ul. Wiejską w Środzie Śląskiej, ponieważ przeprowadzone diagnozy bezpieczeństwa ruchu wykazały konieczność wykonania tej inwestycji. Zadanie zostało zgłoszone do Programu Budowy Dróg Krajowych (PBDK) na lata 2014-2023 – poinformowała nas wówczas Magda Szumiata zajmująca w GDDKiA Stanowisko ds. Komunikacji Społecznej. - Z uwagi na to, że DK94 jest drogą alternatywna do autostrady A4 oraz z uwagi na uwarunkowania ruchowe generujące zwiększoną liczbę wypadków i kolizji, GDDKiA w czerwcu br. zarekomendowała "Budowę sygnalizacji  świetlnej na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 z drogą powiatową nr 2075D w Środzie Śląskiej" jako zadanie do realizacji z Programu Likwidacji Miejsce Niebezpiecznych, który widnieje w PBDK w roku 2018.

Kiedy zatem możemy spodziewać się sygnalizacji? Czy jej montaż usprawni ruch w tym miejscu? Mamy nadzieję w najbliższym czasie uzyskać odpowiedź na te pytania.

(red/isz) fot. czytelnicy

24550253 1912218198807016 1830221960 n

23574270 1887768011252035 167247009 n

23635269 1887768071252029 966728480 n

28313286 1524519770994368 637808221 n

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • anonim
  Co ty człowieku pieprzysz, zlikwiduj sobie lepiej dostęp do internetu pajacu. Byłem widziałem ...

  Czytaj więcej...

   
 • szcun
  jest wielu na świecie wykonawców i to 70-tce wiec głupot nie pisz też się zestarzejesz, a poziom mają ...

  Czytaj więcej...

   
 • kowboj
  Bracia niestety, mocno nam się podciągnęli wiekowo i trącą trochę w muzyce "Myszką"!

  Czytaj więcej...

   
 • PolskaMiszczemPolski
  Ta ... pies z kulawą nogą tam nie przylazł - lało wiało, a poza tym wszyscy oglądali Mundial ić pan w ...

  Czytaj więcej...

   
 • Tracz
  Tosiek balował w Ojcowiźnie a teraz się po sądach chodzi.

  Czytaj więcej...

   
 • przegladtowarow
  Rozwoju zakrzepów we krwi zostaje zatrzymany przez medycynę pracy, i już powstały skrzepy krwi są ...

  Czytaj więcej...

   
 • Plebania
  Przecie to Jurek Tosiek ;-)

  Czytaj więcej...

   
 • gol
  wygra, wygra co taki nihilista z ciebie?

  Czytaj więcej...

   
 • wierny kibic
  Polska i tak przegra z Kolumbią 3:1 :D :lol: :D

  Czytaj więcej...

   
 • pozamykane
  W tym mieście nie może być normalnie. Wszystko pozamykane. Boisko do siatkówki plażowej (piaskownica ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box