Dzisiaj jest: 26 Kwiecień 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Maria, Marcelina, Marzena

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 861 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Brzezinski 00- Obecnie jesteśmy na etapie planowania projektantów na kolejne odcinki ścieżek rowerowych – mówi Marcin Brzeziński, kierownik Wydziału Rozwoju, Funduszy Zewnętrznych i Promocji Powiatu Średzkiego.

 

- Naszym zamiarem jest zbudowanie sieci ścieżek w każdej gminie na terenie naszego powiatu, które połączą siedziby tych gmin z pozostałymi miejscowościami oraz z siedzibą powiatu, miastem Środa Śląska - dodaje.

Ten ambitny plan już jest realizowany, czego dowodem jest otrzymane dofinansowanie projektu „Budowa Ścieżek Rowerowych Powiatu Średzkiego na Ślężańskim Szlaku Świętego Jakuba”.

- Ujęliśmy dwie ścieżki rowerowe w naszym projekcie - mówi Marcin Brzeziński. - Projekt ten został złożony do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Pierwsza ścieżka powstanie między Ciechowem, a Cesarzowicami - druga, o długości ponad kilometra, między Zabłotem, a Kostomłotami. Zakres projektu, obok samej budowy, przewiduje także edukację ekologiczną, gdyż wnioskowaliśmy o wsparcie w ramach działania „Ochrona i udostępnianie zasobów przyrodniczych”. Aby idealnie wpisać się w nabór przewidzieliśmy budowę portalu internetowego „Rowerowy Powiat Średzki”, przygotowanie materiałów o edukacji ekologicznej, tablic informacyjnych, map, konferencji ekologicznej oraz innych działań proekologicznych, które zachęcą do korzystania z tych ścieżek - wyjaśnia.

Projekt, o którym mowa, jest realizowany w porozumieniu partnerskim z gminami Środa Śląska i Kostomłoty. Partnerami wspierającymi są Kraina Łęgów Odrzańskich oraz Szlakiem Granitu.

- Innowacją w projekcie jest usadowienie obok budowanych ścieżek po jednej stacji serwisującej rowery, dostosowanej także dla osób niepełnosprawnych - informuje kierownik - Być może jeszcze w tym roku otrzymamy dofinansowanie na budowę ścieżki między Kulinem, a Cesarzowicami. Po jej wybudowaniu rowerem można będzie przejechać ze Środy Śląskiej do Rakoszyc - podkreśla.

Całkowity koszt wybudowania dwóch odcinków wynosi ponad 2 mln 250 tys. zł, z czego dofinansowanie wynosi 1 mln 867 tys. zł. Finansowe wsparcie pochodzić będzie także od gmin Środa Śląska i Kostomłoty.

(red) fot. Wiktor Kalita, rfp

sciezki 1

sciezki 3

sciezki 2

sciezki 4

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • Assignment Of Leases
  research essay college essay writing college essays writing a strong essay

  Czytaj więcej...

   
 • observer
  chyba żartujesz sobie"oooo"-p. skarbnik wykazala az nadmiar cierpliwosci,że o kulturze wypowiedzi ...

  Czytaj więcej...

   
 • czytelnik
  Taka kontrola ze w niedziele potrącono kobiete w ciechowie ze zmarła

  Czytaj więcej...

   
 • Pitek
  A w tym mieście jeszcze Policja ?

  Czytaj więcej...

   
 • Jan
  Kto im te szczytne hasła wymyśla skoro Policji na drogach u nas nadal jak na lekarstwo a chamstwo ...

  Czytaj więcej...

   
 • oooo
  ooo pani skarbnik była bardzo niemiła dla tego starszego pana. nie ładnie

  Czytaj więcej...

   
 • wstyd
  skrajna nieodpowiedzialność i brak wyobraźni tyle na ten temat

  Czytaj więcej...

   
 • tylko pytam
  A ja mam pytanie do policji- czemu ogłasza takie akcje, może lepiej by było publikować tyko podsumowania ...

  Czytaj więcej...

   
 • super
  brawa dl apań nauczycielek i młodzieży - czytałam art super

  Czytaj więcej...

   
 • ok
  zawsze byłam pełna podziwu dla strażaków z OSP, poświęcają swój czas żeby nam pomagać, doskonalić się ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box