Dzisiaj jest: 26 Kwiecień 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Maria, Marcelina, Marzena

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 916 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

30714892 608873989449269 4062387743110463488 n KopiaZ pewnością nikt nie spodziewał się, że wczorajszy mecz B klasy między drużynami LKS Ciechów i Piastem Lutynia skończy się tak dramatycznie. W drugiej połowie na boisku doszło do awantury i „scen dantejskich”.

 

- Krwawe sceny podczas meczu 16 kolejki wrocławskiej B klasy! Mecz z Piastem Lutynia został niestety przerwany w 70min przy stanie 2:2 przez dantejskie sceny, które rozegrały się na naszej murawie. Jeden z naszych zawodników został w brutalny sposób sfaulowany (przewieziony do szpitala karetką z prawdopodobieństwem złamania nogi) przez zawodnika gości, co spowodowało awanturę wśród kibiców obu drużyn, którzy wbiegli na boisko – poinformował wczoraj o zajściu klub z Ciechowa. - Jednak to nie koniec całego zajścia, ponieważ później zostało popełnione przestępstwo, które oczywiście zostało zgłoszone na policję, która to pojawiła się na meczu. Kibic gości który wbiegł na boisku chciał nie boimy się tego określenia dosłownie "poderżnąć gardło" ostrym przedmiotem naszemu piłkarzowi, który stał i udzielał pomocy w tej chwili na murawie, oczywiście on również wylądował w szpitalu z rozciętą szyją – czytamy w zamieszczonej informacji.

Jesteśmy klubem, który nie słynie z awanturniczych spotkań

Kilka godzin później oświadczenie w sprawie zajścia wydał klub z Lutyni.

- Dzisiejsze spotkanie w Ciechowie niestety zakończyło się awanturą i scenami jakie na boiskach piłkarskich nie powinny mieć miejsca. W sieci pojawiło się wiele informacji o zaistniałej sytuacji, które muszą być wyjaśnione przez umocowane do tego instytucje. Awantura rozpoczęła się od faulu naszego zawodnika, za który słusznie otrzymał czerwoną kartkę. Po faulu na boisku pojawili się kibice gospodarzy, którzy zwyzywali naszych zawodników (głównie rasistowskimi obelgami). Pewnie cała sytuacja zakończyłaby się szybciej i nie w taki sposób, gdyby nie zawodnik LKS Ciechów z nr 16, który rzucił się na naszego zawodnika z pięściami i ponownymi wyzwiskami – czytamy w oświadczeniu. - Wtedy oskarżony kibic wbiegł na boisko i zaczął bronić zawodnika przed praktycznie całą drużyną z Ciechowa. Z relacji świadków wynika, że zawodnik z Ciechowa ma rozciętą brodę od uderzenia łokciem lub pięścią, oczywiste jest chyba również to, że gdyby jakiekolwiek narzędzie zostało użyte to jeden człowiek został by skatowany przez całą drużynę Ciechowa. Niestety mimo, iż zszedł o własnych siłach z boiska (do tego rasistowsko wyzywany za kolor skóry) to na stronie drużyny z Ciechowa, ktoś zamieścił inne informacje i mamy nadzieję, że zostanie to wyjaśnione przez policję. Nasz zawodnik sprawę skieruje do sądu za wyzwiska na tle rasowym. Do tego czasu prosimy o nierzucanie osądów przez osoby, które zajścia w ogóle nie widziały – czytamy dalej.

Jak podkreśają w swoim oświadczeniu przedstawiciele Piast Lutynia, ich klub nie słynie z awanturniczych spotkań i patologicznych zachowań.

- Przy klubie działa grupa kibiców, która prowadzi zorganizowany i kulturalny doping na naszych meczach (akurat w dniu dzisiejszym nie była obecna w Ciechowie), nasi zawodnicy oraz kibice nigdy nie byli uczestnikami rozrób i awantur podczas i po meczach. Jako klub potępiamy jakiekolwiek przejawy przemocy i niesportowych zachować podczas wydarzeń sportowych – wyjaśniają przedstawiciele klubu.

Jak zapowiedział klub z Ciechowa wkrótce zostanie wydane oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Zapytanie o zdarzenie skierowaliśmy do KPP w Środzie Śląskiej.

Ustalamy okoliczności zdarzenia

- W trakcie meczu między drużynami z Lutyni i Ciechowa doszło do faulu. Między zawodnikami obu drużyn doszło do nieporozumienia. Wówczas na murawę boiska wbiegł kibic drużyny przyjezdnej - informuje st. asp. Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej. - Mężczyzna uderzył zawodnika gospodarzy, w wyniku czego poszkodowany 30-latek doznał obrażeń w postaci rozcięcia skóry. We własnym zakresie korzystał z pomocy medycznej - dodaje policjantka

Jak wyjaśnia st. asp. Marta Stefanowska, w związku ze sprawą nikt nie został zatrzymany. 

- W tej chwili policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Dalsze czynności będą prowadzone w zależności  od ustaleń funckjonariuszy - dodaje oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej.

Aktualizacja z godz. 10:40

Jak poinformowała nas przed chwilą st. asp. Marta Stefanowska z KPP w Środzie Śląskiej, osoba pokrzywdzona złożyła niedawno na tutejszej komendzie policji zawiadomienie o naruszeniu czynności narządów ciała powyżej dni siedmiu, tj. średni uszczerbbek na zdrowiu zgodnie z art. 157 KK.

(red), Fot. facebook/ LKS Ciechów

30712444 608873962782605 4614761223601258496 n

30714892 608873989449269 4062387743110463488 n

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • Assignment Of Leases
  research essay college essay writing college essays writing a strong essay

  Czytaj więcej...

   
 • observer
  chyba żartujesz sobie"oooo"-p. skarbnik wykazala az nadmiar cierpliwosci,że o kulturze wypowiedzi ...

  Czytaj więcej...

   
 • czytelnik
  Taka kontrola ze w niedziele potrącono kobiete w ciechowie ze zmarła

  Czytaj więcej...

   
 • Pitek
  A w tym mieście jeszcze Policja ?

  Czytaj więcej...

   
 • Jan
  Kto im te szczytne hasła wymyśla skoro Policji na drogach u nas nadal jak na lekarstwo a chamstwo ...

  Czytaj więcej...

   
 • oooo
  ooo pani skarbnik była bardzo niemiła dla tego starszego pana. nie ładnie

  Czytaj więcej...

   
 • wstyd
  skrajna nieodpowiedzialność i brak wyobraźni tyle na ten temat

  Czytaj więcej...

   
 • tylko pytam
  A ja mam pytanie do policji- czemu ogłasza takie akcje, może lepiej by było publikować tyko podsumowania ...

  Czytaj więcej...

   
 • super
  brawa dl apań nauczycielek i młodzieży - czytałam art super

  Czytaj więcej...

   
 • ok
  zawsze byłam pełna podziwu dla strażaków z OSP, poświęcają swój czas żeby nam pomagać, doskonalić się ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box